Vánoční stromeček

28.11.2007 | Redakce Hyperbydlení.cz | Doplňky pro domácnost | Komentářů 0 |

Pro většinu z nás je vánoční stromek symbol vánoční tradice. Krásné ozdoby, dům provoněný vůní stromku a dárky pod ním vytvářejí tu správnou vánoční atmosféru. Ale co si vyberte tento rok?

Vánoční stromeček - foto, Hyperbydleni.cz
Živý strom, který jste si sami vypětovali na zahradě, kupovaný živý strom nebo klasický zlozvyk, a to umělý stroměček?

Živé ,,konzervované“ stromky


Tyto stromky jsou po dorostení určité výšky přesunuty do speciálních prostor, kde jsou znovu uloženy do země, ale už nerostou. Je to dobrá volba pro všechny, kteří chtějí pro naše životní prostředí něco udělat. Podle experta na životní prostředí, Maxe Browna, použitím tohoto druhu vánočních stromků životnímu prostředí pomáháme. Vaše vánoční chlouba nemusí být zrovna klasický smrk, můžete si vybrat z řady alternativ.

Různé alternativy vánočních stromků:

Borovice paprsčitá (Pinus Radiata)


Tato borovice, která pochází z USA, je v posledních letech jedna z nejoblíbenějších možností na vánoční stromek. Používá se jako celý strom, nebo se do vázy dávají jenom větvičky. Pokud ji máte doma, doporučil bych spíše variantu s větvičkami, protože nový strom roste velmi dlouho a tento druh se dorůstá výšky až 15 metrů.

Queenslandská hnědá borovice (Podocarpus elatus )


Jak už název napovídá, původním domovem tohoto stromu je Austrálie. Je to velmi rovnoměrně rostený strom, který se dorůstá do výšky 2-3 metry. Jedna z největších výhod tohoto stromu je, že nemá ostré jehličí a dlouho vydrží, aniž by opadal.

Čerstvě uříznuté stromy


Čerstvě seříznutý strom je hned po ,,konzervovaných“ stromech ta nejlepší varianta. Tyto stromy jsou totiž biologicky snadno odbouratelné. Pěstují se na farmách a po jejich uřezání jsou většinou nahrazeny novými sazenicemi. Než je usadíte do stojánku, snažte se je udržovat na temném a bezvětrném místě. Za prvních 24 hodin dokáže strom spotřebovat až 4 litry vody. To, že strom trpí nedostatkem vody poznáte, když začne opadávat.

Recyklace vánočního stromku


Je sice skvělé mít živý vánoční stromek, ale po skončení vánoc často končí vyhozené podél silnic nebo na přeplněných skládkách. Na místě, kde stromek koupíte, by vám měli později umožnit i jeho recyklaci. Takto správně zrecyklovaný stromek se využívá při pěstování nových a výrazně odlehčí skládkám. Bohužel pozdější recyklaci nabízí opravdu málokdo.

Vánoční stromeček - foto, Hyperbydleni.cz

Umělé vánoční stromky


Umělý stromek můžete koupit v nesčetném počtu velikostí a variací. Pro dlouhý život potřebují trochu péče a hlavně dobré skladovací podmínky. Tyto stromky se hodí převážně pro velmi vytížené lidi nebo pro ty, co mají v průběhu vánoc ve svém domě opravdu vysokou frekvenci návštěv. Velikostních variant je mnoho. Nejlevnější se dají pořídit asi za 400 Kč a nejvyšší umělý strom na světě, 6ti metrová skandinávská jedle, stojí více než 100 tisíc Kč.


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek Vánoční stromeček zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »