„Vafky“ vyráběné v ČR slaví jeden rok a velký úspěch.

16.1.2008 | Redakce Hyperbydlení.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Na přelomu loňského srpna a září se v Českém Brodě pod taktovkou společnosti Karma začaly vyrábět legendární konvekční plynová topidla značky Gamat, známější pod lidovým označením „vafky“.

„Vafky“ vyráběné v ČR slaví jeden rok a velký úspěch. - foto, Hyperbydleni.cz

 

  • Topidel značky Gamat se za září a říjen prodalo více než za loňskou zimu.
  • Zákazníci začínají preferovat topení plynem pro jeho ekologičnost a cenovou výhodnost.
  • Nové modely topidel lze pohodlně vyměnit za staré díky identické konstrukci přívodu plynu a odtahového systému.
  • Karma nabízí tři modely Gamat.


Legendární kvalitní vafky

Na přelomu loňského srpna a září se v Českém Brodě pod taktovkou společnosti Karma začaly vyrábět legendární konvekční plynová topidla značky Gamat, známější pod lidovým označením „vafky“. A protože roční výročí je vždy dobrou příležitostí k bilancování, činí tak po roce prodeje topidel i v Karmě. Výsledky jsou pro společnost potěšující. Za letošní září a říjen prodalo více kusů než za celou loňskou zimu.
„Kromě své dobré pověsti mají nové modely Gamat ještě jednu ohromnou výhodu. Jsou konstruovány tak, aby bylo možné je snadno vyměnit za staré typy, které má doma opravdu mnoho českých domácností. A protože těmto modelům pomalu končí životnost a výměna za nové Gamaty pro zákazníky znamená prakticky nulové náklady, zůstávají své oblíbené značce věrní,“ vysvětluje generální ředitel Karmy Pavel Janeček.

Vafky pro každého

Bourání zdí, dodatečné stavební a malířské práce, složité plánování. To vše je možné si ušetřit při výměně starého modelu topidla za nový. „Je však třeba upozornit, že topidla, která se na trhu objevila pod názvem Vafky, nejsou originály. Originály se vyrábějí pouze v Karmě pod značkou Gamat,“ upozorňuje Pavel Janeček. Od nového roku navíc vláda chystá tzv. ekologické daně. Co je na nich zajímavého? Vyjímají plyn pro účely domácího vytápění díky jeho relativní ekologičnosti ze svého dosahu. Topení plynem se tak stává pro mnoho domácností výhodnou možností, jak nepocítit neustále rostoucí náklady na vytápění.

Novinky od Karmy

Před zimou 2007/2008 přichází společnost Karma Český Brod s rozšířením svého sortimentu topidel o plynové kotle s ohřevem vody. Karma je tradičním českým výrobcem plynových spotřebičů, jedná se o tedy logický vývoj dlouholeté tradice. Nová řada zahrnuje čtyři modely kotlů, na výběr jsou jak v provedení turbo, tak i s odtahem do komína. Do konce roku jsou k dostání za zajímavé zaváděcí ceny.
„Zařazení plynových kotlů do sortimentu společnosti Karma Český Brod bereme jako přirozený krok, ve kterém by se měly zúročit desítky let zkušeností, jimiž Karma disponuje v oblasti plynového vytápění,“ vysvětluje Pavel Janeček, generální ředitel společnosti. „Navíc je toto rozšíření nutným předpokladem pro další technický rozvoj do směru, kterým se bude obor vytápění v blízké i vzdálenější budoucnosti ubírat,“ dodává Pavel Janeček. Výhody plynového vytápění jsou jasné – jednoduchá regulace spalování a také energetická úspornost provozu.

O společnosti Karma Český Brod a. s.

Společnost Karma je největším výrobcem konvekčních plynových kamen v České republice. Pokračuje tak ve své tradici započaté již v roce 1910. Karma vyrábí vedle ucelené řady kamen také spotřebiče pro ohřev užitkové vody, klimatizační jednotky a pod značkou Karma Design vestavné kuchyňské spotřebiče (myčky nádobí, varné desky, vestavné trouby, vestavné a kombinované sporáky, odsavače par). Všechny spotřebiče mají vysokou technologickou a kvalitativní úroveň. Poslání společnosti je orientováno na spokojenost zákazníků a kontinuální inovaci výrobků. Karma Český Brod je také významným exportérem svých výrobků na zahraniční trhy. Společnost dnes zaměstnává zhruba 170 zaměstnanců.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek „Vafky“ vyráběné v ČR slaví jeden rok a velký úspěch. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »