Finská sauna

22.1.2014 | PR článek | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 0 |

Jsou jednoduše činnosti, které děláme rádi. O to lepší pocit máme, když navíc prospívají našemu zdraví. Mezi takové aktivity lze jednoznačně zařadit pobyt v sauně. První zmínky o saunách spadají do dob dávno minulých, např. v antickém Řecku doporučovali pocení v lázni už tehdejší lékaři, a to na zahnání nejrůznějších chorob. U nás se o saunách začíná hovořit zhruba v 60. až 70. letech minulého století. „Dnes už sauny nejsou záležitostí pouze prvotřídních hotelů nebo lázeňských komplexů. Často si je lidé pořizují i soukromě do svých domů, bytů i chalup,“ říká majitel obchodu finskasauna.cz Michal Hora.

Finská sauna - foto, Hyperbydleni.cz

Saunování od nepaměti vévodí severské země. Právě do Finska se vypravil i Michal Hora, tehdy ale jako student a účastník výměnného programu. A tím to celé začalo. „Sauna mne tehdy zaujala natolik, že jsem měl neodolatelnou touhu postavit si ji TAKÉ doma u rodičů.“ Od touhy nebylo daleko k realitě. Při stavbě sauny totiž Michal Hora hledal vhodné saunové topidlo. V této souvislosti pak narazil na finskou firmu Harvia, která je v této oblasti světovým producentem číslo jedna. Michal Hora tou dobou pracoval v obchodním oddělení jednoho internetového portálu. Už tehdy si byl vědom toho, že internet nabízí obrovský potenciál. Proto si také později jako postranní projekt zhotovil e-shop se saunovými kamny.

Oslovil také finskou firmu Harvia, která v té chvíli shodou okolností hledala partnera pro distribuci v České republice. „Zpočátku panovala velká nedůvěra. Osobní kontakt byl nezbytný. Finové hledali někoho, kdo by byl zárukou budoucí progrese a já byl tehdy NONAME,“ vzpomíná na nelehké začátky Michal Hora. Seveřany nakonec přesvědčil i díky své přátelské povaze, zkušenostem a odhodláním dělat věci pořádně, a tak záhy přišla i první velká objednávka na saunová kamna. Největším problémem v počátcích byl nedostatek kapitálu. Jak říká Michal Hora, úvěry se za firmou táhly dlouhou dobu. Časem se rozšířil také sortiment, který finskasauna.cz dnes už běžně nabízí. Nabídka se rozrostla např. o materiály pro stavbu sauny, ale i o dveře, parní generátory nebo osvětlení. Dnes už má firma ve svém portfoliu sauny all-inclusive na klíč, tedy od 3D projektů, přes samotnou realizaci až k předání, a to včetně zcela netradičních zakázek. „Dodávali jsme materiál na stavbu sauny na lodi, vyrobili vestavěnou saunu v šatní skříni v ložnici, za zmínku stojí i sauna ve stanu či průchozí sauna,“ usmívá se majitel firmy.

Finská sauna, fotka

 

Zdá se, že chutě zákazníků jsou nevyzpytatelné. Někteří dávají přednost funkčnosti a úspoře peněz před designovými prvky a luxusním vzhledem. O to zajímavější je spolupráce na zakázkách, které nejsou přímo limitovány finanční stránkou věci. Přesto nejdůležitější je v každém případě individuální přístup k zákazníkovi. Sauna by měla totiž plně vyhovovat osobám žijícím v domě a jejich zvyklostem, ať už jde o její umístění, typ, vzhled anebo velikost. „Naše firma vymodeluje návrh sauny, vytvoří 3D prezentaci a zákazník tak vidí svoji saunu ve finální podobě na obrázku. Právě v této chvíli pak vzniká prostor pro možné úpravy ze strany klienta, kdy je možné jeho představu dotvořit k jeho osobní spokojenosti,“doplňuje Michal Hora.

Největším lákadlem pro zákazníky jsou klasické finské sauny. Zřejmě i proto, že se jedná o osvědčený produkt s tradicí stovek let. Na internetu pak zákazníci nejčastěji kupují saunové doplňky a saunová kamna. Zájem je i o komponenty jako je dřevo na stavbu sauny, saunové dveře nebo prefabrikované lavice. Pochlubit se firma může i saunovými kamny s nejnižším poměrem emisí. „To, že úzce spolupracujeme se severskými zeměmi, respektive se značkami, které se oficiálně zavazují k ekologickému způsobu podnikání, tak i my jdeme v těchto šlépějích,” konstatuje majitel firmy. Mezi jeho významné zákazníky patří i jeden z nejluxusnějších hotelů Mandarin Oriental, Prague, Radium Palace v Jáchymově, ale i brněnský hokejový klub Kometa nebo Hotel Continental.

Finská sauna, fotka

 

Firma se v listopadu 2013 kvůli velkému růstu a také zkvalitňování služeb přestěhovala do nových a větších prostor s vlastním skladem a ukázkovým showroomem. Kromě toho má firma finskasauna.cz také showroom v Praze a momentálně plánuje třetí showroom v kancelářském a obchodním komplexu H-park v Heršpické ulici. „Dodáváme sauny nejen po celé České republice, ale v současnosti rozšiřujeme čím dál více svoji působnost i na Slovensko. Rádi bychom v budoucnu vybudovali i vlastní pobočku v Bratislavě, ale to je vše zatím ve hvězdách,“ říká majitel finskasauna.cz Michal Hora.

Nezastupitelnou roli v jejich podnikání má zcela jistě internet. A to nejen v přímém vztahu k zákazníkům. Prostřednictvím internetu o sobě dává firma dost vědět. „Využíváme řady nástrojů, které internet nabízí - od reklamy na Googlu přes katalogové zápisy v portálech až po sociální sítě,“ dodává Michal Hora.

Snad souhra životních maličkostí dovedla zubního laboranta, který nakonec vystudoval na Masarykově univerzitě obor Management a marketing, k vlastnímu podnikatelskému záměru, ale i k celoživotnímu koníčku. „Sauna je pro mě prostředím, které lidem dělá dobře. Dělá dobře také mně, a proto je mi tento produkt tak blízký,” zasní se majitel finskasauna.cz Michal Hora. O blahodárných účincích saunování už toho bylo napsáno více než dost. Přinášet lidem možnost relaxace, odpočinku, pošťouchnout tělo k vyplavení nějakých těch endorfinů, tak na tom vskutku není nic špatného.

www.finskasauna.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Finská sauna zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »