Zařizujeme koupelnu

19.7.2007 | Vladimír Iliev | Koupelny | Komentářů 0 |

Kdo stojí před rozhodnutím, jak vybavit novou koupelnu, zvažuje pochopitelně také své finanční možnosti. Většinou chceme skutečně jednoduchou, elegantní a stylovou koupelnu, která bude vyhovovat všem individuálním požadavkům.

Zařizujeme koupelnu - foto, Hyperbydleni.cz

Zařídit novou koupelnu je jedna z nejoblíbenějších činností. Kdo by si nepřál mít útulnou a přitom teplou koupelnu? V prvé řadě je nutné si uvědomit, jaké budeme klást na koupelnu nároky. Za poslední desetiletí se koupelny výrazně změnily. Už neslouží jen k očistě těla, ale i k regeneraci ducha. Do popředí se dostává wellness styl, klade se důraz na příjemný pocit pohody, blahobytu v koupelnovém útočišti, který člověku kromě hygienického užitku přináší i relax pro tělo. Tato hlediska ovládají múzy současných designérů a jejich fantazie spolu s kreativitou opustila všední koupelny.

Plánovat a plánovat


Zařídit koupelnu tak, aby spolehlivě sloužila dlouhá léta a zároveň byla patřičně estetická, není právě snadný úkol. Komu se zdá, že už tady všechno bylo nebo že se tvary zařizovacích předmětů dlouhá léta výrazně neměnily, ten se mýlí. Výrobci přicházejí s novými sériemi svých produktů a snaží se společně s designéry skloubit jejich praktickou a estetickou stránku. Život uhání stále rychlejším tempem, a to není zrovna fakt, který by svědčil ve prospěch kvality našeho žití. Dopředu si zvolte design koupelny, který by měl ladit s celým bytem. Dále je důležité skloubit prostorové možnosti s funkčností.

Základní umyvadlo


Jedním z prvků, které tvoří nepostradatelnou součást vybavení koupelen prakticky od dob jejich vzniku, je umyvadlo. Tradičním materiálem pro jeho výrobu je speciální sanitární keramika, která díky nepropustné glazuře zaručuje výrobku stálou barevnost, lesk a především funkčnost. Navíc je odolná vůči poškrábání, rzi, otěru i běžným domácím chemikáliím. Vodní kámen, který se usazuje na hladkém povrchu, lze snadno odstranit speciálními přípravky nebo jednoduše směsí octa a vody. Současný trh však nabízí výběr umyvadel i z dalších materiálů - akrylátu, skla, nerezového kovu či dřeva.

Za nápady se platí


Samozřejmě je v tomto případě třeba počítat s poněkud vyšší cenou a především s tím, že netradiční prvek vyžaduje také netradiční, nebo alespoň ve stejném stylu zařízené okolí. Dnes se většinou dodávají kompletní umyvadlové stěny. Ty mají výhodu v tom, že již je vyřešeno skrytí odpadních rour ve skříňce. Určitě stojí za to vybavit prostor nad umyvadlem co největším zrcadlem. Za prvé to zvětšuje celý prostor a za druhé, na vlastní hygienu je dobré dobře vidět.

Zařizujeme koupelnu - foto, Hyperbydleni.cz

Hup do vany


Položit se po těžkém dni do velké vany je určitě nádherné. Vana ale není předmět, který je možno snadno kdykoliv vyměnit. Při výběru nové vany myslete proto na budoucnost a volte tvar, který se “neokouká”. Jistě jste si již všimli, že klasická obdélníková vana je minulostí. Dnes jsou k dispozici vany rohové, různě tvarované, vany pro dva a stále více se do podvědomí veřejnosti dostávají i hydromasážní vany, které nahrazují whirlpooly.

Vířivé, masážní nebo s ultrazvukem


Běžné vířivé, perličkové nebo kombinované systémy masáží lze ještě dále vylepšovat například o bioenergetickou hydromasáž, u které se využívá účinek klasické hydromasáže ve spojení s účinkem bioenergetické terapie (působení rostlinných esencí, vibrací světelné energie a hudebních vibrací), nebo o hydrosonickou masáž, využívající tepelné a mechanické působení ultrazvuku, která pozitivně působí na pokožku a brání vzniku kožních nemocí. Nezapomínejte však na důležitý fakt, drtivá většina zmíněných van má několikanásobně větší objem a tím i roste spotřeba vody. Jestliže disponujete malým prostorem a přesto byste rádi měli v koupelně vanu, obraťte se na firmy, které vyrábějí vany na zakázky z umělého mramoru. Mnohdy se takové vany vyrábějí téměř ručně a lze je vyrobit přímo na míru právě do té vaší koupelny.


Text: Vladimír Iliev

Foto: Rako

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Zařizujeme koupelnu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »