Pokoj pro teenagera - Království, nebo doupě?

5.9.2007 | Drahomíra Varganová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Prázdniny končí a při pohledu na svou ratolest zjišťujete, že ze školáka se stal student a z dítěte je náhle teenager s vlastními představami o světě, a samozřejmě i o svém pokoji. Nás rodiče teď čeká nelehký úkol – pokusit se s novými nároky a na první pohled i šílenými nápady vyrovnat a naplnit je ke spokojenosti obou stran.

Pokoj pro teenagera - Království, nebo doupě?   - foto, Hyperbydleni.cz

Studentský pokoj totiž s tím dětským už nemá vůbec nic společného. Hračky jsou kdesi v krabicích nebo vyhozené a na policích a skříňkách teď trůní jiné „předměty“. Jestli dospívající něco  nesnášejí, tak je to stereotyp. Rodiče se sice těžko vyrovnávají  s tím, že jejich představy o zařízení pokoje se představám jejich  potomka ani nepřibližují, přesto je velmi důležité podpořit individualitu dospívající osobnosti a nechat jej o zařízení svého království  rozhodovat.  

Začíníme s výběrem  


Při výběru nábytku je vhodné řídit se několika důležitými pravidly.  V prvé řadě je třeba zohlednit naturel jeho obyvatele: máme  doma romantickou slečnu, nebo revoltující drsňačku? Je náš syn spíše počítačový fanatik, „zažraný“ rapper, nebo snad přeborník  ve sportovních disciplínách? Rovněž si musíme uvědomit, zda je  naše dítě studijní typ a knihomol, nebo zda je sportovec a potře   buje více „životního prostoru“. A co jeho koníčky? Všechna tato  kritéria by měla být zohledněna jak ve funkčnosti zařízení, tak  také v barevném ladění a doplňcích.  

Najdeme pracovní kout  


Dominantou každého studentského pokoje je pracovní kout. Měl  by být umístěn v klidné zóně místnosti, nejlépe v rohu s oknem,  kde je nejvíce denního světla. Malý psací stolek pro žáčka základní školy se teď musí změnit nejen v dostatečně velký prostor pro psaní,  ale také v počítačové pracoviště, bez kterého se dnes již žádný  teenager neobejde.

Správná velikost stolu


Na radu jsme se zeptali Milana Matouška z oddělení kancelářského nábytku odchodního domu Sconto  Nábytek. „S výběrem psacího stolu bychom si měli dát opravdu  práci. Dbáme především na jeho výšku, která by měla odpovídat  výšce postavy – v rozpětí od 70 do 80 cm. Ideální jsou stoly kombinované  – s odkládací plochou pro počítač, s výsuvnou deskou  pro klávesnici, nástavcem na monitor, plochou pro psaní a kontejnerem. Velikost pracovní plochy by měla být co největší,  je-li to možné alespoň ve tvaru písmene L,“

Pokoj pro teenagera - Království, nebo doupě?   - foto, Hyperbydleni.cz

Správná židle


A ke stolu neodmyslitelně  patří židle. Jejímu výběru bychom měli věnovat přinejmenším  stejnou pozornost jako výběru stolu. Rozhodně by  měla být otáčecí a na kolečkách, pokud možno s ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrkami zad, s nastavitelnou polohou  a výškou obojího. Příjemným komfortem by byly područky.  Barevnost a materiál potahu židle však rozhodně nechte na jejím uživateli, abyste se vyhli případným stížnostem.

Důležitý prostor


Pracovní plochu  doplní kvalitní nastavitelná pracovní lampa, spíše jednoduchého  střízlivého vzhledu s vtipným designem nebo v zajímavé  barevnosti.  V dosahu stolu by mělo být dostatečné množství různých odkládacích  ploch a poliček na knihy, CD, DVD a jiné potřebné věci.  


Text: Drahomíra Varganová 

Foto: Sconto  

Obývací program RIO 2 je univerzální sektorový program a svou jednoduchostí a elegancí bude nekonvenčním mladým li  dem jistě vyhovovat. Materiál – foliované desky DTD. Povrch programu je odolný proti poškrábání a výhodou je snadná  údržba a moderní vzhled za výhodnou cenu. V typovém plánu je více než 50 elementů, program je vhodný také pro zařízení  obývacího pokoje, jídelny, ložnice, předsíně nebo domácí kanceláře. Barevné provedení je v barvách: javor, buk, bílá,  stříbrná. Obývací program můžete zakoupit v prodejně Sconto.  Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 28

Diskuze

Článek Pokoj pro teenagera - Království, nebo doupě? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »