Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů

28.2.2012 | (hh) | Bytový textil | Komentářů 0 |

Do moderních interiérů patří stylové koberce. Rozmanitost mnoha vzorků tvořených teplými i studenými barvami vylaďuje celkový vzhled domácího prostředí. Jejich kreativitě navíc dodává i míra jemnosti a lesku konkrétního druhu koberce.

Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů - foto, Hyperbydleni.cz

Při zařizování novým vybavením začínáme vždy od země. S tím v první řadě souvisí výběr vhodné podlahové krytiny. Pokud se necháme inspirovat některými moderními interiéry, tak zjistíme, že koberec nemusí nutně zabírat celou plochu podlahy. V řadě obývacích pokojů a ložnic postačí pouze jako doplňková součást. Tím získáte daleko větší prostor a zároveň možnost širší realizace vašich nápadů pro postupné doplňování dalších potřebných věcí, ať už se jedná o nábytek nebo drobnější ozdobné doplňky. Těmi mohou být například větší vázy postavené na zemi, které mohou stát u některého z okrajů místnosti.

 

Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů, fotka

 

Obzvláště v prostředí ložnice si můžete plovoucí podlahu doplnit drobným obdélníkovým nebo čtvercovým kobercem, který se dá položit přímo vedle postele ke straně, odkud vstáváte. Jestliže máte dostatečnou plochu mezi postelí a oknem, můžete si doplňkový koberec umístit přímo pod okno. Z celkového pohledu na ložnici se tak vytvoří zajímavý efekt, kdy vás při vstupu do dveří na první pohled zaujme právě tento koberec. Tato optická vlastnost se dá velice dobře využít i v jiných místnostech. Vždy je totiž mnohem lepší výraznější předměty pokládat na protilehlý okraj místnosti vzhledem ke dveřím.

 

Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů, fotka

 

V prostorách moderních staveb rodinných domů se můžeme setkat s efektem plynulého přechodu z obývacího pokoje do kuchyně, a to bez ohraničení prahem a dveřmi. Tento jednolitý plošný celek obvykle pokrývá jedna podlahová krytina. Ať už máte v takovém místě dlažbu či plovoucí podlahu, nepokazíte nic tím, jestliže si pořídíte na doplnění pár metrů čtverečních nějakého pěkného pestrobarevného koberce.

 

Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů, fotka

 

Pokud máte dlažbu delší dobu a její vzhled vás již omrzel, můžete na plochu celého obývacího pokoje položit koberec a v kuchyni si ponechat holé dlaždice. Vytvoříte tak pomyslnou hranici mezi pokojem a kuchyní a zároveň také větší pocit tepla a sucha v místnosti.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Hladkovlasé koberce pro pohodlí našich domovů zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »