KUCHYŇ JE SRDCEM VAŠEHO DOMOVA

19.7.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Stavíme dům, rekonstruujeme byt a předpokládáme, že kuchyň bude jeho centrem?... proto se vyplatí plánovat kuchyň do nejmenších detailů.

Kdy s plánováním začít

Všeobecně platí pravidlo, čím dříve tím lépe. Pokud máme základy a připravujeme hrubou stavbu domu, není většinou problém posunout příčku, nebo okno tak aby se do vytvářeného prostoru vešla kuchynská linka podle našich představ. Pokud jsou již hotové síte a omítky je zpravidla jakákoliv úprava drahá. Setkáváme se zákazníky, kterí začínají stavět, mají od nás prostorový návrh kuchyně a námi dodané plánky sítí i se zákazníky, kteří mají postaveno, hotové rozvody, které je potřeba dodatečne upravit na míru vysněné kuchyně.

Jak plánovat kuchyň

Možností je několik. Třeba s plány vašeho domu navštivte kuchyňské studio. Designérovi studia, vysvětlete svou představu a nechte si vypracovat 3D návrh a následně i plánek rozvodu. Před započetím výroby takové linky je třeba provést kontrolní přeměření prostoru (a případně sítí) výrobcem. Pokud stavba je v pokrocilém stádiu, nebo hotová, pozvěte si designéra k vám. Technik si sám provede zaměření prostoru, lépe než z plánku zhodnotí jeho rešení a vypracuje na místě 3D projekt. Při návštěvě studia doladíte detaily linky, jako tvary dvířek, jejich barvu, barvu korpusu, pracovní desky a spotřebiče.

Kde brát inspiraci?

Časopisy, webové stránky výrobců a katalogy různých firem nabízí spoustu obrazového materiálu - řešení kuchyňských linek. Je třeba si uvědomit, že katalogové obrázky jsou vetšinou foceny ve studiích, kuchyně na nich jsou staveny na pohled a ne vždy vám jejich prostorové řešení bude vyhovovat. Je třeba si ve vašem prostoru představit, jak ve své kuchyňce pracujete, jak vybíráme z lednice, či ze spíže polotovary na své oblíbené jídlo, kam je položíme nebo kde je zpracujeme.

Nezapomeňte na odkládací prostor

Tedy kde a na čem je budete vařit, kam odložíte horký hrnec, či pánev, kde budete jídlo servírovat, jak a kde budeme umývat nádobí a kde je budeme skladovat. Prostě inspirovat se činností, kterou budeme provádět. Samozřejmě vám s tím vším pomuže designér kuchyňského studia.

Jak je to s cenou

Porovnání cen jednotlivých výrobců je samozřejmě důležité, ale je třeba srovnávat srovnatelné. Provedení jednotlivých výrobců se liší, a to i v tak podstatných detailech jako je tloušťka materiálu z nichž jsou vyrobeny korpusy, nebo použití výsuvu a pantu. Důležitý je i způsob zavešení horních skřínek a ustavení skřínek spodních.Naše studio vychází z komplexního servisu zákazníkovi i filosofie, že kuchyň si pořizujeme na více než deset let. Tomu by měla odpovídat kvalita i vybavení, proto například používáme jen značkové panty a výsuvy. Samozřejmě nabízíme i nadstandardní řešení a vybavení.

Důvěřujte profesionálům

Při plánování nové kuchyně vás napadne spousta otázek, proto neváhejte a položte nám je, rádi vám pomůžeme postavit kuchyň vašich představ.

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 11

Diskuze

Článek KUCHYŇ JE SRDCEM VAŠEHO DOMOVA zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »