Pozvěte černou do kuchyně

22.3.2012 | Monika Kovačková | Kuchyně | Komentářů 0 |

Je elegantní, moderní, nadčasová a luxusní, působí čistě, vkusně a decentně – řeč je o černé barvě. Tyto charakteristiky očekáváme i od své kuchyně, a proto není divu, že se ty nejmodernější kuchyňské linky i spotřebiče doslova hýří právě černou barvou. Zapomeňte na předsudky, že černá barva je symbolem smutku a že kvůli přítomnosti černé interiér ztmavne a bude vypadat chmurně, až depresivně. Vždyť černá barva se v oblasti módy stále drží na topu, takže si díky ní můžete „vymódit“ i svůj interiér.

Pozvěte černou do kuchyně - foto, Hyperbydleni.cz

Černá barva ve spojení s lesklými povrchy, čistými tvary, jednoduchými liniemi a strohým designem skvěle naplňuje současná kritéria moderního bydlení, které se řídí nestárnoucím příslovím, že v jednoduchosti je krása.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka


Nemusíte se bát, že vaše kuchyň bude bez převahy zářivých barev vypadat nudně, neútulně či dokonce ponuře. Budete překvapeni, jak jsou černé kuchyňské linky módní a detailně propracované. Je pravda, že na přítomnost velkých černých ploch v interiéru musí mít člověk náturu, někdo si v černé barvě dokonce libuje, ale i v případě, že patříte k milovníkům barvami hýřících interiérů, může být pro vás volba černé tím pravým. Černá barva je totiž číslem jedna, co se týče kombinovatelnosti – černou můžete skvěle sladit s jakoukoli barvou i materiálem.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka


Ideální volbou je pak černá barva doplněná kovovými či postříbřenými doplňky. Hitem v oblasti moderního bydlení je snoubení černé linky s bílou, vanilkovou či olivově zelenou barvou. Jelikož černou můžete zkombinovat s jakýmkoli odstínem a výsledkem bude vždy luxusní a moderní kuchyň, můžete si více vyhrát s doplňky. Nic nerozzáří mísu plnou sytě žlutých citrónů, keříky svěže zelených bylinek či „rozkvetlé“ květináče více než tmavé pozadí. Pusťte se proto do výrazných kontrastů, které jsou působivé a originální.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka


Díky vysokému lesku a ostře řezaným hranám je výsledný efekt maximálně luxusní a elegantní – faktem však zůstává, že dominantní černý prvek potřebuje dostatek prostoru. Také dbejte na dostatek osvětlení, které se zároveň může stát módním doplňkem. Černá barva je moderní, takže ji můžete doplnit výraznými netradičními a nevšedními prvky z designérské dílny. Pokud máte chuť svoji kulinářskou svatyni zahalit do tmavého hávu a nevíte, jak na to, neváhejte se obrátit na bytového architekta.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka

 

O tom, že se černá v kuchyni dokonale zabydlela a že si s ní bytoví architekti a designeři dosyta vyhrávají, svědčí i fakt, že černá barva ovlivnila i vzhled kuchyňských spotřebičů. Černá barva je v případě spotřebičů opět dokonale harmonicky doladěna různými propracovanými detaily, které výraznou tmavou plochu příjemně rozrušují.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka

 

Pokud se pustíte do razantnější změny, pamatujte, že místnosti by měly vévodit maximálně dvě stěžejní barvy. Barevných změn pak lze snadno docílit prostřednictvím doplňků. Konečný vzhled kuchyně dotváří nejen spotřebiče, ale nádobí, vázy či ubrusy. Doplňky do černé kuchyně si můžete zvolit přesně podle svého vkusu, a i když se jedná o investici jen v řádu několika stovek korun, pro konečné vyznění interiéru jsou drobnosti určující.

 

Pozvěte černou do kuchyně, fotka


Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Pozvěte černou do kuchyně zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »