VYBÍRÁME DĚTSKOU POSTÝLKU

19.10.2007 | Kateřina Nová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Miminko stráví v postýlce takřka většinu svého času. Proto bychom při výběru tohoto kusu nábytku neměli příliš dbát na to, zda se „bude hodit“ do krásného dětského pokojíčku, ale především přemýšlet nad tím, zda je postýlka bezpečná a jestli se v ní naše dítě bude cítit dobře.

VYBÍRÁME DĚTSKOU POSTÝLKU  - foto, Hyperbydleni.cz
Postýlka je pro naše dítě především útočištěm. Odpočívá v ní, spí v ní, hraje si v ní. Ale také z postýlky může pozorovat všechno, co se děje kolem. Navíc je snad jediným místem, kde by si nemělo, necháme-li jej chvíli bez dozoru, ublížit. Na první pohled by se mohlo zdát, že miminka mohou spát kdekoli. Ale i v prvních dnech, kdy nepotřebují příliš prostoru, jsou dětské postýlky velmi důležité. Nezáleží ani na tom, jestli jsou dřevěné nebo kovové, ale jestli jsou opravdu kvalitní. Přesto radíme spíše volit tradiční materiál, tedy tvrdé bukové, borovicové nebo břízové dřevo, které je již po několik generací osvědčený materiálem. Dřevo nám zaručuje pevnou stabilitu postýlky.

Pozor na zuby


tvrdosti dřeva se netvoří žádné třísky a zářezy, což oceníte ve chvíli, kdy vaše miminko začne všechno okusovat. Postýlky proto musí být lakované bezbarvým ekologickým lakem. Kování postýlek umožňuje jejich rozmontování a zpětné smontování, což oceníte s dalším přírůstkem nebo i při cestování. Díly postýlek by měly být k sobě přišroubovány vruty a kovovými válečky, a to kvůli jejich pevnosti a stabilitě.

Stahovací bok nebo vyndavácí příčky?


Každému vyhovuje něco jiného. Postýlky se stahovací bočnicí jsou zpravidla dražší, ale ocení je zejména maminky menšího vzrůstu či ty, které jsou znovu těhotné. Dosáhnout totiž na nejnižší polohu postýlky s miminkem tak, abyste jej nevzbudili nemusí být až tak jednoduché. Jiné maminky zas budou preferovat vyndavací šprušle, zejména při nočním kojení, kdy si postýlku přirazí ke své posteli a tím se jim zjednoduší manipulace s dítětem. Postýlky se stahovacím bokem bývají zpravidla o pár set korun dražší, proto je důležité nejdříve uvážit, zda tuto funkci vůbec využijete. Dnešní postýlky jsou navíc polohovatelné.

Na jak dlouho bude sloužit


Než dětskou postýlku koupíte, rozmyslete si dobře, jakému účelu by měla posloužit. Jestli půjde o záležitost krátkodobou, nebo by v ní dítě po náležité úpravě mělo spát i v dalších několika letech. Pokud nesáhnete po úsporném řešení a nezdědíte dětské postýlky od známých, zvolte značku, která vám dává určité záruky. Navíc s každým dalším „přírustkem“ oceníte kvalitní postýlku, která se může navíc uschovat pro další generaci. Praktické rady Dávejte pozor na některé nátěry postýlek, barva by se nikdy neměla odlupovat! Dětské postýlky musí být stabilní, příčky by od sebe měly být vzdáleny 6,5 cm. Praktická a žádoucí je nastavitelná výška matrace, důležitá je snadno stahovací nebo vyndavací bočnice u postýlky. Nezapomeňte také na veselé dětské povlečení. Cestovní postýlky odborníci radí používat zejména k přepravě ke které jsou určeny, popř. místo ohrádky, kdy chcete, aby se vám batole nemotalo pod nohama.

Vybírejte dobře:


1. Kolébky pro miminka Pro první týdny miminka můžete pořídit klasickou kolébku či košík na kolečkách. Ten při správném nastavení může docela dobře plnit její funkci. Dítě může nejen povozit, ale i pohoupat.

2. Dětské postýlky pro miminka Při koupi dětské postýlky dbejte na to aby byla stabilní. Vybírejte ji však nejen s ohledem na dítě, ale i na sebe, třeba abyste se nemusela k dítěti do postýlky moc shýbat. Nezapomeňte na to, aby lakový nátěr byl kvalitní a neslupoval se. A také neopomeňte kolečka!

3. Cestovní postýlky pro miminka Cestovní postýlky jsou už dnes při dlouhých cestách nezbytným doplňkem. Nejenže je v ní i někde na návštěvě či hotelu děťátko v bezpečí, ale umožňuje mu i klidný spánek. Dobře poslouží i jako ohrádka na hraní, kdy dítě potřebujete mít pod kontrolou.

4. Vybavení dětské postýlky Do dětské postýlky patří pochopitelně matrace, peřinky a povlečení. Hlavní zásadou je, aby byly z kvalitního materiálu, které mají antialergické vlastnosti. Na povlečení se nejvíc hodí bavlna.
 

Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 13

Diskuze

Článek VYBÍRÁME DĚTSKOU POSTÝLKU zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »