Komfort vodovodních baterií

15.8.2007 | Martin Kubát | Koupelny | Komentářů 0 |

Vodovodní baterie prochází nejen designovou revolucí, ale především technologickou. Kromě bezdotykových baterií, které si můžete sami naprogramovat tak, abyste zbytečně neplýtvali vodou, přichcází i inteligentní baterie, které zabrání opaření. Můžete si vybrat.

Komfort vodovodních baterií - foto, Hyperbydleni.cz

Nikdy se neopaříte


Inteligentní termostatická baterie zaručuje dodávku vody o teplotě, kterou považujeme pro naše tělo za nejlepší. Požadovanou teplotu si nastavíme a baterie tuto teplotu hlídá automaticky za nás. V základní poloze lze kohoutkem otáčet až do 38°C, kdo chce teplotu vyšší, musí zmáčknout pojistku proti opaření a pak ho teprve kohoutek pustí dál. Baterie hlídá zvolenou teplotu s přesností plus minus 1°C.

Oceníte nejen při mytí vlasů


Při výpadku studené vody se termostat zcela uzavře a tedy ani v tomto případě nehrozí opaření horkou vodou. Některé modely navíc mají zónu za 38°C vroubkovanou, takže pokud uživatel otáčí kohoutkem ve vyšších teplotách, cítí při otáčení lehké drhnutí a to ho upozorňuje, že je možné nebezpečí se opařit. Je to výhodné například když si myjete vlasy a máte oči plné vody a mýdla. Je tedy jasné, že lze teplotu kdykoli libovolně měnit od studené až po vařící, avšak jen pod naší kontrolou. Nikdy ne samovolně. Navíc změna teploty probíhá do dvou vteřin a tuto rychlost nezvládne žádná jiná baterie.

Návratné investice


Díky tomu termostatické baterie nabízejí nejen dokonalý uživatelský komfort, ale přinášejí až 50 % úspor za vodu a spotřebovanou energii na její ohřev. Nemusíme litovat vyšší nákupní ceny, která se pohybuje mezi 3500 Kč až 8000 Kč, protože návratnost ve formě úspory energie je zřejmá. Termostatické baterie jsou k dostání ve všech variantách. Zatímco umyvadlové jsou vyhledávané minimálně (spíše je poptávka po modelech ke dřezům), baterie do sprchových koutů a van najdete v různých designech i cenových relacích.

Pojistka pro váš komfort


Je to z toho důvodu, že právě v těchto zařízeních myjeme celé tělo a jeho skryté části jsou na teplotní změny více náchylné než třeba ruce při běžném mytí. Také předcházíme opaření, kdybychom náhodou ve sprchovém koutě zavadili o páku. Nejčastěji jsou vyhledávané v domácnostech s dětmi nebo tam, kde jsou starší lidé či osoby se sníženou manipulační schopností.

Páka a kohoutek


Chcete-li zůstat u klasických funkcí, máte na výběr baterii pákovou nebo tradičně kohoutkovou. Páky mohou mít také nejrůznější podobu - od širokých páček po tyčku, od chromových po dřevěné (podobně jako u kohoutků). Páku u některých modelů nahrazuje joystick. Uvnitř baterie je teplá a studená voda smíchávána v kartuši. Pákové baterie tak mohou být vybaveny omezovači, díky kterým například množství vody při zvednutí páčky do obvyklé polohy dosáhne pouze polovičního možného průtoku. Až při dosažení krajní polohy protéká baterií plný proud vody.

Komfort vodovodních baterií - foto, Hyperbydleni.cz

Kohoutková nostalgie


Ačkoliv je pákový mechanismus snadněji ovladatelný, nostalgickému kouzlu kohoutkových baterií mnozí nedokáží uniknout. Samy kohoutky mohou nabývat nejrůznějších tvarů a mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů - od kovu přes barevné plasty a sklo až po dřevo.

Baterie pro váš záchod


Převratným řešením pro koupelny kombinované s WC jsou umyvadlové baterie s ruční sprškou Bidetta, které plně zastoupí bidet, pro který zpravidla (a bohužel) nezbývá místo. Náhrada za bidet je dokonalá a navíc máme možnost v rozsahu 1,5 m až 2 m. Vedle dokonalé intimní hygieny lze použít i na omytí dítěte, naplnění vědra či umytí vlasů. Bidetta je neocenitelným pomocníkem při úklidových pracích. I zde je ale nutné zvolit výrobek, který není jen lacinou kopií originálu. Bidetovou spršku pořídíme za cenu kolem 2300 Kč.


text: Martin Kubát

foto: Kohler, Villeroy-Boch Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Komfort vodovodních baterií zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »