Boxy na uskladnění chleba a pečiva

16.8.2011 | Jana Henychová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Konzumace chleba a bílého pečiva je v řadě domácností běžnou záležitostí, bez které se neobejde žádný den. Jednou z možností, kterou vám můžeme doporučit, je zakoupit si box na uschování chleba a pečiva.

Boxy na uskladnění chleba a pečiva - foto, Hyperbydleni.cz

 

Metod, jak si správně uskladnit pečivo, v současné době existuje celá řada, ale málokterá z nich může vyhovovat domácnostem, které chtějí žít v moderním stylu, ale zároveň si přitom zachovat pečivo čerstvé déle než jeden den. Alespoň jednou se jistě každý z nás setkal s tím, že když zakoupí více kusů rohlíků nebo housek a chce si zbylé nechat na druhý den, tak už nejsou tak chutné jako když je koupíte čerstvé. Pokud budete mít kvalitní schránku na uskladnění pečiva, můžete jeho tvrdnutí alespoň částečně oddálit.

 

Boxy na uskladnění chleba a pečiva, fotka
Boxy na uskladnění chleba a pečiva, fotka

 

Běžným řešením, které můžeme v řadě kuchyní spatřit, je dřevěný překližkový box s vsuvnými prkennými dvířky, do kterého pečivo uschováme. Tato varianta ve větších rozměrech je výhodná zejména pro početnější rodiny. O něco méně vyhledávaným, byť stále velice rozšířeným řešením pro uskladnění pečiva jsou boxy z čirého plastu. Nejsou sice v kuchyni na první pohled výrazné, avšak díky svému vzhledu v průhledném provedení dokážou splynout s jakýmikoliv odstíny a barevnými kombinacemi nábytku a různých doplňků. Chleba a pečivo v nich stále uskladníte poměrně kvalitně. Jediné, co by mohlo některým vadit, je na první pohled viditelný obsah uskladněných věcí v boxu, což nemusí být po estetické stránce vždy žádoucí.

 

Boxy na uskladnění chleba a pečiva, fotka
Boxy na uskladnění chleba a pečiva, fotka

 

Velmi zvláštní, ale zároveň i jednou nejmodernějších variant uskladnění chleba nebo pečiva jsou speciální barevné boxy z nerezové oceli, jejichž vnější povrch je lakovaný určitým odstínem dané barvy. Je vzhledný, skladný a hodí se k moderním i starším typům kuchyní. Uskladníte do něho až více chlebů a jednotlivých kusů housek nebo rohlíků. To může být praktické zejména při cestování na dovolenou. I přes kovové provedení má poměrně nízkou hmotnost, tudíž je i snadno přenosný. Stálé místo pro takový box bývá obvykle pracovní deska kuchyňské linky. Pokud máte v kuchyni jidelní stůl, jehož plocha je větší, než běžně využíváte, můžete takovéto zbylé místo zužitkovat právě pro box na uskladnění pečiva.

 

Boxy na uskladnění chleba a pečiva, fotka

 

Jelikož se jedná o nerezový výrobek, je i zde velmi snadné udržování, jako tomu tak je u většiny jiných výrobků nebo spotřebičů z tohoto mnohostranně využitelného materiálu. Kromě chleba nebo běžného bílého pečiva v něm můžete bez problémů uschovávat různé domácí koláče a buchty, které vám v nerezové schránce mohou vydržet daleko delší dobu čerstvé, než kdybyste je měli položené volně na stole nebo ve spíži.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Boxy na uskladnění chleba a pečiva zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »