luxfery jinak …

13.7.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Svítidla, osvětlení | Komentářů 0 |

Ve světě kolem nás jsme neustále obklopeni mnoha barvami. I z tohoto důvodu si jen málokdo dovede představit život bez barev a světla. Barvy a světlo také ovlivňují naší náladu a proto se snažíme obklopovat barvami, které nám jsou příjemné. A vytvářejí pro nás tu správnou atmosféru.

luxfery jinak … - foto, Hyperbydleni.cz

Všechny barvy kolem nás, které vybereme, mají ale jednu výraznou nevýhodu. Jednou jsou a nemůžeme je třeba v závislosti na naší aktuální náladě měnit. To vše se dá změnit a nejenom to. Když to celé obrátíme, můžeme pomocí barev měnit naše nálady a správnou volbou barev můžeme i relaxovat. Tak proč nevytvořit interiér, kde si můžeme barvy libovolně měnit a ovlivňovat tak naší náladu a atmosféru v interiéru? 

Staré dobré luxfery

Všichni již dobře známe skleněné tvárnice, chcete-li luxfery. Díky svým výborným vlastnostem jsou velmi oblíbenou součástí interiérů a to především proto, že propouštějí velké množství světla, mají skvělé tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Nezanedbatelnou vlastností je také v případě větších ploch i zcela originální vzhled interiérů.
Luxfery jsou jediným stavebním materiálem, který v sobě spojuje tolik zajímavých vlastností a zároveň je i výrazným a zajímavým desénovým prvkem. Zdálo by se, že luxfery již nemohou být lepší a zajímavější. Opak je pravdou.

 

Novinka na českém trhu

V průběhu minulého roku se na českém trhu objevilo zcela nové, netradiční a originální řešení luxferových tvárnic. Řešení se jmenuje X-Light a jedná se o luxferové tvárnice, jejichž vnitřní prostor je nasvícen pomocí vysoce svítivých LED diod. X-Light tvárnice vznikly spojením dvou dnes již tradičních a známých produktů - luxfer a LED diod. Díky tomuto řešení se ze zcela pasivního stavebního materiálu stal aktivní interiérový prvek.

X-Light – kam s nimi

X-Light tvárnice díky široké paletě variant - provedení jednobarevné, RGB nebo Pixel naleznou uplatnění ve všech prostorách interiérů a díky své konstrukci i v exteriérech. Nejčastějšími realizacemi je použití v interiérech koupelen, kde tvoří dělící příčky sprchových koutů, oddělují WC od okolního prostoru, použití v kuchyních kde vyplňují prostor mezi kuchyňskou linkou, tvoří barové pulty či jiné dělící příčky. Další oblastí využití jsou potom prostory předsíní, kde mohou zajišťovat velice úsporné dekorační osvětlení vstupních prostor, prostory bazénů a privátních wellness center nebo obývacích pokojů. Ve všech těchto prostorách X-Light tvárnice vytvářejí jedinečnou barevnou a světelnou atmosféru, a to při minimálních nákladech na jejich provoz.

luxfery jinak … - foto, Hyperbydleni.cz

X-Light třikrát jinak…

Sortiment X-Light je tvořen základními tvárnicemi s jednobarevným nasvícením v sedmi základních barvách – bílá teplá, bílá studená, modrá, zelená, žlutá a červená. 
Další variantou je provedení X-Light RGB. Díky této technologii a ovládací elektronice si můžeme nastavit prakticky jakoukoliv barvu nasvícení mísením tří barev základního spektra – zelená – modrá - červená nebo použít některý s předem připravených programů jako je plynulé prolínání barev nebo jejich skokové změny. Díky této technologii můžeme vytvářet atmosféru interiéru odpovídající naší aktuální náladě. 
Poslední novinkou je provedení X-Light Pixel, kde je možné pomocí elektroniky a počítačového softwaru ovládat intenzitu a barvu každé jednotlivé tvárnice nezávisle na sobě a vytvářet tak na ploše luxferové stěny jedinečné grafické variace podle vlastní fantazie.

X-LIGHT výhody v každém kuse…

Díky použité LED technologii X-Light tvárnice disponují vysokou svítivostí plochy. Vynikají vysokou životností až 50 tisíc hodin, což v běžném provozu znamená životnost kolem 10-ti let bez potřeby jakékoliv údržby. Ke všem těmto výhodám musíme také uvést asi to nejdůležitější a to je extrémně nízká spotřeba elektrické energie. Spotřeba X-Light tvárnice se pohybuje v rozmezí 0,3 - 0,9 W/ks. V praxi to znamená, že průměrná luxferová X-Light stěna má spotřebu kolem 40 W. 
Další nezanedbatelnou výhodou je i absence UV záření, které vzniká při svícení klasickými zdroji světla a vysoká míra šetrnosti k životnímu prostředí, neboť X-Light tvárnice jsou vyrobeny z plně recyklovatelných materiálů.
Celý program X-Light pracuje s bezpečným napětím 12 V, které umožňuje bezproblémové využití i v prostorách s vysokou vlhkostí jako jsou koupelny, bazény, parní lázně atd.
X-Light luxferové tvárnice jsou jistě velice zajímavým novým řešením v oblasti sortimentu luxferových tvárnic na českém trhu a naleznou své místo prakticky ve všech oblastech tvorby interiérů. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 5

Diskuze

Článek luxfery jinak … zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »