Vysoušení vlhkého zdiva

31.3.2011 | Jana Henychová | Bílá technika | Komentářů 1 |

Po dlouhé zimě bývají zdi domů vlhké a často na nich můžeme nalézt stopy plísně. Tento stav je z dlouhodobého hlediska pro zdi vašeho obydlí velmi nepříznivý. Obzvláště, pokud jsou postižená místa v prostředí, kam neproudí ani při začínajícím jaru moc teplého vzduchu. Zejména se jedná o sklepní prostory. Pokud se vysušení neprovede pomocí teplého přírodního vzduchu samo, je třeba zvolit řešení v podobě techniky. Právě takovou možností jsou přístroje na vysoušení vzduchu.

Vysoušení vlhkého zdiva  - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ještě před samotným opatřením si takového přístroje je třeba si uvědomit, jak často se vám vlhko tvoří a za jak dlouho se po případném vysušení zase navrátí, aby se vám jeho pořizování vůbec vyplatilo. Jestliže ve vašem domě dojde k mimořádné situaci, která náhle způsobí vhkost, například špatná izolace nebo těsnění, pak si pravděpodobně na jedno použití přístroj nekoupíte. Vysoušeč zdiva si vyplatí pořizovat zejména pro údržbu takových domů, které trpí vlhkostí dlouhodobě. Pokud patříte mezi ty, kteří byli postiženi povodněmi a dům máte stále hodně vlhký, pak vám může takový vysoušeč hodně pomoci.

 

Vysoušení vlhkého zdiva , fotka

 

Vysoušeče vlhkého zdiva jsou ukázkou souboru moderních technologií, které s sebou přináší mnoho výhod. Zejména rychle a důkladně se tak zeď vysuší. Výhodou takového moderního postupu je, že se vysouší bez podřezávání, speciálních stavebních úprav, hlubokých vrtů a narušování stavby. Dále například i to, že se nemusí vynakládat prostředky na zvláštní chemické přípravky. Přístroj vysouší všechny druhy zdi a stropy a samozřemně také sklepní prostory, které bývají často vlhké. Jejich univerzální využití nabízí možnost vysoušet s nimi snad všechny druhy zdiva. Patří sem hlavně cihly, beton a přírodní kámen, které jsou hodně frekventované. Přístroj se zpravidla namontuje ve středu budovy nad podlahou dvěma šroubky. Poté se zapojí do zásuvky na běžných 220 V a proces vysychání začíná. Ještě před samotnou montáží se obvykle zjišťuje míra vlhkosti ve zdivu.

 

Vysoušení vlhkého zdiva , fotka

 

Obsah soli ve vodě, která se hromadí ve zdivu, způsobuje její vodivost. Rozdělení vodivosti vytvářejí ostrůvky s různým rozložením elektrického potenciálu a tím spolu s kapilárními silami zabezpečují vsakování vody do různé výšky. Postupným posouváním hranice potenciálního rozhraní je vlhkost ve zdivu tlačená na povrch a část se odpaří. Silové působení elektrického pole působí i proti vsakujícím silám a část vody postupuje zpět do části konstrukce pod úrovní terénu. Popsaná metoda je použitelná u každé stavby, nepoužívají se žádné destruktivní metody, ani chemické produkty, které zásadně mění vlastnosti stavebních konstrukcí.

 

Vysoušení vlhkého zdiva , fotka

 

Aplikační postup je potřebné konzultovat s distribuční firmou, která zabezpečí jednak optimální umístění přístroje, zajišťuje průběžné měření a optimalizuje proces vysušování. Zařízení je bezobslužné, nevyžaduje žádný dohled, provoz je nepřetržitý. Samotný průběh vysušování je charakteristický pomalým náběhem, dokonce v první etapě v trvání dvou měsíců až půl roku se může vyskytnout zjevný nárůst vlhkosti v dané zóně, který vzniká postupným uspořádáním polarizovaných molekul vody ve zdivu. Kromě rodinných domků pro osobní potřebu k bydlení mohou být vysoušeče vzduchu dobrými pomocníky v archivních prostorách, průmyslových objektech.

 

Vysoušení vlhkého zdiva , fotka

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Lucie Růžičková: Dobrý den, pokud se někdo...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »