Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany

21.8.2015 | PR článek | Nábytek | Komentářů 1 |

Ne každý má to štěstí, aby mohl žít v ohromném bytě, kde se na nějaký centimetr nehledí. Průměrný český byt je spíše menší a zdi domů ukrývají i opravdu malé bytečky, kde člověk bojuje s každým centimetrem. Víte, jak vybrat nábytek do malého bytu? Volte světlé barvy a přednost dejte oblým hranám.

Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany - foto, Hyperbydleni.cz

Stěna do malého obývacího pokoje by měla být světlá. Trendem poslední doby jsou závěsné skříňky.

Do malého obýváku, kuchyně nebo ložnice nemůžete bez rozmyslu pořídit vše, co se vám líbí. Tedy, můžete, ale za pár let nebudete žít v bytě, ale ve skladišti, kde nebude příjemně vám ani vašim návštěvám. Do malého bytu při nákupu nábytku přemýšlejte – nad materiály, barvami, ale i nad zdánlivými detaily.

Základní poučka je jednoduchá – do malého bytu volte světlé barvy a dekory. Materiál volte spíše hladký, bez zbytečných reliéfů a výstupků. Můžete volit mezi uzavřenou skříňkou a otevřenou policí? Volte druhou možnost, která prostor opticky zvětší. Do malého bytu byste také měli volit nábytek s oblými hranami – už jen proto, že pohyb ve stísněném prostoru bude bezpečnější.

Skvělým řešením do malého bytu je i multifunkční nábytek – když taburet, tak s úložným prostorem, když pohovku, tak rozkládací.

Skříň do malého bytu

Pro výběr skříně do malého bytu platí to samé co pro všechen nábytek obecně – světlé barvy, oblé rohy… Nic nezkazíte ani tím, když na dveře skříně umístíte zrcadlo. Místnost se v něm bude odrážet a tím působit opticky větší.

Skříň by se vám do pokoje vešla, ale je před ní málo místa pro plné otevření dveří? Řešením je pořízení skříně s posuvnými dveřmi – díky nim nepřijdete ani o centimetr prostoru. Zajímají vás další tipy Jak vybrat skříň do malého bytu? Mrkněte na článek!

Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany, fotka

 

Šatní skříň s posuvnými dveřmi je ideální řešení do menších prostorů.

Obývací stěna do minibytu

Nemáte obývák, ale obýváček? Pak zapomeňte na nábytek z masivního dřeva i na robustní retro kousky a volte spíše závěsný nábytek. Díky závěsným skříňkám zůstane podlaha volná a pokoj je opět opticky větší.

Ještě lepší řešení pro malý obývák je vyměnit závěsné, ale uzavřené skříňky za otevřené police. A pokud už se rozhodnete pro volně stojící komody a skříňky, pamatujte, že by měly mít nožky. Nábytek na nožkách totiž působí vzdušněji, subtilněji a v malém bytě rozhodně lépe, než robustní nábytek bez nožek.

Sedací souprava v malém obýváčku

Je nám líto, ale jako majitel malého obývacího pokoje budete muset zapomenout na mohutnou rohovou sedací soupravu. Do menších prostor volte raději dvojpohovku, nebo sedačku se třemi místy. Máte možnost vybrat si model s úložným prostorem? Neváhejte!

Velmi moderní jsou sedačky s nízkým sedem – i ty opticky zvětší pokoj. Místo křesel zvolte praktické taburetky – a i u nich vyberte variantu s úložným prostorem. Sedačka by také měla být ve světlé barvě, bez výrazného vzoru.

Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany, fotka

 

Tato sedací souprava „sedí“ do malého bytu dispozicí a velikostí, barva by měla být spíše světlejší.

Kuchyňská linka na pár metrech

V malé kuchyni více než kde jinde platí rčení o tom, že byste měli dvakrát měřit a jen jednou řezat. Obrazně i doslova. Cenné centimetry ušetříte s pořízením kuchyňské linky s posuvnými dvířky nebo s roletkami. Opticky kuchyni pomůžete volbou světlých a lesklých povrchů (pozor ale na to, že jsou náročnější na údržbu) a skleněných ploch.

Nešetřete na kvalitním vnitřním vybavení a volte spíše takzvanou přímou linku, nikoli kuchyně do tvaru písmene U nebo L.

A co poradit na závěr? Nezapomínejte na to, že čím více předmětů se bude po malém bytě porůznu povalovat, tím menším dojmem bude působit. V malém bytě by víc než v jakémkoli jiném měl mít každý předmět své místo.

Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany, fotka

 

Máte málo místa v kuchyni? Zapomeňte na linku ve tvaru písmene U, nebo L. Nejvhodnější je pro vás přímá kuchyňská linka.

Podívejte se na další tematické články na portálu HyperBydleni.cz:

5 tipů jak zařídit malý byt
Jak si vyšperkovat malý byt
Fígle, jak zvětšit malý byt
Skvělé způsoby, jak vyřešit malý byt
Výhody bydlení v malém bytě
Elegantní design malého bytu

Autor: NakupNabytek – Váš prodejce a poradce k nábytku. V našem internetovém naleznete veškeré zboží pro malý byt, o kterém jste se v článku dočetli!

Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany, fotka

 

Zdroj fotografií:  www.nakup-nabytek.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Iva: Hezký den, moc děkuji za...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »