Přístroje na výrobu sodové vody

11.4.2011 | Jana Henychová | Bílá technika | Komentářů 0 |

Pokud pijete rádi perlivou vodu a chcete si ji častěji dopřát čerstvě vyrobenou, potom si můžete zakoupit některý z přístrojů na přípravu sodové vody. S jeho pomocí vytvoříte vždy vodu kvalitní, chutnou a sycenou oxidem uhličitým dle potřeby.

Přístroje na výrobu sodové vody - foto, Hyperbydleni.cz

 

Domácí výrobníky sodové vody a perlivých nápojů pracují buďto na mechanickém principu nebo na elektrický pohon. Výhodou mechanických přístrojů je, že nepotřebují žádnou baterii, tudíž nespotřebují žádnou elektrickou energii. Ústředním zdrojem oxidu uhličitého je bombička s kapacitou až na 60 litrů sodové vody. Hlavní nádoba je speciálně vyrobená ze silného plastu, a tak je při procesu odolná proti vysoké míře tlaku. Nedílnou součástí lahve je hermetický plastový uzávěr, který napomáhá udržet nápoj dlouho nasycený. Speciální plastové dno lahve zajišťuje její dokonalou stabilitu. Pro různé druhy nápojů nabízí možnost nastavit si intenzitu sycení oxidem uhličitým. Míru perlivosti lze nastavit uvnitř těla přístroje. Díky němu si tak můžete dopřát domácí limonádu a mnoho dalších chutných nápojů.

 

Přístroje na výrobu sodové vody, fotka

 

Ti z vás, kteří potřebují přístroj pro výrobu sody ve větším měřítku, si mohou obstarat některý ze soda barů. Jedná se o zařízení, které můžete využít zejména v pohostinství, pro soukromé oslavy a společenské akce s větší účastí nebo do kancelářských prostor. Jsou charakteristické hranatou nerezovou schránkou, která zajištuje odolnost a záruku dlouholeté kvality. Takový výrobník sodové vody se tak stává profesionálním zařízením od malých potřeb pro jednotlivce až po velká gastronomická využití.

 

Přístroje na výrobu sodové vody, fotka

 

Moderní design navíc vyzdvihuje tyto modely mezi luxusní zařízení, a tak je můžete bez problémů využívat na mnoha prezentačních akcích. Soda bary s větším objemem vody se uplatní i pro osoby pracující ve výrobních provozech. Poskytuje tak dostatečné množství kvalitně vychlazené sodové vody, které během krátkého času dokáže plně uspokojit dodržování pitného režimu.

 

Přístroje na výrobu sodové vody, fotka

 

Na rozdíl od malých přístrojů na CO2 bombičky se u těchto větších soda barů vyrábí oxid uhličitý pomocí moderní kompresorové chladící jednotky, která využívá vstupní energii k přímému převodu na chlad a tím zaručuje minimální energetickou náročnost. Soda bar má pro svoji funkci ve spodní části zařízení schovanou veškerou potřebnou technologii. Základním vybavením pro jeho funkčnost je základní nádoba, redukční ventil oxidu uhličitého a vodní filtr. Speciální druhy soda barů určených do pohostinství zahrnují v sobě výdejní stojan, který je navíc vybaven výčepními kohoutky. Díky nim tak lze snadno provádět rychlé a pohodlné stáčení vychlazené sodové vody.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Přístroje na výrobu sodové vody zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »