Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem.

15.7.2010 | Redakce Hyperbydlení.cz | Klimatizace a vytápění | Komentářů 0 |

Horké letní dny hrají prodejcům klimatizačních zařízení do karet. Mnohdy je ale těžké vybrat si tu pravou klimatizaci, která bude odpovídat právě vašim požadavkům. Máme pro vás několik rad, jak při nákupu postupovat.

Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem.  - foto, Hyperbydleni.cz

 

Klimatizační jednotky představují přístroje, které nasávají horký vzduch v místnosti, ochlazují jej a opětovně do místnosti vrací. Z tohoto jednoduchého principu vyplývá několik úskalí, jenž mohou ovlivňovat chod vámi vybrané klimatizace. U mobilních klimatizací to platí dvojnásob.

 

Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem. , fotka

 

Dávejte si pozor na:

1. údaje o hlučnosti, které výrobce musí uvádět a které by neměly být vyšší, než 50 dB. Vyšší hlučnost už je problematická a bude se přibližovat hladině intenzity zvuku, kterou má puštěná TV s normálně nastavenou hlasitostí.

2. odvlhčování - pokud klimatizace nemá funkci odvlhčování, raději ji nekupujte. Vlhkost podněcuje vznik plísní uvnitř přístroje a výrazně snižuje jeho výkonnost a životnost. Někdy se objevuje přímo tzv. protiplísňový režim, což je to vlastně totéž, co režim odvlhčovací s přidanou distribucí desinfekce.

3. filtry - je velmi důležité, aby klimatizační jednotka měla na výstupu (tam, odkud vyfukuje chladivý vzduch) nějakou filtrovou jednotku, ideálně pak s protialergenovou úpravou.

4. výkon - tento údaj hovoří o tom, kolik vzduchu je klimatizace schopna ochladit za danou dobu a na danou teplotu. Většinou je uváděn tzv. vzduchový výkon udávaný v kubických metrech za hodinu. Pro běžnou místnost (cca 4 x 5, v 3 m) vám postačí výkon 60 m3/h.

5. energetickou třídu - nepodceňujte tento údaj a kupujte jen takové spotřebiče, které fungují v energetické třídě (režimu) "A". Znamená to, že si kupujete úsporný přístroj, jenž šetří vaší peněženku i přírodní zdroje.

6. rychlosti - postačí vám tři stupně chlazení. Jeden silný pro okamžité snížení teploty, jeden střední při velkých vedrech a jeden pro mírné temperování na příjemnou pokojovou teplotu.

 

Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem. , fotka

 

Cena?

Pokud řešíte nákup mobilní klimatizační jednotky a pokud patříte k běžně náročným zákazníkům střední třídy, kteří chtějí kvalitu a přitom nejsou ochotni utrácet zbytečně, pak s ohledem na životnost a spotřebu volte přístroje v cenovém rozpětí cca 7 - 12 000 Kč podle výkonu.

 

Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem. , fotka

 

Pro běžnou domácnost s místnostmi nepřesahujícími 20 m čtverečních a se stropy, které nejsou vyšší než 3,5 m vám jistě postačí jedna středně výkonná mobilní klimatizace s výkonem do 80 m3/h v ceně kolem 10 000 Kč.

 

Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem. , fotka

 

TIP: Jste - li pohodlní, připlaťte si za možnost časovat výkon tak, abyste si naprogramovali, že se klimatizace zapne třeba v 6:30 ráno, kdy do ložnice začne svítit sluníčko a teplota jde rázem nahoru.

 

Text: Redakce Living.cz
Foto: elektro-kuchyne.cz, klimatizace-shop.eu, midea.cz

 

Související články na Living.cz:

Komfortní dům v sousedství Machu Picchu!

Modrá zahrada – uklidňující oáza pro vaše smyslyDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zkuste mobilní klimatizaci! Poradíme vám s výběrem. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »