Osvětlení interiéru pro práci, zdraví i radost

25.2.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Svítidla, osvětlení | Komentářů 1 |

Osvětlení je jedním ze základních prvků interiéru. Nejenže nám umožňuje fungovat kdykoli během dne i noci, ale navíc má tu schopnost vytvářet požadovanou atmosféru a náladu. Kromě toho se moderní svítidla pyšní opravdu atraktivními designy, a tak se stávají velmi působivou interiérovou dekorací. Tak jako máme více druhů svítidel, měli bychom v interiéru mít i více druhů nasvícení - jejich správná kombinace výrazně zvýší komfort a kvalitu bydlení.

Osvětlení interiéru pro práci, zdraví i radost - foto, Hyperbydleni.cz
Běžným osvětlením se rozumí světlo, které obvykle směřuje od stropu a nasvítí tak celou místnost. K tomuto účelu jsou vhodné zejména lustry, závěsná svítidla a vestavěná svítidla. Jejich design vždy vybírejte podle interiérového stylu místnosti. Současným hitem jsou především honosné lustry v zámeckém stylu, nenápadné a praktické bodovky, nebo naopak velmi výrazné kovové obloukové lampy.
 
 
Pracovní osvětlení je určeno pro specifické oblasti, jako jsou kuchyně, koupelny, domácí kanceláře nebo čtecí koutky. Při výběru svítidel tohoto druhu je důležitý nejen jejich design, ale i to, jaké činnosti mají nasvítit. Obecně platí, že byste se měli vyhýbat světlu ze zářivek, které je velmi ostré a může tak způsobovat bolesti očí i hlavy.
 
 
Bodové nasvícení je skvělý způsob, jak zvýraznit dekorativní prvky v interiéru. Pomocí bodovek tak můžete nasvítit oblíbený obraz, sošku, tapetu a další doplňky, které se vám v interiéru nejvíce líbí.
 
 
Hlavním účelem dekorativního osvětlení je vyvolat určitou náladu a atmosféru. K tomuto účelu jsou jako stvořené zejména světelné řetězy, LED pásky, ale i oheň v krbu či svíčky.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Černý Jan: Dobrý den, Jde nějak určit,...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo