Saunování v červeném světle

19.7.2007 | Zdeněk Lodyha | Sauny, solárka, vířivky | Komentářů 0 |

Jarní období je typické svým probuzením přírody, ale zároveň i mikroorganismů, které spaly ve skrytu zimy. Jak odolat náporu jarních chřipek. Je zde možnost infrasauny a jejího posílení naší imunity.

Lidský organizmus infračeračervené teplo ke svému životu potřebuje. Závislý je na něm nervový i endokrinní systém. Jinak můžeme trpět ztrátou energie či větší potřebou spánku. Infrasauny tuto přirozenou potřebu organizmu naplňují. Paprsky pronikají hluboko pod povrch kůže, až do hloubky 3-4 cm, čímž nastartují řadu zdraví prospěšných procesů, jako je posílení krevního oběhu, látkové výměny, odbourání tukových buněk, cholesterolu či těžkých kovů.

Chvála Japoncům


Tento japonský nápad původně vznikl především k lékařským účelům. Jeho autoři hledali způsob jak prohřívání těla dopřát i lidem, kteří si intenzitu tepla klasické sauny (90 -115 °C) nemohou ze zdravotních důvodů dovolit. Infračervené paprsky totiž účinkují už při nízkých teplotách, takže i lidem, kteří nesnesou vysoké teploty, přináší možnost vypocení. Infrasauna ulevuje svalům a ztuhlosti kloubů, pomáhá při revmatických bolestech, kožních problémech, spaluje kalorie, tiší bolesti, odplavuje z těla toxiny a minerální odpad, zotavuje pokožku, zlepšuje imunitní systém, omezuje stres a únavu.

Jak infrasauna funguje


Infračervené sálání proniká do lidských tkání do hloubky kolem 5 cm a tím vzniká zahřívací efekt, při kterém se teplo dostává hluboko do svalové tkáně a do vnitřních orgánů. Toto sálání je nastaveno tak, aby ho naše tělo mohlo absorbovat až 93 %. V běžné sauně je zdrojem energie ohříván téměř veškerý vzduch a teprve díky vedení tepla v kapalném a plynném prostředí dochází ke kontaktu mezí pokožkou a ohřátým plynem - tedy druhotně. Naproti tomu v infrakabině je vzduch ohříván minimálně, zatímco přes 80 % infračervených paprsků prochází přímo k našemu tělu, které je tak prohříváno nejen na povrchu, ale i do hloubky. Infračervená energie produkovaná světlem zvyšuje třikrát potivost v porovnání s tradiční saunou. Výhodou je i nižší okolní teplota vzduchu v infrakabině (cca 55 °C ) a tím zpřístupnění této terapie i lidem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů využívat klasické sauny. Sem patří po konzultaci s lékařem astmatici, alergici a kardiaci. Infrasauny nacházejí uplatnění ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních ústavech, kosmetických centrech, hotelích a v neposlední řadě i v domácnostech po celém světě. Staly se hitem sportovních her , kde je sportovci používají pro rychlou regeneraci sil a nedávno s úspěchem vyzkoušeli infrasaunu na palubě raketoplánu i američtí astronauti.

Pozor na výrobce


Při výběru sauny není vhodné se ukvapit. Je třeba dát si pozor na výrobce, kteří do kabin montují levné infrazářiče bez požadovaného certifikátu. Ty pak nesplňují kvalitní léčebný proces nebo jsou dokonce i zdrojem elektrosmogu. Vyplatí se proto získat před nákupem co nejvíc informací. Například kvalitní se vyznačují co možná nejnižším příkonem a velmi rychlou dobou rozehřívání. Nastavitelné infračervené teplo (mezi 20°- 80°) se v ideálním případě rovnoměrně šíří z keramického zářiče a obklopuje tělo příjemnou atmosférou pohody. Důležité je proto, aby infrazářiče měly potřebné atesty, topné desky fungovaly na 220V a vstupní dveře měly bezpečnostní sklo. Uvnitř kabiny je digitální nebo manuální ovládání, někteří výrobci přidávají i barevné panely pro léčení fototerapií.POZOR: Vstupujte bez silikonu

Silikonové implantáty anebo silikonové protézy třeba nosu či uší absorbují infračervené sálání. Přestože silikon taje při 200 °C a nemělo by to mít na jeho funkci žádný vliv, je důležité kontaktovat před používáním infrasauny svého lékaře.

text: Zdeněk Lodyha

Zdroj fotografií:  www.sauna-sro.cz 
Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 12

Diskuze

Článek Saunování v červeném světle zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »