Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží

13.1.2011 | Jana Henychová | Zabezpečení | Komentářů 0 |

Pokud jste majitelé rodinného domu nebo rekreačního objektu a chystáte se jej bezpečnostně vybavit, pak můžete začít s pořízením kvalitních silných mříží na okna a vchodové dveře. Už se vám nechce usínat s obavami, že vaše chalupa nebo dům nejsou dostatečně chráněny? Pak vám jako prevenci vám můžeme doporučit pevné, nůžkové nebo rolovací bezpečnostní mříže z kvalitního materiálu. Takové mříže mohou sloužit k ochraně soukromých i komerčních prostor před neoprávněným vniknutím do objektu. Zájemci si tak mohou vybrat především podle typu a velikosti, případně počtu stejných druhů, jak jim to individuálně vyhovuje.

Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží - foto, Hyperbydleni.cz

 

Kromě ochrany pro osobní potřebu na okna a dveře obydlí a rekreačních objektů jsou bezpečnostní mříže vhodné zejména pro výlohy obchodů, uzavírání pasáží nebo vjezdy do objektů. Stejně tak může takové bezpečnostní opatření najít uplatnění například ve výrobních podnicích, továrních halách a skladech. Ověřená konstrukce s propracovanými technickými parametry spolu s odolnými materiály vytváří značně vysokou míru odporu proti rychlému opotřebení, násilnému poškození a nepříznivému počasí.

 

Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží, fotka
Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží, fotka

 

Pevné bezpečnostní mříže se skládají z ocelových profilů, které jsou spojovány do kompaktního celku svářením nebo vysokopevnostními sponami. Zákazníci si mohou vybrat ze široké nabídky provedení a vzorů, od jednoduchých pravoúhlých tvarů až po ozdobné mříže. Materiál bývá většinou na povrchu mříže upraven práškovým vypalovaným lakem. Nůžkové mříže se zase skládají z pohyblivé bezpečnostní plochy vybavené horní a dolní vodící lištou. Její ocelové profily jsou dohromady spojeny pomocí čepů, které umožňují roztahování a stahování mříže ve vodících lištách. Jedním z charakteristických znaků nůžkových mříží je, že se ovládají manuálně. U rolovacích mříží se mřížová plocha navíjí na speciální hřídel, která je připevněná na horní části s bočním vedením v lištách. Jako materiál se používají ocelové profily. Ty mohou být v jednotlivých typech různě povrchově upravené lakováním nebo pozinkováním.

 

Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží, fotka

 

Jako speciální bezpečnostní opatření si můžete na míru pořídit také mřížové rolety z ocelového plechu nebo čirého polykarbonátu. Kromě praktického zabezpečení vašeho objektu získáte navíc doplněk v moderním designu, pokud si jej zvolíte v požadované barvě tak, aby vám vše dohromady ladilo. Technickou vymožeností takových rolet je, že jsou poháněny speciálním elektromotorem, který zajišťuje dlouhodobě komfortní a spolehlivý provoz. Jejich ovládání se provádí pomocí tlačítka, klíčového spínače nebo dálkovým ovladačem. Toto zařízení je možné doplnit o další automatické a bezpečnostní prvky, jako je zámek, pojistka nebo bezpečnostní spodní lišta. Výhodou rolovacích mříží je, že nevyžadují ze strany uživatele žádnou velkou náročnou údržbu, ale přesto budoucím majitelům doporučujeme zajistit pravidelné roční preventivní prohlídky odborného technika, obzvláště po zimním období.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak zvýšit ochranu vašeho objektu pomocí bezpečnostních mříží zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo