Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně

12.3.2012 | Monika Kovačková | Zabezpečení | Komentářů 2 |

V dnešní době se často mluví o inteligentních či chytrých domech a bytech, které jsou vybaveny intuitivními řídícími systémy, jenž dokážou řídit chod celé domácnosti od nastavení teploty počínaje po zajištění bezpečnosti konče. Zabudování takového inteligentního systému, který veškeré pochody v bytě dokonale harmonizuje a propojuje, je poměrně náročné, a to jak z hlediska instalace, tak z hlediska financí. Chytrou domácnost si však můžete zařídit sami pomocí jednoduchých, poměrně levných a na instalaci nenáročných přístrojů.

Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně - foto, Hyperbydleni.cz

Ať už si inteligentní systém chcete nainstalovat do stávajícího bytu či domu při rekonstrukci, nebo ho plánujete začlenit do své domácnosti při budování zcela nové stavby, budete vždy potřebovat odbornou firmu, která vám navrhne profesionální projekt. Nejméně práce budete mít s kompletním řešením tzv. na klíč, přičemž tento způsob je sice jednoduchý a úplný, avšak nákladný. Druhou možností je zvolit si z nabízených součástí inteligentních systémů jen ty přístroje, které skutečně potřebujete. Části pak můžete různě kombinovat a doplňovat, přičemž při nákupu jednotlivých přístrojů můžete porovnat ceny a zvolit si tak model cenově nejpřijatelnější.

Inteligentní systém má řadu výhod a svými zautomatizovanými funkcemi dokonale vytváří maximální pohodu a komfort bydlení. Luxusní žití však není tím hlavním, co od těchto chytrých zařízení jejich majitelé vyžadují. Funkcí inteligentního systému, jež pro mnohé uživatele stojí na prvním místě, je zabezpečení domu.

 

Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně, fotka

 

Pro důkladné zabezpečení vašeho příbytku si můžete pořídit poměrně levná a jednoduchá zabezpečovací zařízení. Velmi vhodnou volbou je GSM alarm, který je bezdrátový, takže je jeho instalace bez kabeláže více než snadná. Technologie má dosah minimálně několik desítek metrů – v tomto prostoru můžete rozmístit detektory pohybu a senzory na dveře i okna, přičemž k těmto zařízením může být připojena siréna. Celý systém je napojen na mobilní telefon, na který vám příjde zpráva, jakmile dojde k narušení prostoru. Z mobilu lze také alarm zapnout či vypnout. Součástí může být i mikrofon, který vám umožní odposlech toho, co se doma děje. Pokud chcete mít také vizuální přehled o dění v bytě po dobu vaší nepřítomnosti, můžete si pro lepší zabezpečení bytu obstarat webkamery, k nimž budete mít přístup ze vzdáleného PC nebo přes smartphone. Integrace webkamer do již nainstalovaného zabezpečovacího zařízení je velmi snadná a jednoduchá - místo, kde by webkamera rozhodně neměla chybět, je strop v příchozí hale. Webkamery mohou být vybaveny infrazářičem, a tak odvádět dobrou práci i v absolutní tmě.

 

Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně, fotka

 

Inteligentní domácnosti se pyšní tím, že mnoho zařízení, přístrojů a funkcí spolu skvěle ladí a doplňuje se. Vše je obvykle řízeno stiskem jednoho jediného tlačítka. Praktickou vychytávkou je ovládací systém X10, pomocí kterého lze automatizovat mnohé pochody v bytě. Přístroj za pár tisíc korun vám umožní synchronně ovládat a kontrolovat světla, zastínění, TV, DVD, domácí kino atd., přičemž se tato nabídka dá podle potřeby a požadavků rozšiřovat. Systém X10 se dá ovládat dálkově pomocí ovladače, mobilního telefonu nebo počítače, či standardně manuálně. Celé ovládání lze přednastavit a systém se pak o vše stará automaticky. X10 lze kromě zábavy využít opět na zabezpečení, neboť svými funkcemi dokáže mimo jiné skvěle simulovat přítomnost lidí v domě.

 

Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně, fotka

 

Zařízením pro zvýšení komfortu vašeho bydlení je bezesporu regulátor osvětlení. Ten může být dotekový i dálkový a můžete si jím přesně navolit intenzitu světla podle vaší nálady či činnosti, kterou zrovna vykonáváte. Kromě toho může být regulátor osvětlení opět využíván jako zabezpečení, neboť může aktivovat náhodné vypínání a zapínání světla, když nejste doma.

 

Zařiďte si inteligentní domácnost sami a levně, fotka

 

Pokud si tedy nechcete připlatit za kompletní vybavení a nainstalování inteligentního systému, můžete nakombinovat jen to, co potřebujete a co se vám líbí. Budete zažívat stejný pocit pohodlí, a to za nesrovnatelně nižší náklady.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

PetrStakan: S nimi zkušenost nemám, ale...< Odpovědět

Jan Makovec: Hledám spolehlivého prodejce...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »