LED reflektory: praktické řešení do garáže i na zahradu

8.4.2019 | Redakce | Svítidla, osvětlení | Komentářů 0 |

Do dílny, garáže, na dvůr nebo na zahradu si chodíme většinou pročistit hlavu. Občas k tomu stačí pár minut o samotě, většinu trablí ale nejlépe zaženeme prací. V takových případech se do ní nezřídka ponoříme tak, že nedokážeme přestat, a chceme v ní pokračovat i po západu slunce. Jaké světlo ale vybrat, aby bylo dostatečně silné, přitom neoslňovalo, a aby nám nezruinovalo rodinný rozpočet?

LED reflektory: praktické řešení do garáže i na zahradu - foto, Hyperbydleni.cz

Zapomeňte na zastaralé a neekologické halogenové reflektory a lampy. V současnosti za ně nenajdete lepší řešení než LED reflektory. Jejich využití je pestré, protože kromě domácností patří k nezbytnému vybavení komerčních prostor – nasvěcují fasády budov, podchody, reklamní plochy nebo také sochy. To jasně potvrzuje, že z hlediska světelné účinnosti nemají konkurenci, přestože spotřebují minimum elektrické energie (v porovnání s klasickým halogenovým osvětlením). Kromě toho se vždy okamžitě rozsvítí naplno a nejsou tak náchylné na časté zapínání a vypínání, čímž se i výrazně prodlužuje jejich životnost.

Jak vybrat ten správný?

Při výběru LED reflektoru vždy nejprve zhodnoťte: kde (uvnitř nebo venku?), jak (pevné místo nebo ho chci měnit?) a jakým způsobem (s čidlem nebo bez?) hodláte reflektor používat. Na základě toho vám bude hned jasné, jestli zabrousit do kategorie přisazené nebo přenosné reflektory, a jak moc lpět na vysokém stupni ochrany proti vodě, nečistotám a případnému mechanickému poškození.

Odborníci i běžní uživatelé hledají nejčastěji slovní spojení venkovní LED reflektor, protože tím okamžitě zúží výběr jen na modely, které opravdu stojí za pozornost. Zaprvé mají všechny krytí minimálně IP44 (které je činí odolnými proti tryskající vodě ze všech stran) a také jsou vyrobené z hliníku nebo tvrzeného plastu (se skleněným nebo plastovým difuzorem), takže se hravě vypořádají se všemi náročnými podmínkami.

Jaké parametry sledovat?

Rozhodně světelnou účinnost, kterou vyjadřuje poměr světelný tok (lm)/příkon (W) . Jednoduše řečeno, čím vyšší příkon reflektor má, tím větší je i jeho světelná účinnost a tím více světla vám poskytne. Pracovní reflektory by měly mít příkon minimálně 50 W, zatímco LED reflektorům s čidlem pohybu stačí 20–30 W (většinou jen ke krátkému posvícení na klíče).

LED reflektory: praktické řešení do garáže i na zahradu, fotka

 

LED reflektory s pevným umístěním

V garáži nebo pod pergolou většinou nepotřebujeme se světlem nijak manipulovat. Máme tam totiž vždy vyhraněné místo (třeba ponk), kde se realizujeme. Proto je nejlepším řešením přišroubovat LED reflektor přímo ke stěně. Modely z řady HOBBY SLIM, v úzkém provedení, k tomu mají přizpůsobený zkosený stojánek, který vám maximálně usnadní jejich montáž. LED reflektory IDEO jsou oproti nim navíc vybavené zabudovanou svorkovnicí (nehyzdí je venkovní kabelová spojka), mikroprizmatickým difuzorem (zabraňuje oslnění) a navíc mají lepší chlazení (prodlužuje jejich životnost).

Najdete mezi nimi i reflektory s pohybovým čidlem (tzv. PIR senzorem). Ty vám udělají moc dobrou službu při osvětlení příjezdové cesty, vchodových dveří, verandy a dalších přilehlých částí domu, kde potřebujete posvítit jen krátce a automaticky.

LED reflektory: praktické řešení do garáže i na zahradu, fotka

Řešení pro maxi zahrady

Jestliže máte velkou zahradu, kterou světlo na domě zdaleka neosvítí, vybavte se přenosným reflektorem se stojanem. Bude vám „krýt záda“ kdykoli budete potřebovat, protože s pomocí prodlužovacího kabelu si ho umístíte vždy tak, aby vám svítil hezky přímo pod ruce. Nejnovější modely jsou navíc často vybavené 1 nebo 2 průchozími zásuvkami, takže si do nich i zapojíte potřebné zahradní náčiní.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek LED reflektory: praktické řešení do garáže i na zahradu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »