Kancelářský nábytek - Vybavujeme domácí kancelář

5.3.2010 | Helap, s.r.o. | Domácí kancelář | Komentářů 1 |

Při vybavování domácí kanceláře jsou nejdůležitějšími kusy nábytku pracovní stoly, pracovní židle a úložné prostory.

Kancelářský nábytek - Vybavujeme domácí kancelář - foto, Hyperbydleni.cz

Ať už je vaše domácí kancelář jediným místem, kde pracujete, nebo si ji pořizujete jako doplněk ke kanceláři v zaměstnání, je při jejím vybavování nezbytné myslet na praktičnost, ergonomii i příjemný vzhled. Díky tomu budete při práci doma efektivní a zároveň vás po náročném dni nebude bolet „celý člověk“.

V ideálním případě je domácí kancelář umístěna v samostatné místnosti. Člověk se může uvnitř zavřít, ostatní členové rodiny ho neruší a on neruší je. Není-li takové oddělení možné z prostorových důvodů, měla by domácí kancelář vznikat v klidném a méně rušném koutě, například v nevyužívané nice.

Při vybavování domácí kanceláře jsou nejdůležitějšími kusy nábytku pracovní stoly, pracovní židle a úložné prostory.

Pracovní stůl pro domácí kancelář - Jak vybrat?

Zaměřte se na následující parametry:

  • Velikost a tvar desky stolu: Měla by být dostatečná, aby zaručovala pohodlnou pracovní plochu. Velmi často budete potřebovat přemístit některé pomůcky nebo zařízení. Do kouta pak můžete umístit osvědčený rohový stůl s deskou v ergonomickém provedení.
  • Výška desky stolu: Musí poskytnout dost místa pro nohy. Pokud bude kancelář částečně sloužit i dětem, měla by být deska stolu výškově nastavitelná.
  • Ergo hrana: Pokud ergo hrana zakončuje desku stolu, je kontakt s hranou pro člověka příjemnější a pohodlnější.

Kancelářský stůl bývá velmi často součástí celé pracovní sestavy. Nejen, že obsahuje vše důležité, ale je také zárukou, že vaše kancelář bude stylově jednotná a bude hezky vypadat. Například série kancelářského nábytku Hobis zahrnuje pracovní stoly, ale také kancelářské boxy, kontejnery, skříně a další úložné prostory. Je-li to možné, oceníte u kontejnerů a úložných zařízení kolečka, která usnadní jejich přesun z místa na místo.

Kancelářské židle - pohodlí 

Kvalitní kancelářská židle umožňuje tzv. dynamické sezení. O co se jedná, vysvětluje ing. Petr Čarek ze společnosti Helap, která prodává kancelářský nábytek a poskytuje také 3D návrh kanceláří zdarma: „Člověk při dynamickém sezení může měnit polohu těla, a to mezi pracovní pozicí vpředu a relaxační odpočinkovou vzadu. Po celou dobu přitom má podepřená záda. Zádová sedací opěrka se automaticky přizpůsobuje pohybům trupu, takže nedochází ke stáčení páteře a blokaci důležitých nervů. Například elegantní židle Vapor má mimo flexibilní bederní opěrky i výškové a hloubkové nastavení sedáku. Je to pohodlné hlavně pro vyšší lidi s dlouhýma nohama.“

Součástí ergonomické kancelářské židle je i výškově nastavitelná opěrka hlavy, která uleví namáhané krční páteři. Židle má mít pětiramennou podnož na kolečkách, nastavitelné područky i sedák a také plynový píst, který umožňuje měkké dosednutí. 

Domácí kanceláře - Co ještě potřebujete?

  • Plastovou podložku pod židli, která spolehlivě ochrání váš koberec či plovoucí podlahu a přitom zajistí plynulý pohyb koleček. Podložky v průsvitném provedení se dají koupit v různých rozměrech a tvarech, aby pokryly celý prostor před pracovním stolem.
  • Vhodné osvětlení. Umístěte pracovní stůl mimo zóny s dopadajícím přímým slunečním světlem, které se odráží v monitoru a ruší. Umělé osvětlení by mělo být rovnoměrné, s dostatečnou intenzitou a správnou teplotou, jako má např. lampa ISOS.
  • Klávesnici, která vám vyhovuje svým sklonem i uspořádáním tlačítek.
  • Myš, ideálně symetrickou, aby se dala ovládat oběma rukama. Dále také podložku pod myš, která má měkkou vyvýšenou část udržující zápěstí v ideální poloze. 

Helap s.r.o.
www.helap.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7

Diskuze

Karel: Nepochybně je velice...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »