Chladící a mrazící technika

15.2.2011 | Jana Henychová | Bílá technika | Komentářů 0 |

Správná chladící technika je jedním ze základních vybavení každého domova i gastronomického zařízení. Pro vaše potřeby si můžete vybrat ze skutečně širokého sortimentu od malých ledniček až po velké chladící boxy. Aby se vám větší množství zakoupených potravin rychle nekazilo a aby nápoje, které máte rádi, měly i v teplých měsících vždy optimální teplotu, je třeba mít vždy vše dostatečně ochlazené.

Chladící a mrazící technika - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jen těžko si lze v současnosti představit kuchyň bez chladící a mrazící techniky. Opatřit si správnou a kvalitní ledničku, mrazák nebo chladící box není v dnešní době nic složitého, neboť se pro konkrétní typy zákazníků nabízí ze širokého sortimentu stále větší možnosti variant, jak uspokojit jejich potřeby. Tak například řada chladících boxů v sobě zahrnuje jak drobné skříně pro ochlazení na víno a pivo, tak i na ovoce, zeleninu, nealkoholické nápoje a jiné specifické druhy drobných potravin.

 

Chladící a mrazící technika, fotka

 

Pokud si odmyslíme běžné ledničky pro potřeby řádových zákazníků a zaměříme se čistě na klientelu v gastronomii, nabízí se zde možnost v podobě mrazících truhel a pultů, kam můžete po delší dobu uschovat daleko větší množství potravin, tudíž můžeme dlouhodobě plánovat více zásob v delším časovém horizontu. Pro restaurace a pohostinná zařízení řada majitelů ráda ocení prosklený chladící box na nápoje v moderním designu. Při posezení u jídla a pití tak hosté mohou koukat do prosklené vitríny s nealkoholickými nápoji nebo vínem. Každý z těchto druhů chladící a mrazící techniky nalezne své využití.

 

Chladící a mrazící technika, fotka

 

Dvoudveřové kombinované chladničky jsou jednou z běžných řešení pro domácnost. Chladicí a mrazicí část umístěna odděleně. Můžete se rozhodnout buď pro model kombinované chladničky s mrazákem nahoře, nebo dole. Varianty lednice s mrazákem vespod jsou ideální zejména v případě, že se chystáte mrazicí část intenzivněji využívat.

 

Chladící a mrazící technika, fotka

 

Se zakoupením kvalitního chladícího zařízení se tak nemusíte obávat rychlého kažení potravin a máte hned možnost trvale si pořizovat větší množství zásob. Obzvláště, jestliže jste početná rodina, správně naplánované zásoby a od každého druhu potravin nějaký ten kus se vám mohou vždy hodit, ať už se jedná o hotové produkty k přímé spotřebě nebo suroviny pro vaření většího pokrmu. Potraviny před zpracováním i polotovary se rovněž mohou bez problémů uchovávat. Například si můžete do zásoby nakrájet směs zeleniny a hub do polévky, kterou zmrazíte a uschováte v mikroténových sáčcích. Podobným způsobem můžete zamrazit i těsto na bramboráky nebo knedlíky. Milovníci ovocných koktejlů si takto mohou po celý rok zmrazovat různé druhy ovoce. Po rozmražení a zpracování si tak mnoho potravin zachová svoji chuť.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Chladící a mrazící technika zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »