Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku

3.3.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Obývací pokoje | Komentářů 1 |

Současný trend obývacích pokojů je jednoznačný. Důraz se klade na vzdušné útulné prostředí, kde celá rodina spolu s případnými návštěvami nebo domácími mazlíčky tráví společné chvíle při zasloužené relaxaci, konverzaci a tisíci dalších činností, jimiž si lze zpříjemnit život.

Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

Jednou z hlavních zásad moderního interiéru je právě zmiňovaná vzdušnost. Pryč jsou doby, kdy byly obývací pokoje plné robustních sedacích souprav a nábytkových stěn zakrývajících celou plochu jedné z nejdelších zdí. Sedacího nábytku ani úložného prostoru se samozřejmě vzdávat nemůžeme a ani ve jménu vkusného stylu nemusíme. Chce to jen trochu hravosti, nápadu, fantazie a znalosti několika pravidel.

Je potřeba vytvořit vyvážený a harmonický prostor v souladu s estetickým i praktickým hlediskem. Základem každého obývacího pokoje by měla být kvalitní podlaha ozdobená jen malým solitérním kobercem, který bude vkusně ladit s dalším zařízením pokoje, případně s barvou zdí či dekorací. Nejvíc v kurzu jsou pochopitelně vysoce kvalitní dřevěné podlahy, nejčastější volbou bývají cenově přijatelnější a dobře udržovatelné laminátové podlahy imitující dřevo.

Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

Velký vliv na to, jak se budete v obývacím pokoji cítit, mají i barvy stěn. Málokdo dnes zůstává u obligátních bílých ploch. Momentálně je aktuální kombinace dvou druhů barev, z nichž ta dominantní většinou pokrývá jen jednu, pomyslně „hlavní“, stěnu. Velmi populární je v současné době odvážná bordová, čokoládově hnědá nebo i olivově zelená a tapety se vzory.

Obývací stěna – srdce pokoje

K těmto dominantním plochám pak umísťujeme obývací stěny. V dnešní době už mají naštěstí jiný charakter, než mívaly dříve. I sestavy, které zakoupíte jako kompletní, působí vzdušně a nezatěžují interiér zbytečným množstvím nábytku. Vhodně zvolená nábytková stěna by měla vyhovovat všemu, co od ní očekáváte. Od televizních stolků přes panely, na které lze nyní tolik oblíbené štíhlé a velkoformátové LCD televizory zavěsit a skrýt za ně veškeré kabely, po přihrádky a poličky na DVD a CD. Nezbytným doplňkem obývacích stěn jsou knihovny, vitríny, regály i samostatné police a menší uzavíratelné skříňky. Ideální je, pokud zakoupená sestava umožňuje variabilní rozmístění podle vašich představ a potřeb. Pokud ne, je dnes možno „vytvořit“ si obývací stěnu ze samostatně prodávaných komponentů nebo si ji nechat vyrobit na míru.

Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

Z materiálů jednoznačně vítězí nadčasové dřevo, ale kvalitní a designově zajímavé kousky lze koupit i v jiném materiálovém provedení. Velmi zajímavé a k členění prostoru vhodné jsou kombinace s jinými materiály, jako jsou sklo, kov, případně zrcadla. Pokud máte odvážného ducha, nebojte se barev ani v rámci obývacích stěn. Zajímavě i při současném zachování decentnosti působí například barevně tónovaná skla nebo odlišná barva dvířek a korpusu obývací stěny.

Sedací soupravy

Jednou ze základních nezbytností obývacích pokojů jsou beze všech pochyb sedací nábytky. I zde obvykle platí, že méně je více, čímž nechceme naznačit, abyste na sedací soupravy zanevřeli! Ba právě naopak! Jen je potřeba nalézt tu pravou. Nebo v ideálním případě ty pravé. Ne vždy prostoru prospěje obří rohová sedací souprava, na kterou se vedle sebe natlačí deset lidí. Příjemnější jsou varianty více kusů sedacího nábytku, přičemž hovoříme o sedací soupravě, křesle, taburetech, lenoškách, sedacích pytlích apod. Všichni přítomní jistě ocení možnost mít svůj vlastní pohodlný sedací prostor, aniž by se o něj museli dělit se zbytkem rodiny.

Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud se váš obývací pokoj na noc musí měnit v ložnici nebo tam případně přespávají hosté, volte rozkládací sedací soupravy. Pro rozložení na dvojlůžko určené ke stálému spaní je nezbytné, aby byla postel především kvalitně a bezchybně konstrukčně vyřešena, aby byl použit vhodný materiál na kostru i lamely (výklopné nebo výsuvné sedačky bez lamelových roštů jsou vhodnější pouze na příležitostné přespání) a samozřejmě aby byl odolný i potahový materiál.

Pokud otázku spaní neřešíte, můžete se zaměřit na jiné drobnůstky, které vám zpříjemní posezení v rodinném kruhu. Některé typy křesel i sedaček dnes nabízí příjemné funkce polohování záhlavníků, celých opěrek zad nebo podpěry na nohy. Polohování lze ovládat buď mechanicky, nebo elektronicky pomocí ovladače.

 

Pokud váháte mezi kůží a textilem, je to čistě na vašem vkusu a finančních možnostech. Obojí je dnes v souladu s moderním interiérem a nabídka dekoru je široká. U kůže je opět potřeba dbát na vysokou kvalitu a garanci malé opotřebitelnosti. U textilních potahů je zase praktické, když jsou snímatelné a lze je jednoduše vyprat, případně nechat samostatně vyčistit.

 

Z našich sedacích souprav můžeme upozornit například na rozkládací soupravu Lavello, kterou nabízíme v rohových i rovných variantách v provedení z kůže i látky. Sedací soupravy nabízí praktický úložný prostor a velmi kvalitní bukové lamely, které vám zpříjemní spánek. Z této série je možno přikoupit křesla, taburety nebo i samostatné záhlavníky.

Moderní obývací stěny a sedačky, vhodná kombinace pro radost z obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

Velmi elegantní design má sedací souprava Red velvet. Jak už název napovídá, je v tlumené barvě bordó a opět nabízíme provedení dle výběru v kůži či látce. Tento typ je v prodeji ve více variantách od rovných dvoumístných po prostorné pětimístné rohové sedačky. Samozřejmostí je možnost doplnění o křesla a taburety. Pro větší pohodlí jsou v sedácích originální pružné podpěry ZIG-ZAG. Pro menší prostory a milovníky minimalistického designu je vhodná např. sedací souprava Laguna v příjemné okrové barvě dekorovaná barevnějšími polštáři.

Sedací 2,5–3místné rovné soupravy Lorenzo můžeme doporučit v kožené verzi s dvojitě propracovanými švy, ale lze je koupit i v textilním provedení. V tom koženém však lépe vynikne nadčasovost a luxusní čistý projev v kombinaci se zvolenou bílou barvou kůže. Totéž platí u křesel a taburetů z této řady.

Hledáte-li sedací soupravu určenou pro nejmenší, můžeme nabídnout originální dětské rozkládací pohovky s úložným prostorem. Po rozložení vám vznikne lůžko o rozměrech 216×760 cm. Potah je z praktického, dobře udržovatelného 100% polyesteru. Sedačky jsou v různých barvách a jejich opěradlo je vždy dekorováno měkkým zvířátkem – krokodýlem, slonem, delfínem atd.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 15

Diskuze

Lenicka1313: No já bych jednoznačně...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »