Sprchování jako slast

19.7.2007 | Vladimír Iliev | Koupelny | Komentářů 0 |

Sprchování se vrací do módy. Nepraktické rohové vany, které spolykají stejné množství vody, jaké použijete při sprchování za celý týden, jsou výrazně na ústupu. Naopak se na výsluní vrací praktické sprchové kouty, které pod dohledem designerů přinášejí kromě úspor i požitek nejen pro oči, ale i pro vaše smysly.

Sprchování jako slast - foto, Hyperbydleni.cz

Tisíce a jedna možnost navíc


Vrcholem v oboru sprchových zařízení jsou víceúčelové masážní boxy. Největší komfort poskytují tzv. altány, speciální sprchové boxy s nadčasovým designem, které jsou často součástí ložnice nebo obytného prostoru. Altány svými funkcemi připomínají “skříně zrození”.

Masáže, masáže a masáže


Masážní panely nabízejí osvěžení masážními proudy vody a sprchový parní box s vonnými přísadami změní na léčivou saunu. Standardní vybavení hydromasážního boxu obsahuje nejen ruční a hlavovou sprchu, ale i celou řadu trysek pro masáž ramen, zad a celého těla. Ty jsou různě nastavitelné a u dražších systémů je lze i naprogramovat, protože mají vlastní oběhové čerpadlo řízené elektronikou.

Užijte si dosytosti


V masážním sprchovém boxu si můžeme dopřát čtyři typy masáže. Při vertikální masáži na nás působí střídavě naprogramované střiky vody, které vycházejí z vertikálních trysek umístěných po stěnách boxu. Samozřejmostí je možnost individuálně si nastavit intenzitu, směr a frekvenci střiků. Masáž zad vsedě je zacílená na ty části páteře, které při sedavém způsobu života nejvíce namáháme. Dopřejeme si ji pomocí několika jemných trysek, bývá jich čtyři, šest nebo osm, umístěných v zadní části boxu.

Je libo skostké střiky?


Navíc si můžeme dopřát v boxu masáž krční páteře a ramen z vodopádu umístěného nad sedátkem. Principem skotských střiků je, že teplou vodní masáž střídají krátké velmi chladné proudy vody. Skotské střiky nám pomohou k rychlému obnovení energie, perfektně osvěží organizmus. Rychlost a intenzita střídání teplé a studené vody je buď naprogramována výrobcem v několika variantách, nebo si ji můžeme volit sami.

Turecké nebe nad hlavou


Některé sprchové boxy nám umožňují provozovat tureckou parní lázeň. Mají zabudovaný parní generátor, který vhání do uzavřeného prostoru páru. Ta nejenže ohřívá, ale i maximálně zvlhčuje vzduch uvnitř boxu. Teploty dosahované v turecké parní lázni jsou ale mnohem nižší než v klasické sauně. Vysoká vzdušná vlhkost je příčinou toho, že i teplotu kolem 37°C vnímáme jako těžko snesitelnou. Tureckou lázeň si samozřejmě můžeme naprogramovat na nám příjemnou teplotu i dobu trvání.

Sprchování jako slast - foto, Hyperbydleni.cz

Sprchy s energií


Kabiny lze vybavit přídavnými zařízeními, které zážitek z parní lázně ještě zesílí. Jedná se třeba o aromapumpu, která do prostoru spolu s párou dávkuje vonnou silici. Kromě toho lze parní kabinu vybavit fontánou, která zařídí intenzivní tropický voňavý déšť nebo provoněné studené mrholení. To oceníte zejména horkých letních dnech. Bioenergetický masážní program zahrnuje kromě páry, vůně a masáží i léčení světelnou energií – chromoterapií a hudební vibrace. Ve sprchovém koutu Keramag můžete při parní lázni pozorovat simulaci hvězdného nebe.

Pár kvalit na konecAkrylátová hydromasážní a parní kabina se snadno uklízí. Stačí omýt dezinfekčními prostředky a opláchnout. Má zabudovanou akrylátovou lavici, která zvyšuje komfort při sezení nestudí. Klenutý strop brání, aby kondenzovaná pára kapala uživateli na hlavu. Je dobře izolovaná proti úniku tepla, což znamená nižší spotřebu energie. Oběhové čerpadlo šetří vodu, pro jednu seanci stačí zhruba 15 litrů, což bývá srovnatelné s jedním cyklem myčky nádobí.


Text: Vladimír Iliev

Foto: Kohler, Villeroy-Boch
Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Článek Sprchování jako slast zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »