Ekologická plastová tělesa na praní

15.8.2011 | Jana Henychová | Bílá technika | Komentářů 0 |

Nechce-li se vám už utrácet za drahé prací a avivážní prostředky, můžete si pořídit úspornější a ekologičtější řešení, které vám může poskytnout speciální bio prací plastové kulaté těleso, které vaše prádlo vypere stejně kvalitně jako běžné prací prášky.

Ekologická plastová tělesa na praní - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kulatá plastová schránka obsahuje vysoce účinné čistící látky v podobě malých kulatých minerálních kapslí. Neobsahuje žádné chemické sloučeniny, příbuzné pracímu prášku, ale skládá se z několika druhů přírodních hornin a minerálů se řadou zdraví prospěšných mikroorganismů. Mezi ně patří například laktobacilus, vybrané druhy kvasinek nebo fotosyntetické bakterie, které umožňují snadnější prací proces. Díky tomu je takováto varianta praní prádla vhodná zejména pro alergické jedince, kteří jsou náchylní na mnohé chemické přípravky, které nemohou snést. Vyprané kapesníky pomocí minerálních látek tak mohou alespoň částečně zmírnit alergikům obtíže. Bez příměsí zbytečných škodlivých látek tak šetří zdraví všech členů domácnosti i životního prostředí formou odpadních vod. Pokud pomyslíme i na ty nejmenší, dají se takto prát i hadrové pleny a oblečení pro kojence, kteří potřebují mít vše v naprosté čistotě.

 

Ekologická plastová tělesa na praní, fotka

 

Díky přítomnosti silikátových minerálů obsahujících draslík, sodík, vápník a baryum vyzařují tělesa během praní optimální zdravou míru infračerveného záření. Díky vyzařovaným anionům v průběhu praní se výrazným způsobem snižuje přilnavost nečistot ke tkaninám a lze je mnohem snadněji odstranit za pomoci vody, na rozdíl od běžných pracích prostředků. Mnoho druhů nečistot, které se vám na oblečení objeví, jsou totiž převážně kyselého původu. Z toho tedy vyplývá, že voda v pračce musí být zásaditá, aby dokázala požadovanou špínu natrvalo odstranit.

 

Ekologická plastová tělesa na praní, fotka

 

Budeme-li používat místo pracího prášku tuto minerální bio prací kouli, můžeme se při jejím dlouhodobém aplikování v časovém horizontu několika měsíců a let přesvědčit, že u prádla dochází k mnohem menší míře postupného opotřebení, než kdybychom prali tradičním způsobem.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Ekologická plastová tělesa na praní zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »