KOUPELNA ODRÁŽÍ VÁŠ STYL

19.7.2007 | Petr Kubát | Koupelny | Komentářů 0 |

První požadavek na styl vaší koupelny je v tom, že by měl alespoň okrajově ladit s vaším bytem či domem. Zbytek závisí na prostoru, velikosti vaší koupelny včetně výšky stropu, jejím tvaru, osvětlení a našem estetickém cítění.

KOUPELNA ODRÁŽÍ VÁŠ STYL - foto, Hyperbydleni.cz

Bylo bych chybou se dívat na koupelnu jenom jako na místo očisty. Už to není jenom funkční prostor, ale část našeho bydlení, kde trávíme nezanedbatelnou část svého dne a někdy i noci. Proto je koupelna výrazem našeho stylu a mnohdy se stává, že považujeme tuto místnost za natolik soukromou, že pokud je to jen trochu možné, pořizujeme si koupelnou vlastní. A můžeme přitom žít ve svazku s partnerem, kterého hluboce milujeme. Zkrátka vlastní koupelna zařízená podle našeho stylu je výraz naší osobnosti.

Plníme si sny


Jistou roli hraje také kolik prostředků chcete do koupelny vložit. Koupelnu si totiž zařizujete pouze několikrát ne-li jednou za život. Proto také musíte volit jakou cestou se vydat. Ta jednodušší je dát přednost klasice a zařídit funkční koupelnu, jejíž vzhled nepodléhá současnému stylu. Můžete volit ze široké nabídky obkladů i střízlivého designu ostatních zařizovacích předmětů a vytvořit jednoduchý interiér. Jeho vzhled pak můžete průběžně obměňovat drobnými doplňky a barevnými textiliemi.

Cesta objevování


Můžete ale patřit mezi lidi, kteří se rádi obklopují stylovým prostředím zařízeným podle posledních módních směrů. Pak je na vašem rozhodnutí, zda se rozhodnete pro nový trend s tím, že po čase koupelnu znovu přestavíte anebo ji pomocí odborníka zařídíte tak, aby byla zajímavá i po několika letech.

Námořnická koupelna


Máte-li silný vztah k přírodě a jsteli svým založením romantický člověk, pak vás jistě láká vybavit si svou koupelnu v naturálním nebo Feng-shui stylu. Ten první je typickým romantickým snem naplněný představou dálek a dobrodružství. Koupelna a hlavně vana samotná v něm připomíná staré lodi, většina dekoru, včetně podlah je vyvedena ve dřevě. Je pravda, že voda a dřevo mohou být v dobrém vztahu, jenom je třeba je na to připravit.

KOUPELNA ODRÁŽÍ VÁŠ STYL - foto, Hyperbydleni.cz

Správná úprava materiálu


Tak, jako se dávní mořeplavci spoléhali na znalosti a zkušenosti stavitelů lodí, měli bychom i my sáhnout pouze po takových dřevěných obkladech, které svým konstrukčním řešením, úpravou dřeva proti pronikání vody a vlhkosti vyhovují prostředí v koupelnách. Nejvhodnější je tvrdá, hustá dřevní surovina z tropických oblastí Jižní Ameriky, již voda a vlhko neuškodí. Kvalitu dřevní suroviny zaručuje dostatečně dlouhá doba odležení, musí být vysušená a technologicky kvalitně zpracovaná s ohledem na použití v koupelně.

Voda a dřevo funguje


Naturální styl má svá technická specifika daná materiály, které používá. Pozor na izolace a odvětrání prostoru, patří do rukou specializovaných odborníků, kteří dřevo naimpregnují a ošetří dřevo přípravky neutralizující působení vody. Je silně zažitým názorem, že jediné dřeviny vhodné do vlhkých interiérů jsou tvrdé tropické druhy jako například teak. Mnoho lidí ale neví, že i tuzemské dřevo, které je pod tlakem napuštěné epoxidovými živicemi, tvoří jednolitou vrstvu odolávající vodě. Takto můžete upravit pro potřeby koupelny například stropní trámy domů, který vidíme na ilustračních obrázcích, Jedno je ale jisté. Koupelna vonící dálkami patří k cenově náročným interiérům. Pokud je ale pro vás důležité mít tento prostor z příjemných přírodních materiálů, budete si určitě moci z čeho vybírat.

KOUPELNA ODRÁŽÍ VÁŠ STYL - foto, Hyperbydleni.cz

Vana jako součást dekoru


Součástí naturálního stylu je klasická retro vana, která by měla stát v prostoru a být jakousi ozdobou a dominantou koupelny. Nejedná se o levné zařízení, spíše si připravte vyšší finanční obnos. Vana bývá posazena na podstavci z dýhy stromu, ze kterého jsou podlahové parkety. Natural styl je charakteristický teplými barvami, jasnými až zdobnými dekory či osvěžujícími tóny modré doplnění stylovými listelami.

Místo pro vaši relaxaci


Ty vyvolávají dojem moře, jeho nikým a nijak nespoutané síly. Tuto sílu musíte pocítit a nenechat se ničím omezovat. Styl je velmi tolerantní. Přestože se u něj předpokládá, že baterie u sanity budou ozdobené keramickými prvky nebo jinými kudrlinkami, zůstává zde jako hlavní kritérium, že by ale měly poskytovat hlavně vše co ty moderní. Proto pokud jste zvyklí na komfort pákové baterie, nemusíte si pořizovat růžicovou.


text: Petr Kubát

foto: Ideal Standard

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 12

Diskuze

Článek KOUPELNA ODRÁŽÍ VÁŠ STYL zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »