Zařizujeme pokoj pro teenagera

18.8.2010 | Sabrina Harisová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Máte doma teenagera, který si svůj styl prosazuje ve výběru oblečení a hudby,a zároveň se stydí za nábytek, který mu ještě ve 12 letech dělal radost? Máme pro vás pár tipů, jak proměnit dětský pokoj na pokoj pro teenagera.

Zařizujeme pokoj pro teenagera - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud vybíráte barvy a zařizujete pokoj pro teenagera úplně sami, snažte se, aby se i on v něm cítil dobře. Je-li zapálený do stylu EMO, rozhodně vám nepoděkuje za zelenooranžový pokoj s proužky. Také si uvědomte, že v něm pravděpodobně zůstane do dospělosti. Proto vybírejte neutrální barvy a raději se soustřeďte na doplňky jakou jsou záclony, závěsy, koberec, polštáře, povlečení, obrázky, fotky,..atd. Nejlepší řešení však je teenagera do zařizování pokoje zapojit.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Nejdříve se zaměřte na postel. Velmi důležitý je její pečlivý výběr a také výběr matrace. Postel by měla být dost velká a bez koncového ohraničení. Počítejte s tím, že dítě ještě vyroste. Matrace by měla být v omyvatelném povlaku a oboustranná tak, aby v létě příjemně chladila a v zimě hřála. Ať už se vám to líbí nebo ne, váš dospívající potomek bude objevovat taje sexuálního života, proto vybírejte pevnou a stabilní postel. Máte-li k dispozici malý pokoj, využijte možnosti skládací postele, postele s úložným prostorem, nebo vestavěné postele v kombinaci s pracovním stolem. Vestavěné postele se však hodí spíše pro děti menšího vzrůstu.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Pracovní stůl zvolte prostornější s úložným prostorem. Vezměte v úvahu, že při studiu vyšší školy bude potřeba více knih, studijních materiálů a pomůcek. Nezapomeňte na pohodlnou, nejlépe ergonomickou židli, předpokládá se totiž více času stráveného učením.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Aby údržba pokoje byla co nejjednodušší, vyhněte se pokrytí celé plochy kobercem. Teenageři myslí na pořádek až na posledním místě, jestli vůbec a vzhledem k tomu, že je občas složitější je přesvědčit o tom, že jíst se má u jídelního stolu, skvrny od jídla a pití se budou z plovoucí podlahy nebo linolea uklízet rychleji a bez následků.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Máte-li dvě děti, které se dělí o jeden pokoj, můžete využít paland a patrových lůžek. Na trhu existují i kombinace lůžek na kolečkách, které se mohou složit do sebe, takže nezabírají místo. Snažte se také vytvořit pro obě děti pracovní místo, kde by se mohly připravovat do školy a pokuste se vytyčit pomyslná teritoria. Zjednoduší to chápání prostoru a povinností.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Jestli si kladete otázku, zda do pokoje dospívajícího potomka patří televize, nejste jediní. Odborníci se obávají, že se dítě izoluje a nebude se podílet na rodinných aktivitách, jako jsou společné večeře, nebo čas trávený u televize. V době, kdy většina dětí tráví čas u počítače již televize vlastně nepředstavuje žádnou hrozbu. A hlavně, když změníte názor, můžete ji vždy z dětského pokoje odnést.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Pokud zařizujete pokoj pro vašeho teenagera, respektujte jeho názor nebo výběr barev, ať už vám přijde jakkoliv bláznivý. Nejen, že mu tím dáte najevo, že to, co si myslí, je pro vás důležité, ale také předejte možným konfliktům v budoucnosti.

 

Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka
Zařizujeme pokoj pro teenagera, fotka

 

Text: Sabrina Harisová / Living.cz
Foto: decodir.com, faisalcarper.com, home-designing.comDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Zařizujeme pokoj pro teenagera zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »