Domácí solária pro celoroční opálení

1.2.2012 | Monika Kovačková | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 0 |

Opálení je symbolem zdravého a aktivního životního stylu. Pokud i vy patříte k příznivcům bronzové kůže a chcete se jí pochlubit, hned jak odhodíte zimní svršky, nemusíte navštěvovat dráhá solária. Tento luxus si můžete dopřát i v soukromí svého domova – domácí solárium dnes není žádným přemrštěným požadavkem, ale naopak se stává čím dál dostupnější a oblíbenější součástí vybavení.

Domácí solária pro celoroční opálení - foto, Hyperbydleni.cz

Investice do domácích solárií

Koupě solária je výhodnou investicí, která se vám poměrně brzy navrátí; kromě pěněz ušetříte i čas a budete si moci své opalování užívat v klidu doma, a to kdykoli se vám zachce. Cena solárií se samozřejmě různí - záleží na typu, značce, velikosti a kvalitách konkrétního modelu. Nejlevnější a velmi praktické jsou solária obličejová, která lze pořídit již od 2 500 Kč. V závěsu stojí solária dekoltová, jejichž cena se pohybuje od 5 000 Kč. Větší finanční částku si připravte pro solária jednostránná, která opalovacími panely ozařují jednostranně celé tělo. Tento typ solárií můžete koupit od 15 000, kvalitnější modely stojí až okolo 60 000.

 

Domácí solária pro celoroční opálení, fotka

 

Pro dosažení přirozeného opálení jsou nejvhodnější solária oboustranná. Jde o solární tunel, který ozáří rovnoměrně celé tělo. Oboustranná solária se vyrábí v provedení 20, 24 a 26 trubic a můžete jimi ušetřit i dostatek místa, neboť si tento typ můžete vybrat nejen v horizontálním, ale i vertikálním provedení. Ideální volbou je tzv. vertikální solární sprcha, která nabízí rychlé, stálé a hlavně rovnoměrné opálení. Všechna domácí solária mají časový spínač a některá i zabudovaný ventilátor či integrální ochlazovač pro příjemné relaxování. Cena oboustranných modelů se pohybuje v rozmezí 55 000 a 100 000 Kč. Solária za 100 000 Kč a více jsou vhodná pro profesionální použití ke komerčnímu účelům. Pokud vám uzavřené prostory nedělají dobře, můžete opalovací tunely nahradit speciálními křesly nebo opalovacími deskami, které tělo ozařují z určitých stran. Domácí solária jsou menší i méně náročná než solária profesionální; skvělým řešením pro omezený prostor jsou pojízdná solária na kolečkách, která se dají složit.

 

Domácí solária pro celoroční opálení, fotka

 

Ani napájení domácího solária není tolik nákladné, jak by se mohlo zdát. Pro provoz solária stačí 220 V, zatímco příkon se pohybuje od 1 200 do 3 500 W. Úsporným modelem je vertikální solární sprcha, která se vyrábí i v provedení 100 a 160 W.

 

Domácí solária pro celoroční opálení, fotka

 

Pro dlouhou životnost a bezchybné fungování se věnujte správné údržbě solária. V soláriích udržujte optimální hygienické prostředí, pravidelně čistěte filtry a po uplynují předepsané doby životnosti měňte trubice. Se správnou péčí vám jistě poradí prodejci při nákupu, u nichž si budete moci zakoupit i speciální čistící prostředky na solární zařízení.

 

Domácí solária pro celoroční opálení, fotka

 

Zdravé opalování

Solária kombinují záření UV-B a UV-A v určitých poměrech – záleží na typu solária. Platí však, že by solárium mělo být profesionálně seřízené a že by mělo produkovat hlavně UV-A záření, které způsobuje přímou pigmenatci, tedy okmamžité zhnědnutí pokožky, a méně UV-B záření, jež je zodpovědné za nepřímou pigmentaci a jež při velkých dávkách může způsobit zarudnutí pokožky. Nezbytností při opalování v solárium je použití ochranných brýlí a speciálních ochraných krémů určených pro opalování v soláriu. Také platí, že s opalováním byste to neměli přehánět a po velmi krátkých časových intervalech zkoušet, co vaší pokožce bude vyhovovat, tedy jaký jste fototyp – i když se budete dobře opalovat, v žádném případě byste neměli překročit 50 hodin opalování ročně. Záření solária vás ideálně dobije energií v období zimním; během slunečních dnů paprsků nachytáte dostatek, proto je pro zdraví své kůže s opalováním v soláriu nekombinujte. Aby vám po opalování nevznikly nevzhledné skvrny, před celým procesem se pečlivě odličte a ideálně opsrchujte; po opalování se naopak alespoň tři hodiny nepsrchujte, neboť ochlazení by způsobilo zpomalení pigmentace. Používání solária musíte přizpůsobit i svému zdravotnímu stavu: umělé záření není vhodné pro jedince s křečovými žilami, kožními nemocemi a kardiostimulátorem a dále pro ženy těhotné a děti.

 

Domácí solária pro celoroční opálení, fotka

 

Domácí solária vám poskytnou kvalitní relaxaci a odpočinek a krásné opálení vás nabije sebevědomím a dobrou náladou.
 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Domácí solária pro celoroční opálení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »