Vana s masážními tryskami

24.1.2012 | Monika Kovačková | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 0 |

Lázně jsou hojně navštěvovaným a vyhledávaným místem především kvůli ozdravným a relaxačním kúrám a procedurám, při nichž se využívají nejvíce dva dary přírody – voda a vzduch. Koupele a pití pramenité vody, inhalace a pohyb na čerstvém vzduchu mají na organismus člověka dalekosáhlé blahodárné účinky. Využijte těch nejlepších léčebných vlastností těchto přírodních živlů a přeneste si lázně do svých koupelen v podobě van s masážními tryskami.

Vana s masážními tryskami - foto, Hyperbydleni.cz

Masážní vana je stále běžnějším relaxačním přístrojem v moderních koupelnách. Očistné účinky koupele jsou v případě van s tryskami mnohonásobně umocněny hydro- či air-masážemi, které mají na člověka silný pozitivní vliv, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Masážní vany nejsou prostorově náročné - jsou nejčastěji dimenzovány pro jednu nebo dvě osoby a k výběru nabízejí jak klasické, tak rohové či asymetrické provedení. K vidění je i řešení v kombinaci se sprchovým koutem či celé masážní sprchové boxy.

 

Vana s masážními tryskami, fotka

 

Trysky zabudované do masážních van umožňují nejčastěji dva druhy masáží- jednoduše řečeno, nabízejí masáž vodou nebo vzduchem. Hydro-masážní systém je založen na principu vodních střiků a vana tohoto typu se nazývá vířivka. Air-masážní systém zase vodu rozhýbává pomocí proudů vzduchu vstřikovaných tryskami na dně vany a zajišťuje tak tzv. perličkovou koupel. Ideální je zvolit si masážní vanu, jež umožňuje kombinaci obou těchto systémů, popřípadě je ještě doplněna tzv. turbo-masáží. Podle množství trysek a jejich funkcí se samozřejmě liší i cena vany. Cena standardně vybavené vany, která vám dobře poslouží k regeneraci a relaxaci, se pohybuje v rozmetí pětadvaceti až čtyřiceti tisíc korun. S kvalitou a nadstandardním vybavením roste cena, která se může vyšplhat až k dvou stům tisícům korun.

 

Vana s masážními tryskami, fotka

 

Hydro-masáž

Vířivý systém je založen na cirkulaci vody, jde tedy o masáž vodou. Při hydro-masáži je voda z vany čerpadlem odsávána a provzdušněná je vháněna zpět do koupele tryskami ve stěnách vany. Na bocích vany se nejčastěji nachází maxitrysky, v zadní části mikrotrysky a v místě pro nohy příjemné uvolnění navozují rotující trysky. Intenzitu a sílu víření si může každý individuálně navolit díky snadno ovladatelnému elektrickému regulátoru. Ovladače jsou nejčastěji připevněny k okrajům vany; u levnějších typů se jedná o tlačítkové ovladače, dražší typy nabízejí digitální ovládání prostřednictvím multifunkčního displeje. Každý vířivý systém navíc obsahuje samoodvodňovací systém- to znamená, že při vypuštění vany odtéká voda automaticky i z potrubí masážních trysek. Pokud chcete mít jistotu, vsaďte na potrubí z neměkčeného PVC, které se instaluje v nakloněné pozici.

 

Vana s masážními tryskami, fotka

 

Air- masáž

Air-masáž, tedy masáž vzduchem, je typická pro perličkový systém, který místo vody vhání do trysek na dně vany předehřátý stlačený vzduch, který v podobě bublinek jemně masíruje a nadnáší tělo a tím poskytuje intenzivní pocit lehkosti. Účinná vzduchová masáž předpokládá výkonné trysky s kvalitními záklopkami, které komory trysek ochrání před zaplavení vodou v době, kdy není spuštěno dmýchadlo. Air-systém se ovládá obdobně jako hydro-masáž regulátorem.

 

Vana s masážními tryskami, fotka 

Oba dva systémy můžete navíc s zkombinovat s turbo-systémem. Jedná se o přivzdušnění, které dodává masážím na intenzitě, neboť vzduch je do trysek vháněn pod větším tlakem. Vzduch je navíc předehříván, takže proud vycházející z trysek může být teplý až horký, čím vyvolává obdobné účinky a pocity jako vřídelné koupele. Turbo-trysky jsou navíc vybaveny pohyblivým senzorem, a tak si směr relaxačních proudů můžete nastavit podle svých potřeb.

 

Vana s masážními tryskami, fotka

 

Masážní vany jsou dostupným a praktickým způsobem, jak si v pohodlí domova dopřát uklidňující masáž den co den.
 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vana s masážními tryskami zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »