Himalájské solné sauny

20.2.2012 | Monika Kovačková | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 1 |

Pro milovníky saunování a vyznavače zdravého životního stylu je tu další novinka – himalájská solná sauna, která představuje dokonalé spojení solné terapie spolu s ozdravnými účinky tepla. Haloterapie, tedy vdechování solných mikročástic, je uznávanou přírodní léčebnou metodou, jejíž pozitivní účinky na organismus byly známy a využívány již ve starém Řecku.

Himalájské solné sauny - foto, Hyperbydleni.cz

Léčivé účinky solných kvádrů

Pokud toužíte po unikátní relaxaci, vyjímečné vzpruže fyzického i psychického zdraví a zároveň hledáte zajímavou investici do budoucna, je pro vás stavba himalájské solné sauny to pravé. Saunu si můžete nechat postavit výhradně ze solných kvádrů a dřeva, přičemž 100% himalájská sůl dokonale vytvoří požadované klimatické prostředí, které navodí nejen uvolňující relaxaci, ale působí i jako léčebný proces. V solné sauně je vzduch nasycen cennými minerály, a jelikož pro stavbu sauny nejsou užity žádné materiály, které by blahodárně působící mikroklima narušily, je intenzita a kvalita účinku na zdraví člověka opravdu vyjímečná. Sauna má tak obdobné pozitivní působení jako solná jeskyně, avšak mnohem silnější, neboť díky teplu dochází k vstřebávání látek i otevřenými póry v kůži. I co se týče hledisek ekonomických, je solná sauna trefou do černého – můžete si zvolit úsporný model, který ve srovnání s klasickou saunou ušetří až 30-40% energie.

 

Himalájské solné sauny, fotka

 

Solné saunování tak ocení především lidé trpící alergiemi, astmatem, kožními problémy, srdečně-cévním onemocněním, zažívacími problémy, poruchami imunity či pohybového ústrojí a jedinci se sníženou funkcí štítné žlázy. Solná sauna se může stát řešením i pro ty, jež mají problémy s dýcháním a pobyt v klasické suché sauně jim dělá problémy. Vlhkost vzduchu se v solné sauně pohybuje od 30 do 60%, přičemž je tento stav díky speciální konstrukci udržován samotným prostředím, a tak nedochází k nežádoucímu prudkému odpařování vody. Blahodárné účinky solné sauny jsou opravdu dalekosáhlé - solné saunování přispívá k duševní pohodě a celkovému uvolnění organismu, a tak pomáhá zmírňovat i psychické potíže a problémy. I na poli estetiky a kosmetiky solná sauna více než obstojí, neboť výrazně zpomaluje stárnutí kůže.

 

Himalájské solné sauny, fotka

 

Solné doplňky

I do stávající klasické sauny si můžete pořídit řadu solných výrobků, které umocní léčebný účinek saunování. Mezi špičkové novinky patří solná kamna s generátorem suchého aerosolu, který umožňuje nastavit si požadovanou lázeň podle aktuálních pocitů a potřeb, a to s maximální účinností. Základním prvkem suchého solného aerosolu je chlorid sodný, který dokáže čistit vzduch a vytváří tak antibakteriální, téměř až sterilní prostředí. Kamna v sauně jsou opatřena osvětlenými solnými panely, a jelikož si můžete navolit jednotlivé barvy, popřípadě měnící se barevné ladění, jsou solná kamna skvělým prostředkem chromoterapie, neboť vytvářejí kouzelnou atmosféru pro relaxaci a inhalaci himalájské soli.

 

Himalájské solné sauny, fotka

 

Pokud se chcete pustit jen do menších solných úprav vaší sauny, můžete si vybrat z řady solných osvětlení, které jsou tvořeny se solných plátů a jsou obdobným účinným nástrojem halo- a chromoterapie. Podobnou službu vám prokáží i tolik oblíbené a rozšířené solné lampy. Pro maximální účinek himalajské soli se po saunování můžete rozmazlit speciální solnou kosmetikou, která je vyrobena taktéž ze 100% himalájské soli.

 

Himalájské solné sauny, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Vlasáková Magda: Dobrý den, měla bych zájem o...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »