Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití

15.3.2012 | Watercooler System | Bílá technika | Komentářů 0 |

Rádi bychom Vám představili velice pohodlný a účinný systém, který se svým vývojem dostal mezi nejlepší špičky světových filtrací.

Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jedná se o patentovaný systém složitého vícestupňového filtrování vody, kterou máte přivedenou z vodárny. Jak bylo již řečeno, výrobce sází především na jednoduchost montáže a využívání, kompaktnost výměny a kvalitní technologie filtrování vody. Filtr se zapojuje mezi výstup vody a vodovodní baterii.

Hlavní přednosti filtrace 3M AP3:

• Odstraňuje chlór, pevné nečistoty, zápach, příchuť a olovo
• Redukuje vodní kámen a chrání tak Vaše ostatní spotřebiče
• Zabraňuje tvoření a množení mikroorganismů
• Zachycuje písek, rez, kal, jíl, sliz
• Neodstraňuje z vody anorganické a minerální látky, které jsou pro lidský organismus potřebné a prospěšné (hořčík, vápník, atd.)
• Markantně vylepší chuť vody
• Nápoje budou už konečně chutnat svou přirozenou chutí (čaj, káva, apod.)
• Nejvyšší kvalita od renomovaného amerického výrobce za dostupnou cenu
• Nenáročná montáž (zvládne i laik) – veškeré montážní příslušenství součástí balení
• Snadná manipulace
• Úspora financí ve srovnání s kupováním balené vody (o ekologických dopadech nemluvě)
• Odpadají starosti a manipulace s balenou vodou
• Evropská certifikace
• Několikastupňová filtrace zpracovaná v jedné patroně
• Filtrační patrona se mění po 6ti měsících nebo po vyčerpání 7800 litrů – tedy minimálně půl roku se o nic nestaráte

Pořízením tohoto filtru tak získáváte svěží vodu přímo z kohoutku. Vodu není nutné nijak filtrovat v náhradních nádobách, či montovat další zařízení přímo na výstup z kohoutku. Jedná se tedy o nejpohodlnější a zároveň nejkomplexnější filtrování vody ve své třídě. Jen natočíte do sklenice…

 

Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití, fotka

 

Filtr je možné namontovat na námi nabízené výdejníky vody či sodobary, které umí filtrovanou vodu ochladit na 5°C nebo ohřát na 95°C a vyrobit z ní sodovku (velmi oblíbený stroj)! Vice info v sekci Výdejníky POU.

Výše uvedené přednosti a výhody vodního filtru AP3 vypadají pozitivně, nic ale nepřesvědčí tak, jako osobní dojem. Proto jsme se rozhodli filtraci sami otestovat:

 

Recenze vodního filtru AP3 amerického výrobce 3M

Obsah balení:

Filtr AP3 dorazil v krabici o rozměrech 41 x 17 x 17 cm v bublinkové folii chránící filtr před poškozením při dopravě. V krabici se nacházely následující součásti:

• Samotný filtr
• 2 vruty pro případné upevnění filtru
• 2 oboustranné samolepky pro případné uchycení filtru
• 2 redukce (3/8” vnější závit x 6 mm hadička + 3/8” vnitřní závit x 8 mm hadička)
• 2 hadičky (1 m x 6 mm + 1 m x 8 mm)
• Český návod

Montáž:

Instalace byla opravdu nenáročná, svou jednoduchostí srovnatelná se zapojením pračky či myčky. Dodávám, že nemám žádné instalatérské zkušenosti a jakoukoliv manipulaci s vodou jsem vždy raději nechával na odbornících.

 

Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití, fotka

 

Základem je zapojení přívodu studené vody pod baterií do vstupu filtru (namísto do baterie, jak tomu bylo dosud) a následně teprve výstup z filtru napojit zpět do baterie. K tomuto použijeme redukce, které jsou součástí balení. Tyto redukce nám umožní zapojit stávající přívodní hadičku (vedoucí do baterie) do plastové hadičky (jedná se o redukci z 3/8 na tzv. fitinky), která se přivede na vstup filtru. Vstup i výstup samotného filtru je již fitinkou vybaven. Stejným způsobem tedy zapojuji výstup z filtru. Do fitinky na výstupu filtru jsem zacvaknul jeden konec plastové hadičky a druhý jsem zapojil do redukce z fitinky na 3/8. Modernější linky (resp. jejich vodoinstalace) již mohou kompletně fungovat na „fitinkové bázi“, pak by těchto redukcí nebylo třeba. Pro tento případ je zde ještě jedna redukce a to z tenké 6 mm na tlustou 8 mm plastovou hadičku, aby tak byly pokryty všechny dostupné možnosti zapojení.

 

Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití, fotka

 

Doporučuje se, aby filtr po instalaci stál a přívodní hadice nebyly příliš zkroucené, či ve velkém pnutí nebo aby bránili volnému průtoku vody uvnitř. Toto jsem dodržel, navíc plastové hadičky jsou dosti pevné a zlomit je by byl asi velký problém.

Provoz a chuť:

Při prvním puštění vody se filtr nejdříve naplnil vodou do plné kapacity (cca 1 litr) a pak z kohoutku začala téci již přefiltrovaná voda. Na první pohled žádná změna. Před namontováním filtru jsem si odtočil dvě velké sklenice vody původní, tedy bez této filtrace. Další dvě sklenice jsem nyní natočil již s aplikací tohoto filtru. Nejprve ochutnávám nefiltrovanou vodu a připadá mi v pořádku. Piju jí dost často, důvěřuji vodárnám a voda mi chutná. Poté se napiju ze sklenice s přefiltrovanou vodou a teprve v ten moment si uvědomuji, že mi něco na té přefiltrované chuti chybí. Vracím se tedy zpět k nepřefiltrované sklenici a teprve nyní začínám vnímat znatelný rozdíl. Něco, co se mi dosud zdálo u vody z kohoutku běžné a nezjistitelné teď díky ochutnávce přefiltrované vody vnímám jako nenápadnou pachuť trubek, kterou jsem necítil, dokud jsem neochutnal vodu přefiltrovanou. A to je ta složka chuti, která mi na té přefiltrované vodě chyběla. Po filtraci totiž voda konečně nemá opravdu žádnou pachuť a tak to má být. Filtrace tuto zdánlivě nenápadnou pachuť kompletně odbourala. Zajímavé je, že člověk zvyklý na vodu z kohoutku, tuto pachuť nevnímá, dokud neochutná vodu bez této pachuti. Stejné je to i s mírným závanem nefiltrované vody. Nyní už i nosem cítím závan „trubek“ z nefiltrované vody. Aby byl test objektivní, nechal jsem manželku za mými zády proházet sklenice filtrované a nefiltrované vody, srovnat hladiny, abych mohl následně pouhou ochutnávkou a přivoněním zjistit, které skleničky jsou s přefiltrovanou a které s nepřefiltrovanou vodou. Rozdíl jsem poznal se stoprocentní správností, mnohdy ještě před prvním soustem díky typickému závanu trubek. Dalším důkazem je i fakt, že má pětiletá dcera, nyní dokáže s mnohem větší chutí pít samotnou vodu z kohoutku namísto šťáv a čajů.

Verdikt:

Byl jsem vždy pesimistický k filtrům tohoto typu. Ovšem zde jsem byl velice mile překvapen. Je třeba si uvědomit, že přestože Vám doma voda z kohoutku může chutnat, neznamená to, že nemůže být ještě lepší, ale spíše to, že jste na ni pouze zvyklí, na což přijdete většinou až poté, co takto přefiltrovanou vodu ochutnáte. Ve srovnání s jinými výrobky určenými k filtraci vody zde mohu vyzdvihnout mimo jiné pohodlnost. O filtru, který není nijak veliký, prakticky nevíte. Natočenou vodu nemusíte nechávat odstávat za účelem filtrace ve speciální konvici, není třeba nic montovat na výstup baterie a filtrovanou vodu tak získáváte okamžitě rovnou z kohoutku. Z mého úhlu pohledu se tedy jedná o cenově dostupné, kvalitní, bezstarostné a nenápadné řešení filtrace vody, které mohu rozhodně doporučit.

M. Hrnčíř, Watercooler System

www.w-system.cz
731 476 253
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vodní filtr AP3 od výrobce 3M pro domácí použití zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »