Vybíráme varnou desku

20.7.2010 | Sabrina Harisová | Kuchyně | Komentářů 0 |

Rozhodujete se pro koupi varné desky a nejste si jisti, podle čeho se orientovat? Připravili jsme pro vás shrnutí těch nejdůležitějších parametrů.

Vybíráme varnou desku - foto, Hyperbydleni.cz

 

Každý rok přicházejí výrobci na trh s novými a vylepšenými varnými deskami, než byly ty předchozí. Mají delší životnost a jsou odolnější proti poškrábání a žloutnutí, mají ukazatele zbytkového tepla a jsou bezpečnější. Pojďme se na ně podívat detailněji:

Varná deska sklokeramická

Má velmi malou spotřebu energie a dostane se na vámi určenou teplotu za třetinu času, oproti klasické plotýnce. Díky vbudovaným ohřevným spirálám a sklokeramickému materiálu sálá teplo přímo nahoru a ne do stran, proto jde veškerá tepelná energie do hrnce a rychle ho ohřívá. Kromě rychlého ohřívání deska také velmi rychle chladne, což je důležité z hlediska bezpečnosti. Sklokeramické desky je možno na trhu sehnat i halogenové. V tom případě je místo ohřevné spirály zabudovaná halogenová trubice. Nevýhoda je, že trubice mají krátkou životnost a musí se často měnit. Údržba sklokeramické desky je velmi jednoduchá. Po vychladnutí se deska přetře speciální čistící emulzí a suchou tkaninou. Varnou sklokeramickou desku seženete od 3,5 tisíce do 32 tisíc Kč.

 

Vybíráme varnou desku, fotka

 

Varná deska sklokeramická indukční

Vaření na indukční varné desce se přezdívá „studené vaření“. Odborníci se shodují, že indukce je technologie budoucnosti. Je bezpečná a nenáročná na energii. Další její výhodou je jednoduchá údržba. Její nevýhoda však spočívá v tom, že abyste mohli na indukční varné desce cokoliv uvařit, potřebujete speciální nádobí , které je kovové – vodivé. Magnetická indukce pod deskou se ohřeje a vysílá teplo pouze do zvýšeného dna hrnce. Všude okolo je deska chladná. Proto je velmi bezpečná, jak pro vás, tak i pro vaše děti. Ceny najdete od 4 tisíc Kč za dvě plotýnky až do 46 tisíc Kč za 5 plotýnek.

 

Vybíráme varnou desku, fotka

 

Sklokeramická varná deska plynová

Velkou výhodou vaření na plynu je přesná a viditelná regulace plamene. Všechny sporáky jsou opatřeny pojistkou, nemusíte se tedy bát, že uniká plyn i přesto, že je sporák vypnutý. Co se týče počtu hořáků, máte na výběr od 2 do 6 a dále je na vás i jejich velikost. Deska má mnoho druhů zabarvení, od čistého skla přes mléčné, až po pastelové barvy a velmi jednoduše se udržuje, takže už nebudete muset hodiny drhnout sporák, jako tomu bylo u klasického plynového. Ceny plynových varných desek se pohybují od 2 do 20 tisíc Kč.

 

Vybíráme varnou desku, fotka

 

Speciální funkce

Moderní varné desky nabízejí některé zajímavé funkce, které se vám mohou hodit. Tlačítko High-light znamená, že se vám plotýnka rozehřeje na maximum za velmi krátký čas. Infračervený senzor zase neustále sleduje teplotu a usměrňuje výkon při vaření. Dražší typy desek mají funkci programovatelnosti ohřevu a kontrolky zbytkového tepla ukazují, jak rychle plotýnky chladnou.

 

Vybíráme varnou desku, fotka

 

Při výběru varné desky nehleďte pouze na její vzhled, ale hlavně na kvalitu a funkce. Kvalitnější desky mají větší úsporu energie, jsou bezpečnější a ty plynové, mají pojistky proti samovolnému odtoku plynu.

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: electrolux.com, kuchyně.cz, destinyjm.cz

Související články na Living.cz:

Originální doplňky do kuchyně vám zpříjemní hodování

Pracovní deska – jaký materiál je pro vás nejlepší?Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vybíráme varnou desku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »