Posviťme si na světla

21.8.2009 | Redakce Hyperbydlení.cz | Svítidla, osvětlení | Komentářů 0 |

Dnes se zaměříme na nejpoužívanější druhy svítidel v domácnosti. Světla jsou velmi důležitá nejenom proto, že díky nim vidíte v noci, ale dotvářejí také celkovou atmosféru domova a výrazně se podílejí na celkovém vzhledu všech místností.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

  

Stropní lustr

Jeden z nejpopulárnějších druhů svítidel, který se používá nejčastěji a jsou populární už hezkou řáku let. Už podle názvu je jasné, že jsou ukotveny na stropě a samotný lustr se svítidly visí směrem dolů. Jsou ale i druhy, kdy jsou žárovky na lustru umístěny směrem nahoru, takže svítí jakoby na strop. Nejčastěji se používají v místnostech s vysokým stropem, kde vypadají stylově a elegantně. Poskytují celkem slušné osvětlení.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

Ústřicovité světlo

Tento druh světel se umisťuje na strop a vyznačují se hlavně slušnou světelností a většinou elegantním a moderním designem. Můžete si je vybrat ve spoustě tvarů a velikostí. Ukotvení těchto světel je velmi jednoduché a na rozdíl od klasických lustrů, používají se hlavně v místnostech s nižším stropem. Je to zkrátka jednoduchý, nenáročný a velmi funkční způsob, jak dostatečně osvětlit vaši místnost.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

Víceramenný lustr

Jedná se hlavně o stylové svítilny, které jsou dekorovány různými skleněnými nebo kovovými doplňky. Většinou se na nich používají malé, svíčkové žárovky, které sice spotřebují hodně energie, ale produkují výrazné světlo. Nejčastěji se používají v obytných prostorách a v místech, kde se nacházejí vaše návštěvy, takže je můžete umístit například do jídelny nebo obývacího pokoje.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

Bodové světlo

Většinou se umisťují na strop, ale nemusí to být pravidlo, můžete je dát i normálně na zeď. Používají se dva druhy, jeden je zapuštěný přímo do stropu, kdy je vidět pouze část s ochranným sklem a druhé jsou vidět celé a ty můžete zase různě natáčet a polohovat. Většinou se nepoužívají samostatně, ale po dvou nebo po třech, ale samozřejmě závisí na velikosti pokoje. Pokud je umístíte po jednom kusu na zeď, vytvoří příjemný efekt slabého světla a můžou sloužit například pro zvýraznění vaších obrazů.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

Cestovní světla

Nejsou to světla na cestování, ale světla, které se umisťují podél cest pro jejich zvýraznění. Prodává se spousta druhů ve spoustě velikostí a můžete si například pořídit i světlo s polohovatelnou hlavicí. Jsou přímo ideální, pokud máte velkou zahradu s nějakým posezením, v noci vypadá cesta lemována těmito světly velmi dobře. Nejčastěji se používají zavěšené na zdi.

Posviťme si na světla - foto, Hyperbydleni.cz

Světla pro umístění na zeď

Jedná se o ideální světla do ložnice nebo do jiných obytných prostor. Umisťují se na zeď a můžete je nastavit ve spoustě úhlů v závislosti na ukotvení. K dispozici je spousta druhů a můžete si vybrat přesně podle toho, v jakém stylu máte místnost vybavenou. Jejich výhoda je, že jsou lehce odnímatelná a například při změně barvy stěn pokoje je prostě odstraníte a nemusíte nic složitě zakrývat.

Text a foto: Ondřej Koníček a Redakce Hyperbydlení.cz 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 8

Diskuze

Článek Posviťme si na světla zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, HOLIDAY WORLD 2019: V Holešovicích se sejde 40 zemí světa i perly z Česka, Hyperbydleni.cz

HOLIDAY WORLD 2019: V ...

13.02.2019

Veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD, který se...

Veletrhy - foto, Vyrazte na unikátní veletrh nízkoenergetického bydlení, Hyperbydleni.cz

Vyrazte na unikátní ve...

22.01.2019

Od 7. až do 9. února 2019 se představí na...

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo