Jak zařídit pokojíček pro miminko

14.5.2019 | Redakce | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

S očekávaným příchodem nového člena rodiny je spojena velká radost, ale i spousta práce. Kromě výběru porodnice a pediatra vás čeká pořizování výbavy pro novorozence a samozřejmě příprava dětského pokojíčku. Poradíme vám, jak na to.

Jak zařídit pokojíček pro miminko - foto, Hyperbydleni.cz

Důkladná příprava

Nedělejte si starosti, pokud nemáte k dispozici obří luxusní prostor. Děti jsou nenáročné ̶ víc než největší pokoj v bytě potřebují cítit útulno a bezpečí. Krásný pokojíček můžete vytvořit i z menší místnosti, důležité ale je, aby v ní byl dostatek denního světla a čerstvého vzduchu. Ještě, než začnete přemýšlet nad výmalbou stěn a nábytkem, projděte pokoj a zkontrolujte, jak je na tom s vlhkostí, plísněmi a podobně tak, abyste se ujistili, že vaše děťátko bude spát ve zdravém prostředí. 

Barevný svět?

Trendy se nevyhýbají ani interiérům dětských pokojů. V poslední době letí hlavně skandinávský styl. Pro něj je typická kombinace bílé, šedé a černé barvy, použití přírodních materiálů, velké množství pokojových rostlin a šetření s dekoracemi. Děti ale mají rády barvy. Jak to udělat, aby jejich pokojíček byl hravý a přesto vkusný? Vyberte si 1 nebo 2 veselé doplňkové barvy, které použijete v akcentech třeba u dekorací, ložního povlečení nebo na některých hračkách. Neutrální barvy skandinávského stylu skvěle ladí například s růžovou, mátovou, tyrkysovou nebo žlutou. Zkuste některou z nich použít třeba na jednu stěnu pokoje. Vždy ale dejte přednost pastelovému odstínu, aby pokoj stále působil světlým a vzdušným dojmem.

Jak zařídit pokojíček pro miminko, fotka

 

Spánek je základ

Kromě úložných prostor a přebalovacího pultu budete přemýšlet hlavně nad dětskou postýlkou. Praktické je vybrat takovou, která se bude měnit spolu s dítětem. Některé můžete využívat třeba až do jeho předškolních let. Základem je kvalitní matrace a lůžkoviny v dětských velikostech. U přikrývky a polštáře pro děti je důležité, aby se daly jednoduše vyvařit na 95 °C a byly lehké. Pro malé miminko se vám v pokojíčku bude kromě klasické postýlky hodit i velmi populární hnízdečko. V něm miminko díky užšímu prostoru okamžitě získá pocit jistoty a bezpečí. A vy budete překvapení, jak rychle usne.

Nezapomeňte na sebe

Až budete dětský pokoj vybavovat krásnými obrázky a hračkami, myslete i na to, že v něm zpočátku budete trávit hodně času i vy. Pro večery s pohádkou nebo kojení si pořiďte pohodlné křeslo. Aokud vám to prostor dovolí, zvažte i lůžko, na kterém budete moci v případě potřeby přespat.

Jak zařídit pokojíček pro miminko, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak zařídit pokojíček pro miminko zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »