Ve víru vanového perlení a proudění

19.6.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Koupelny | Komentářů 0 |

Vířivá a perlivá koupel, dvě základní skupiny relaxačních a zdraví podporujících systémů. Naštěstí už nejsou pouze záležitostí lázeňských nebo rehabilitačních zařízení. V podobě vany vybavené masážními tryskami si je můžeme dopřát i doma v koupelně.

Ve víru vanového perlení a proudění  - foto, Hyperbydleni.cz

Vířivý systém je založený na cirkulaci vody  a jeho výsledkem je hlavně fyzické uvolnění.  Proud teplé vody s příměsí vzduchu tělo masíruje, blahodárně ovlivňuje jeho metabolismus i nervový systém. Provzdušněnou vodu ženou čerpadla do trysek ve stěnách vany: na boku jsou maxitrysky, v zádové části mikrotrysky a v místě pro nohy rotační nebo minitrysky. Intenzitu masáže ovlivňuje obsah vzduchu ve vodě, který lze upravovat regulátorem. Nejvyšší intenzitu masáže poskytuje takzvané turbopřivzdušnění, kdy se vzduch vhání do trysek pod tlakem a směr proudu se ovládá pohyblivým „okem“ trysky (podle odborníků se hodí zejména do větších van pro dva). A protože systém bývá samoodvodňovací, odtéká při vypouštění vany automaticky i z potrubí masážní soustavy.


Perličkový systém pracuje s prouděním předehřátého stlačeného vzduchu, který kompresor v podobě bublinek vhání do trysek na dně vany. Efektem působení je jemná masáž  měkké tkáně, očista pokožky, podpora látkové výměny, prokrvení kůže a podkoží, podpora krevního oběhu a srdeční činnosti. Intenzitu a frekvenci masáže lze opět elektronicky regulovat. Výhody obou systémů lze kombinovat v rámci jedné vany, lze je spolu s barevnou terapií nainstalovat v podstatě do kterékoliv běžné akrylátové nebo plechové vany. Anatomicky tvarované modely jsou však vstřícnější k umístění trysek.

Ve víru vanového perlení a proudění  - foto, Hyperbydleni.cz

Údržba a péče

Na akrylátové vany se vyzbrojte výhradně neabrazivními (bez drobných částeček) tekutými čisticími prostředky určenými k ošetřování sanitárních výrobků, stačí jednou týdně povrch omýt. S eventuálními vápennými usazeninami si poradí běžný 8 procentní ocet. V oblastech s velmi tvrdou vodou je nutné zařízení ošetřovat častěji, proto se vyplatí instalace kvalitního upravovače vody.
Povrch vany chraňte před kyselinami, louhy a těkavými látkami, akrylátu však mohou ublížit  i koncentrované vonné koupelové esence. Drobné rýhy a oděrky lze vybrousit jemným smirkovým papírem, leštidlo (na karoserie aut nebo na kovy) vrátí povrchu původní podobu.
Od hlubších vrypů způsobených například pádem těžkého či ostrého předmětu do vany pomůže speciální opravný tmel, ovšem tuto opravu si nechejte raději „posvětit“ od servisního technika nebo přímo od výrobce.
Hydromasážní systémy vyžadují údržbu jednou měsíčně, používejte při ní přípravků a postupů doporučených výrobcem. Na agresivní chemikálie raději zapomeňte.         

Ve víru vanového perlení a proudění  - foto, Hyperbydleni.cz

Pro zvýšení komfortu masážní vany 

Vsaďte na potrubí z neměkčeného PVC. Protože se instaluje v nakloněné rovině, je záruka, že v něm po vypuštění nezůstane zbytková voda, v níž by se mohly množit bakterie a vznikat nežádoucí pachy. Přídavek ozónu má léčebné a dezinfekční účinky – hojí rány a ničí bakterie ve vodě. Speciální trysky Ecojet dovedou smísit vodu se vzduchem přímo, jejich proud je proto intenzivnější a účinnější. Jsou zaoblené, takže netlačí.
Automatické dezinfekční systémy ulehčí práci s čištěním masážních systémů. Fungují buď v prázdné vaně, nebo přidávají dezinfekci do vany napuštěné vodou. 

Ve víru vanového perlení a proudění  - foto, Hyperbydleni.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Ve víru vanového perlení a proudění zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »