Ložnice jako království každého z nás

13.8.2010 | Lucie Sýkorová | Ložnice | Komentářů 0 |

Ložnice je nezbytnou a zároveň tou nejintimnější částí obytného interiéru. Třetinu života strávíme spánkem a jeho kvalita a regenerační schopnosti jsou pro náš organismus nesmírně důležité. Základem každé ložnice je správný výběr postele. Dnes se nejčastěji prodávají postele rozdělené na rám, rošt a matraci.

Ložnice jako království každého z nás - foto, Hyperbydleni.cz

 

Výběr rámu, nebo chcete-li ohraničení postele, je třeba vybírat podle vaší finanční situace, ale také především podle stylu interiéru, do něhož bude postel zasazena. Co do výběru materiálu je nejlepším a také časem prověřenou volbou pochopitelně dřevo. Stejně spolehlivé mohou však být také kovové materiály. Například černé kování vypadá velice stylově v kombinaci s rudými stěnami. Moderním a zároveň velice stylovým materiálem je také ratan, který z postu materiálu pro zahradní nábytek výrazně povýšil a rozšířil své využití do prostor celého interiéru. Je nutné mít na paměti, že o ratan je nutné se starat a čas od času mu dopřát kvalitní údržbu.

 

Ložnice jako království každého z nás, fotka

 

Rošt je to, na čem v posteli leží matrace. Může být lamelový, pevný laťový a nebo v podobě pevné deska s perforací. Kvalitní rošt zaručuje nejlepší variantu uložení matrace z hlediska ortopedického, zdravotního a s ohledem na životnost matrace. Lamelový rošt je vhodný pro vyšší váhové zatížení, pakliže to nezvládne matrace. Pevný laťový rošt dobře poslouží v kombinaci s kvalitní matrací. Pevná deska s perforací se dnes používá jen zřídka. Matrace na ní málo ventilují, a tak může dojít ke vzniku plísní.

 

Ložnice jako království každého z nás, fotka

 

Nedílnou součástí ložnice je kromě kvalitní postele také matrace, povlečení a ostatní doplňky. Vrstvy uvnitř matrací jsou většinou tvořeny kombinací vysoce odolných a pevných pružin, kde je možné nastavit různou tvrdost. Další variantou jsou matrace, vyráběné z různých druhů paměťové pěny. Tato pěna kopíruje každý zákrut vašeho těla a matrace z ní vyrobené jsou perfektním řešením pro osoby, trpící bolestmi zad.

 

Ložnice jako království každého z nás, fotka

 

A zase ty barvy. Jakou vybrat barvu ložnice? Zásadním kritériem při výběru barev interiéru by měla být funkce místnosti. Ložnice patří ke klidovým zónám domácnosti. Měli bychom tedy volit barvy, které uklidňují a nejsou příliš výrazné. Obecně platí, že uklidňující jsou jemné pastelové odstíny, či různé tóny šedé (šedomodrá, šedofialová, apod.). Vhodnou barvou do ložnice je také béžová nebo krémová, nemusíme se ale obávat ani různých odstínů šedé, či hnědé v tmavých i světlých variantách.

 

Ložnice jako království každého z nás, fotka
Ložnice jako království každého z nás, fotka

 

Ložnice je královstvím každého člověka. Zde hledáme útočiště, když nám je smutno, jsme li unavení a je i místem, kde trávíme intimní chvíle se svými blízkými. Proto si ložnice, ať už při renovaci, či při kompletním zařizování rozhodně zaslouží naši zvýšenou pozornost.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ložnice jako království každého z nás zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »