Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti?

11.3.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Ložnice | Komentářů 0 |

Jaké vybrat lůžkoviny tak, abyste nemuseli žehlit, aby dobře vypadalo, bylo pohodlné a aby nedráždilo například vaše alergické dítě? Zkuste náš jednoduchý přehled dostupných druhů lůžkovin.

Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti? - foto, Hyperbydleni.cz

Současná doba klade velké nároky na čas. Proto mějme na paměti nejen barvy a vzory lůžkovin, ale i jejich snadnou údržbu. Důraz se klade důraz především na jednoduchou údržbu, jinými slovy: Vybírejte tak, abyste nemuseli žehlit!  Neznamená to, že musíte zákonitě hledat nějaké speciální materiály, ale prostě uvažujte o tom, jak vámi vybrané lůžkoviny budou vypadat, pokud na ně žehličkou ani nesáhnete. Jinak řečeno: některé materiály vypadají hezky i zmačkané. A náš tip? Ze zkušenosti bychom mohli doporučit len. Vypadá dobře i zmačkaný a je měkký a pohodlný. Hledáte-li lůžkoviny pro děti pamatujte na alergie a volte speciální materiály, které mají označení "vhodné pro alergiky".

A jaké lůžkoviny zvolit? Vyberte si sami!

Povlečení z bavlny: Je nutno žehlit, příjemné na dotek většinou je možno prát na 60°C. Praní na vyšší teplotu a žehlení zvyšuje hygieničnost tohoto povlečení.

Povlečení z bavlněného krepu: Není nutno žehlit, většinou stačí vyprat na 40-60°C, lehce odstředit a pak jen vyrovnané nechat uschnout. Krepová úprava zabraňuje zmačkání. Velmi dobře saje pot.

Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti? - foto, Hyperbydleni.cz

Povlečení z flanelu: Je zpravidla nutno žehlit, působí subjektivně tepleji, po vyžehlení vydrží déle hladké než bavlněné povlečení, jeho hustota lépe chrání přikrývku a polštář. Je považováno za nejlevnější luxusní povlečení.

Povlečení ze saténu: Nutno žehlit. Satén je tkanina v atlasové vazbě. Bavlněný satén má lesklou povrchovou úpravu, která mu dodává luxusní vzhled, zároveň jde o velmi příjemný materiál, je však náchylný k drobným poškozením. Saténové povlečení je velmi příjemné v letních měsících, kdy příjemně chladí.

Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti? - foto, Hyperbydleni.cz

Povlečení z nežehlivého saténu: MAKO-satén, není nutno žehlit. Speciální zušlechťovací postup při tkaní zaručuje vyšší lesk tohoto materiálu a zároveň i zvýšenou odolnost tkaniny proti opotřebení. Má nemačkavou úpravu.

Povlečení lněné: KANAFAS - dnes již měkčí a přizpůsobivější. Čím častěji budete lněné povlečení prát, tím více bude měknout. Povlečení z damašku: velmi kvalitní bavlněné povlečení, většinou patřilo k základní výbavě nevěsty.

Povlečení z hedvábí: Luxusní povlečení z přírodního materiálu. Velmi lehké, s dlouhou životností nepodléhající módním trendům. Jeho kvalita velmi závisí na druhu použitého hedvábí. 

Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti? - foto, Hyperbydleni.cz

Zkontrolujte zemi původu

U výrobků pocházejících z EU, popřípadě USA máte jistotu, že povlečení je skutečně vyrobeno z materiálu, který je deklarován, a při výrobě byla použita nezávadná barviva. Nezapomeňte, že v povlečení strávíte 1/3 svého života a jakékoli závadné látky mohou ohrozit vaše zdraví. V EU je u textilních výrobků tolerováno méně než 5% jiných vláken než je uvedeno na etiketě. Jak pro úpravu tak pro barvení jsou v EU používány pouze chemikálie, které prošly testy a nepoškozují zdraví. Bohužel dnes nalezneme na našem trhu i povlečení, která jsou dovážena z Asie, kde se o přísných normách nedá hovořit. Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Hledáte nenáročné lůžkoviny vhodné i pro děti? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »