Inspirace a tipy pro Vaši ložnici

27.7.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Ložnice | Komentářů 0 |

Výběr ložnice je věcí financí, vkusu, ale také zdravotních parametrů lůžka. Máme pro vás několik tipů, jak si ložnici zařídit. Mimochodem, přemýšleli jste někdy o tom, zdali si pořídit postel s čelem nebo bez čela? Chcete mít v ložnici také šatnu? Znáte postelové moduly?

Inspirace a tipy pro Vaši ložnici - foto, Hyperbydleni.cz

 

Na čem podle vás závisí kvalita spánku? Odpověď na tuto otázku je na první pohled zřejmá. Je to kvalita lůžka, tedy matrace, rámu a postelové roštu. Dále potřebujete čerstvý vzduch, ticho a klid. Takřka všechno z toho se dá koupit, snad až na posledně zmiňovanou podmínku v podobě klidu. Vzpomeňte si, jak se vám usíná, když jste nervózní nebo ve stresu. Váš spánek nebude nikdy tak hluboký a neposkytne tělu odpovídající odpočinek.

Klid a bezpečí díky posteli s čelem

Člověk je tvor pocházející z přírody, ve které na něj v prehistorické době číhala řada život ohrožujících nebezpečí. Proto se člověk na noc, kdy může usnout a kdy se stane bezbranným, snažil ukrýt a podvědomě to dělá i dnes. Choulí se do rohu, postel si instinktivně staví proti dveřím. Podle psychologů je tedy kvalita spánku daná přirozeně i psychickou pohodou, primárně pak pocitem bezpečí. Z toho důvodu je z pohledu odborníků vhodnější vybírat si postel s čelem, které chrání prostor za hlavou. Ve člověku se tak uspokojí i pravěký instinkt nabádající k neustálé bdělosti.

 

Inspirace a tipy pro Vaši ložnici, fotka

 

TIP: Zvolte si postel s čelem také proto, že se vám bude v posteli i lépe sedět, budete se moci o čelo opřít a třeba si před usnutím ještě číst knihu.

Postelové moduly jsou...

Každý výrobce se snaží zaujmou zákazníka a tak si vymýšlí řadu nových termínů, které vypadají, že poukazují na něco speciálního, co konkurence nemá. Postelovým modulem se míní upravené čelo postele, které je rozšířené na obě strany a je k němu přisazený např. noční stolek nebo jiný úložný prostor.

 

Inspirace a tipy pro Vaši ložnici, fotka

 

Inspirace pro šatnu v ložnici?

Pokud chcete mít v ložnici také šatnu, pak si prohlédněte fotografii pod článkem. Je na ní vidět, jakým způsobem je šatna v ložnici vyřešená. Jde vlastně o problém s hlukem a světlem. Představte si situaci, kdy váš partner či partnerka ještě spí a vy už musíte vstávat. Budete se chtít převléknout a svým manipulováním s věcmi ve skříni toho druhého zákonitě budete rušit.

 

Inspirace a tipy pro Vaši ložnici, fotka

 

TIP: Zkuste dělící panel, který rozdělí prostor ložnice na dvě volně navazující části. Z jedné strany bude postel a ze druhé šatna přístupná třeba z chodby nebo sousedícího pokoje. Prohlédněte si fotografii pod článkem.

Text: Redakce Living.cz
Foto Linenuova

Související články na Living.cz:

Jak bydlí slavní: Martin Zounar

Tip na snadnou proměnu vašeho bydlení: dekorativní světlo!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Inspirace a tipy pro Vaši ložnici zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »