O osobnosti manažera

22.1.2008 | Ing. arch. Hynek Maňák | Domácí kancelář | Komentářů 0 |

Jedna z prvních otázek při zařizování manažerského pracoviště se týká rozhodnutí, zda kancelář manažera zařídit shodným nábytkem jako ostatní pracoviště na nižších úrovních, nebo zda zvolit odlišný kancelářský systém určený pro nejvyšší manažerská pracoviště. Obě možnosti mají své opodstatnění, stejně jako volba mezi zakázkovým nábytkem a sériově vyráběnými systémy.

O osobnosti manažera - foto, Hyperbydleni.cz

Volbou stejného kancelářského nábytku pro všechna pracoviště není dán výrazný akcent na demonstraci organizační hierarchie ve společnosti, přesto lze pracoviště manažera odlišit od pracoviště podřízených spolupracovníků, a to rozdílným použitím dalších zařizovacích prvků, jako jsou podlahové krytiny, podhledy, osvětlení, zastínění, barevnost a pojednání stěn, volbou sedacího nábytku, dekorací, případně úrovní a kvalitou technického zázemí. Volba speciálního nábytku pro pracoviště manažera je na místě především u velkých společností, ale také u pracovišť s požadavkem na prezentaci výrazné osobnosti nebo postavení pracovníka, pro kterého je pracoviště určeno. Přežitou představou je, že nejvyšší manažerské pracoviště musí být nutně zařízeno tradičním, ne-li historickým nábytkem. Současný moderní nábytek dokáže uplatnit nejnovější aspekty moderní kancelářské techniky a poznatky z oblasti pracovních vztahů a přitom je schopen poskytnout vysoký stupeň reprezentativnosti. Manažerský nábytek by měl v sobě mít integrován určitý stupeň nadčasovosti a konzervativnosti ve vyváženém poměru s potřebnou dynamičností, případně originalitou.

Manažerské pracoviště vedle vyšší kategorie nábytkového zařízení vyžaduje také adekvátní dispoziční řešení. Důležitá je přirozená návaznost na sekretariát či pracoviště asistenta umožňující jak pracovní kontakt a organizaci příchodu pracovních návštěv, tak i zajištění důstojné obsluhy s občerstvením. Je-li dále k dispozici samostatná toaleta se sprchou a příruční šatnou, můžeme pak hovořit o skutečně vyšším standardu manažerské kanceláře.

O osobnosti manažera - foto, Hyperbydleni.cz

Orientace pracovního stolu vůči vstupním dveřím a dostatečný odstup dodávají potřebnou důstojnost prostoru a poskytují i potřebné časové podmínky pro pozorování příchozího a volbu vhodného způsobu přijetí. Setrvávání na dopadu denního světla na pracoviště z levé strany již v dnešní době není prvořadou nutností. Vedle tradičního pracoviště pro práci vsedě je možné i užití pracovního pultíku pro práci vestoje, pro četbu a diktování písemností nebo práci s notebookem. Zda zvolit jednací stůl navazující na pracovní stůl, nebo jednací stůl umístěný samostatně, je otázkou konkrétní situace a požadavku na počet jednajících osob. V každém případě by manažerská pracovna měla umožňovat více druhů jednání – pracovní jednání u stolu při práci s dokumenty i uvolněnější konverzaci při posezení v konferenčních křeslech nebo na sedací
soupravě.
O osobnosti manažera - foto, Hyperbydleni.cz

Manažerské pracoviště nevyžaduje velkou kapacitu úložných prostor pro dokumenty,
naopak je nutná zvýšená ochrana dat a informací. Příruční minibar může být vybaven
chladničkou s možností uchování ledu nebo chladicí vinotékou pro uložení vín. Kancelář manažera může být podle potřeby vybavena prezentační audiotechnikou – dataprojektorem promítajícím na projekční plátno nebo plochou obrazovkou. Tato prezentační technika může být viditelná, nebo zabudovaná do interiérového zařízení a spuštěna nebo vysunuta v případě potřeby. V návaznosti na prezentační techniku je   vhodné místnost vybavit adekvátní stínicí technikou ovládanou ručně nebo elektronicky. Vedle prezentační techniky může být k dispozici audiotechnika pro pouštění hudby k relaxačním účelům.
K manažerskému sedacímu nábytku patří vhodná pracovní, jednací a konferenční křesla nebo sedací soupravy. Mohutné čalounění zvyšuje hmotnost jednacích křesel na lyžinách, použitím jednacích křesel na kolečkách ulehčíme manipulaci a přístup sedajících osob. V pracovně manažera někdy také nalezne uplatnění relaxační lehátko  pro krátkodobý odpočinek i duševní koncentraci, obdobně rozkládací pohovka může přispět k načerpání nových pracovních sil.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 9

Diskuze

Článek O osobnosti manažera zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »