Domácí sauna

24.8.2011 | Jana Henychová | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 0 |

Tentokrát máme něco pro milovníky relaxování v sauně. Pokud disponujete dostatečně velkou zahradní plochou a zároveň se takovéto aktivitě věnujete často, potom se vám může vyplatit, když si ji postavíte přímo na vaší zahradě a tím dlouhodobě ušetříte náklady vynaložené za různá sportovní centra.

Domácí sauna - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na takovou domácí saunu toho v celku moc ani nepotřebujete. Její stavba totiž nevyžaduje žádný zvláštní materiál ani speciální nářadí. Zkrátka vám postačí pár předem vyměřených pevných prkének spolu s odpovídajícím počtem šroubů, dále hřebíky, kladivo a vodováha. Budete potřebovat také akumulátorovou vrtačku s nasaditelnými šroubováky, která je pro usnadnění a urychlení práce velmi výhodná.

 

Domácí sauna, fotka

 

Jakmile máme vše připravené a předem vyměřené, můžeme se pustit do spojování jednotlivých částí. Je třeba postupovat tak, aby vnitřek sauny byl velmi dobře izolovaný od okolí a vykládaný dřevem, aby neunikalo teplo ven. Nejprve položte základní rám na zem a v každém rohu ho sešroubujte dohromady. Pomocí vodováhy překontrolujete, jestli je poloha skutečně vodorovná. V dalším kroku sešroubujete dva díly určené na sloupky pro větší stabilitu a soudržnost vždy přes roh. Následně postupně propojíte jednotlivé díly. Tak získáme základní hrubou stavbu sauny. V této fázi sestavování se postaráme o zapojení dveřního dílu, u kterého si můžete vybrat, na kterou stranu bude chtít otáčet. Poté následuje upevnění vnitřních lišt, na které se nakonec posadí díl střešní, který stavbu domku definitivně završí.

 

Domácí sauna, fotka

 

Když už nám dřevěná stavba stojí, následuje instalování potřebných elektrických rozvodů potřebných především na topení a světlo. Pro co nejvyšší míru bezpečnosti musí být kabelové rozvody vedeny ve vnitřních kabelových šachtách, které musí být zakryté. Nakonec si necháte připojit na rozvody kamna a máte vše hotové. Saunová kamna kromě elektrické energie mohou topit také na dřevo. V ojedinělých případech se můžeme setkat s naftovými kamny, což se spíše v dnešní době považuje za zastaralý způsob. Nejšetrnější a nejekologičtější varianta je pohon na elektrickou energii. Jakmile máte zdroj připojený, můžete už pouze jen odpočívat a radovat se z dobře vykonané práce.

 

Domácí sauna, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Domácí sauna zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »