Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost.

20.8.2008 | Libor Havlík | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Dnešní doba je přesycena množstvím chemických prostředků, které dnes a denně působí na náš organismus. Stejně tak naše domácnost často vypadá jako zkušebna petrochemické laboratoře.

Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. - foto, Hyperbydleni.cz

Dnešní doba je přesycena množstvím chemických prostředků, které dnes a denně působí na náš organismus. Stejně tak naše domácnost často vypadá jako zkušebna petrochemické laboratoře. Všechny mycí, čistící a prací prostředky jsou zaměřeny na účelnost svého procesu a důležitost zdravotní nezávadnosti uniká velmi často do pozadí. Nechci malovat čerty na zeď, ale každému rozumnému člověku musí být přeci nad slunce jasné, že permanentní zásobení umělými barvivy, plnidly, parfémy, konzervačními látkami a dalšími produkty vycházející svým původem z ropy, přinese s sebou i svou daň v podobě různých neduhů. 

 


Naštěstí už totalitní doba, kdy si člověk neměl možnost vybrat pominula, a tak si kdokoliv může zvolit takové produkty, které vyhovují jeho požadavkům. Dnešním problémem není nedostatek produktů, ale nedostatečná informovanost a tak se stává, že běžný uživatel, spoléhající na tvrzení výrobce o ekologické šetrnosti, dermatologické nezávadnosti, hypoalergičnosti, podléhá bludu a s čistým svědomím používá produkty, které nejsou vůbec takové, za jaké je považuje. To co se nyní s velkou pompou považuje a avizuje za ekologické, zcela vůbec tomuto pojmu neodpovídá. EKOLOGIE se stala komerčním pojmem a lehce postrádá svého vlastního významu. V praxi to znamená, že velké společnosti si zaplatí tzv. nezávislý ekologický audit, který jim má jen zvýšit tržby. Pak se na různých „ekologických serverech“ zveřejňují naprosto jedinečné a zcela jistě „nezávislé“ testy mycích, pracích prostředků, aby touha spotřebitele po výrobcích zdravotně nezávadných, účinných a biologicky odbouratelných byla ukojena a bylo dosaženo kýženého zisku.
Díky těmto faktům vznikl server www.bio-eko-logicky.cz, který si klade za cíl nabízet uživatelům nejen dostatečné informace z oblasti přírodní kosmetiky a domácí drogerie, ale nabídnout takové produkty, které splňují nejpřísnější požadavky.
U domácí drogerie to jsou primárně tři kritéria – účinnost a biodegradabilita, tedy rozložitelnost ve volné přírodě a pochopitelně zdravotní nezávadnost.
Výrobky ovšem hodnotíme i z dalších hledisek:
BIO – zdali látky, z nichž je produkt vyroben, pocházejí z přírodních zdrojů a nebyly při jejich výrobě použity chemické a ropné produtky.
VEGAN – toto ocení zvláště ti, kteří kladou důraz na to, aby produkty obsahovali pouze složky rostlinného původu. Tedy žádné živočišné složky.
NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH – produkty v žádném ze svých cyklů výroby, ani jejich jednotlivé složky nejsou testovány na zvířatech.

Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. - foto, Hyperbydleni.cz
 

 

Proto u nás naleznete jen prověřené výrobky té nejvyšší kvality tuzemských i zahraničních výrobců. Některé máme na internetu jako jediní – např. 100% Pure, jejichž přírodní biokosmetiku z ovoce a jedinečná tělová mléka, peelingy a sprchové gely s obsahem pravé belgické čokolády, můžeme jen doporučit.
Ať už se jedná o přírodní kosmetiku nebo oblast péče o domácnost, vždy nabízíme takové výrobky, které mají šetřit nejen životní prostředí a prospět vašemu zdraví, ale také šetřit vaši peněženku. Při výběru pracího prostředku nebo prostředku na nádobí již nemusíte volit mezi kvalitou, cenou a šetrností. 

Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. - foto, Hyperbydleni.cz
 

 

Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. - foto, Hyperbydleni.cz

 

Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. - foto, Hyperbydleni.cz

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 10

Diskuze

Článek Domácí drogerie, aneb jak můžeme pečovat o domácnost. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »