TIP pro kuchyňský kout v obýváku

3.8.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Máte spojený obývák s kuchyní? Pak máme pro vás jeden tip, jak krásně ošetřit přechod mezi obytnou a kuchyňskou částí. A takové řešení můžete použít v každé části vašeho bytu! Myslíte, že to není pravda a že universální řešení neexistují? Čtěte dál a hlavně se podívejte na fotografie pod článkem!

TIP pro kuchyňský kout v obýváku - foto, Hyperbydleni.cz

 

Spojování obývacího pokoje s kuchyní je nejčastější řešení obytného interiéru. Má to hned několik důvodů. Jednou z předností takového řešení je skutečnost, že ten, kdo vaří, není odstřihnutý od ostatních členů rodiny sedících v obývacím pokoji. Společně spolu mohou všichni komunikovat.

 

TIP pro kuchyňský kout v obýváku, fotka

 

TIP pro kuchyňský kout v obýváku: jako slavný designér Marc Sadler

Marc Sadler překvapil svým řešením všechny návštěvníky veletrhu Eurocucina 2010 v Milánu. Zamyslete se nad stejných řešením. Pokud jste už rozhodnuti spojit obývací pokoj s kuchyní, pak zkuste do boku horních i dolních skříněk anebo do čela kuchyňského ostrůvku zabudovat jednoduchý a nenáročný policový systém. Ideálně je to udělat ve chvíli, kdy si objednáváte novou kuchyň. Zní to zvláštně, ale podívejte se na přiložené fotografie. Vypadá to dobře a hlavně: z pohledu obývacího pokoje vám kuchyňský nábytek bude připadat jako součást obytné části místnosti, protože ze svého místa na gauči uvidíte v policích např. hřbety knih nebo naskládané CD či DVD atd. A přitom se nebudete dívat na žádnou knihovnu, ale na kuchyňský nábytek. Přechod mezi kuchyňským koutem v obýváku a obytnou částí místnosti tak bude hezky plynulý, ošetřený a prostor získá další rozměr.

 

TIP pro kuchyňský kout v obýváku, fotka

 

Takto není nutné řešit jen kuchyňský kout v obýváku. Pokud máte malý byt a nelíbí se vám, že např. šatní skříně vám zasahují do ložnice nebo obýváku, můžete je ošetřit stejným způsobem. Poličky na boku šatní či jiné skříně jsou úložným prostorem, který jakoby jste našli a zároveň, když do poliček naskládáte knížky, tak se skříň nebude v obýváků cítit tolik jako cizinec.

 

TIP pro kuchyňský kout v obýváku, fotka

 

Spojte obývák s kuchyní a získáte jednu velkou místnost i v malé bytě!

Pokud vás zatím nikdo nepřesvědčil, že spojení obývacího pokoje a kuchyně má smysl, pak se zamyslete nad tím, že spojením dvou místností může vzniknout jedna velká a reprezentativní místnost nabízejí komfort a pohodlí. To je logické. Dvacet metrů obytné plochy obývacího pokoje je standard a deset metrů kuchyňské plochy také. Samy o sobě představují obě tyto místnosti poměrně stísněné prostředí, ale jejich spojením je možné vytvořit celkem třicetimetrovou místnost a ta už má svou váhu! Tak velký obytný prostor je rozhodně zajímavý a nabídne mnohem více variant svého obývání, než omezený pohyb ve dvou oddělených malých místnostech.

Text: Redakce Living.cz
Foto: Ernestomeda

Související články na Living.cz:

Vytvořte si útulný domov v garsonce

Jak bydlí slavný Simone Micheli?Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek TIP pro kuchyňský kout v obýváku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »