Domácí pekárna: revoluční návrat k domácímu pečení chleba

17.2.2012 | Monika Kovačková | Bílá technika | Komentářů 2 |

Představte si, že vás každý den probouzí vůně čerstvě upečeného chleba - to není sen, ale s malým domácím spotřebičem- domácí pekárnou krásná skutečnost. Stačí večer do přístroje nasypat suroviny, nastavit časový spínač a ráno si už můžete pochutnávat na vláčném pečivu. Pečením chleba, který si můžete připravit ve výrazně zdravější verzi, než na jakou jste zvyklí z pekáren, však funkce domácí pekárny zdaleka nekončí.

Domácí pekárna: revoluční návrat k domácímu pečení chleba - foto, Hyperbydleni.cz

Jak domácí pekárna funguje?

Většina domácích pekáren má podobnou konstrukci a funguje na obdobném principu. Vnitřek tvoří pečící vana, s hnětacími metlami či metlou. Ty těsto vymíchají a zpracují, a to tak kvalitně, jak by se vám to ručně jen stěží povedlo, následuje proces kynutí a poté proces pečení. Ve všech fázích si pekárna automaticky nastavuje ideálně požadovanou teplotu. Jediné, co musíte udělat vy, je vložit do pekárny suroviny. Abyste se nemuseli potýkat se složitými recepty a hlídat předepsané načasování vložení té které suroviny během hnětací fáze, zvolte raději hotové chlebové směsi, ke kterým stačí obvykle přilít jen vodu – můžete si vybrat z mnoha druhů a přichutí chleba -obyčejný, toastový, celozrnný, vícezrnný atd., přičemž si chleba můžete „ozdravit“ přidáním různých semínek, třeba slunečnice nebo sezamu.

 

Domácí pekárna: revoluční návrat k domácímu pečení chleba, fotka

 

Nejen pečením domácího chleba vás domácí pekárny učarují – tyto spotřebiče obvykle nabízejí kolem třinácti programů pečení. Na ovládacím panelu si snadno a přesně navolíte, jakou funkci od pekárny požadujete – zajisté oceníte program pečení bez kynutí nebo naopak program kynutí bez pečení, díky kterému získáte krásně nadýchané těsto na housky, bagety či pizzy. Domácí pekárna zastane všechnu práci spojenou s přípravou těsta nebo pečení pečiva, přičemž si na rozdíl od normální trouby můžete navolit i míru propečení svrchní kůrky, takže se pojídání „obyčejného“ chleba může stát dokonalým labužnickým zážitkem. Domácí pomocník vám také snadno pomůže s přípravou pečiva určeného pro různé diety – s pekárnou snadno připravíte například chléb bezlepkový, bejvaječný či bezmléčný, přičemž domácí pečení těchto druhů je výrazně levnější než koupě hotového výrobku.

 

Domácí pekárna: revoluční návrat k domácímu pečení chleba, fotka

 

Praktickou funkcí pekáren je tzv. odložený start, který vám umožní zvolit dobu pečení. Tato vychytávka vám umožní připravit si chleba s předstihem: večer do pekárny vložíte suroviny a nastavíte si, že chcete mít ráno hotovo, a pekárna se sama k ránu pustí do práce. Zajímavou funkcí je také akustický signál, který oceníte v případě, že pečení vyžaduje postupné přidávání surovin. Akustický signál vás upozorní, že je čas přidat do těsta oříšky, rozinky, semínka či sušené ovoce.

 

Domácí pekárna: revoluční návrat k domácímu pečení chleba, fotka

 

Ceny běžných domácích pekáren se pohybují od jednoho a půl tisíce korun, za výrobky s řadou nadstandardních funkcí zaplatíte okolo tří tisíc korun. Dražší a kvalitnější pekárny se zajisté vyplatí, neboť vedle pečení nabízejí možnost zavařování, výroby džemů a marmelád a dokonce bezkonkurenčního domácího jogurtu. Základní rady a recepty naleznete v brožurce přiložené k pekárně. Pokud se budete chtít více inspirovat, v knihkupectví naleznete opravdu velký výběr kuchařek pro uživatele domácích pekáren.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Lucy: Já mám tuhle domácí pekárnu...< Odpovědět

Šárka: Nemáte, prosím, někdo...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »