Zkuste žlutou kuchyň

4.5.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Kuchyně | Komentářů 0 |

Před výběrem kuchyně si musí být její budoucí uživatelé jisti alespoň tím, jak by měla fungovat, co všechno by měla umět, pro kolik lidí a jak často se tam bude vařit atd. A proto je tu inspirace jménem "žlutá kuchyň".

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Před výběrem kuchyně si musí být její budoucí uživatelé jisti alespoň tím, jak by měla fungovat, co všechno by měla umět, pro kolik lidí a jak často se tam bude vařit atd. Jinou kuchyni potřebuje matka pěti dětí, jinou singl, který vaří jednou měsíčně. To vše jsou praktické stránky věci. Stejně tak by bylo dobré alespoň tušit, v jakém stylu, v jakých tvarech a v jakých barvách by vaše nová kuchyň měla být. A proto je tu inspirace jménem "žlutá kuchyň".

Žlutá barva bývá chápána a oprávněně vnímána jako silná barva, jako barva evokující teplo a slunce. Žlutá je teplá barva a stejně tak jsou lidé, kteří by ji rádi prohlásili a prohlašují za barvu pozitivní. Zamyslete se nad tím, jak na vás žlutá barva působí, když vidíte žluté kuře, které je jako celek díky zobáku a pařátkům žluto oranžové, jak na vás působí pampelišku, o níž můžeme říct, že je žlutě zelená a jak pak vosa. I ta je stejně tak žlutá, ale v kombinaci s černou.

Inspirace pro vaší kuchyň: žlutá a bílá, teplé a studené

Malíři, architekti a scénografové, stejně jako designéři, módní návrháři či kdokoliv jiný, jenž přichází do styku s barvami, pracují s jejich povahou a vlastnostmi. Podobně jako strategie v šachové hře a nebo použití materiálů při stavbě mostu, má i volba barev své fyzikální opodstatnění a skutečnost, že někomu připadá takzvaně hezké kombinovat např. modrou a zelenou a k tomu pak přidat žlutou, je dané třeba už jen tím, že modrá a žlutá dohromady dává právě zelenou barvu.

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Vybírejte relativně "studený" design, technicistní či jakoby "odosobněné" tvary a dávejte jim horké, teplé barvy. Dosáhnete podobného efektu, jako když se kombinují teplé a studené barvy, pouze s tím rozdílem, že tady proti sobě stojí teplá barva a studené tvary. A zkuste pak třeba právě žlutou kuchyň.

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz

Podívejte se na přiložené fotografie a představte si, jak by to vypadalo, kdyby kuchyň byla celá bílá a nebo kdyby místo žluté barvy byla použita barva stříbrná. Lákalo by vás to usednou k jídlu? A co kdyby tam byla barva rudá? To už by bylo něco jiného. A nebo ne? Napište nám o tom do redakce na [email protected]

Zkuste žlutou kuchyň - foto, Hyperbydleni.cz
 

Tento princip funguje nejen mezi barvami nebo mezi barvami a tvary, ale např.i mezi materiály. Např. mezi hrubým a jemným, nebo mezi ostrým a kulatým. Tvrdé a měkké. Když se pak tyto povahy materiálů skombinují s barvami a s tvary, tak je možné získat skutečně pestrou paletu nástrojů tvorby vlastního interiéru.

Text: Redakce Living.cz
Foto: kabmurungraya.net

Související články na Living.cz:

Kuchyňské trendy z veletrhu v Milánu 2010

Nejmenší dům na světě?

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Zkuste žlutou kuchyň zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »