Krása ukrytá v kohoutku

15.8.2007 | Martin Kubát | Koupelny | Komentářů 0 |

Design je v naší době mocný diktátor a ty tam jsou časy, kdy většina věcí měla pouze sloužit ke svému účelu. Taková běžná věc, jako kohoutek u umyvadla už cela propadl novým estetickým zákonům a transformoval se do nezvyklých tvarů a originálních nápadů. Díky nim se vodovodní baterie může stát dominantou koupelny či kuchyňské linky.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Moderní koupelnové baterie jsou ztělesněním pokroku. Stačí zatočit kohoutkem, zvednout páčku nebo se prostě jen přiblížit a z kohoutku vyhrkne voda, bez které bychom si náš život už nedovedli představit.

Pro každého něco


Když si ale máme vybrat novou baterii, zjistíme, že naše volba není nijak snadná. Výrobci zaplavili trh mnoha možnostmi. Pro každou situaci nabízí odpovídající řešení. Například vodovodní baterie pro vysoký i nízký tlak, baterie s uzavíracím ventilem nebo baterie pro umístění pod okno, takzvané sklápěcí. Provedení v lesklém chromu, matném chromu, nerezi nebo barevných odstínech podle interiéru.

Retro nebo moderna


Máte na výběr od minimalistických baterií jednoduchých tvarů a čistého designu, přes baterie s pákou s vyměnitelnými barevnými díly a různě pokroucenými výtokovými rameny, až po vyloženě selské a rustikální baterie z mosazi s porcelánovými otočnými knoflíky. Nabídka baterií je v současné době tak veliká, že si jistě vyberete baterii funkční i hezkou.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Vše v jednom stylu


Designéři i výrobci se soustřeďují na celé kolekce. Vodovodní baterie v celém bytě tak mohou sledovat jeden určitý styl. Je však samozřejmé, že ne každý chce unifikovat všechny místnosti do jednoho rámce, a tak se výběru vodovodních baterií opravdu meze nekladou. Nicméně je vhodné, aby alespoň v rámci jedné místnosti byl styl dodržen - například aby v koupelně vanové, umyvadlové, bidetové a sprchové baterie, pokud jsou odděleny, byly podobné.

Krása ukrytá v kohoutku  - foto, Hyperbydleni.cz

Styl něco stojí


Navíc většinou lze sehnat celou koupelnu v jednom stylu včetně umyvadla, vany, klozetu, bidetu, nejrůznějších doplňků, jako jsou držáky na ručník, dávkovače mýdla apod. a samozřejmě nábytku. Musíte ale počítat s tím, že designérské novinky, která lze pojímat jako umělecká díla, ochudí vaši peněženku i o několik desítek tisíc.

Investice se může vyplatit


Moderní baterie se vyznačují tichým chodem a dokonalou těsností, tudíž dlouhodobě nepotřebují téměř řádnou provozní údržbu. Omezovač průtoku, s jehož pomocí lze mechanicky omezit maximální průtok vody přímo v kartuši, se stává standardním vybavením téměř každé kartuše. Někdy lze i jako doplněk přiobjednat omezovač teploty, který slouží k mechanickému zmenšení úhlu otočení páky.


text: Martin Kubát

foto: Kohler, Villeroy-BochDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 11

Diskuze

Článek Krása ukrytá v kohoutku zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »