Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?, Hyperbydleni.cz

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?

7.9.2016 | Mgr.Monika Kovačková | Svítidla, osvětlení | Komentářů 0 |

Nejdelší dny máme za sebou a tak zase vzrůstá potřeba světla umělého. Umělé světlo je nejen nepostradatelné pro praktický život, ale významným způsob působí také na naše fyzické a psychické zdraví - a toho můžeme využít ve svůj prospěch.

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život? - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud tedy chcete nastolit zdravější životní styl, přibližte se přírodě a životu našich předků. Umělým světlem napodobujte Sluce, a to nejen jeho pohyb po obloze, ale i jeho zabarvení. Brzy ráno a večer proto sviťte svítidly umístěnými při zemi, přičemž světlo by mělo co nejvěrněji napodobovat barvu Slunce – tedy nést se v červených a oranžových tónech. Tohoto zabarvení dosáhnete například barevným stínítkem, nebo zabarvenými žárovkami.

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?, fotka

 

Naopak přes den, kdy je Slunce nejvýše, byste měli svítit stropními svítidly. Světlo by pak mělo obsahovat modrou spektrální složku (zářivky, LED svítidla), která je typická pro světlo přirozené.

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?, fotka

 

Tyto drobné úpravy, kterých dosáhnete velmi snadno, významně zkvalitní nejrůznější složky Vašeho života. Z praxe se ukazuje, že takováto změna svícení umožňuje nejen příjemnější usínání a probouzení se, ale je účinnou také v boji proti chronické únavě, depresím a úzkostem. Světlo á la Slunce může vyřešit také dlouhodobě trvající poruchy spánku u malých dětí. Tohoto uspořádání mohou ve svůj prospěch využít i studenti a pomocí světel si vytvořit den i v noci – úžasné je, že to jejich mozek nerozpozná, a tak bude i o půlnoci fungovat na plné obrátky.

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?, fotka

 

Doloženo je také, že naprostá tma během spánku (bez rušivého světla z televize, mobilního telefonu, pouličních lamp apod.) má významný vliv na činnost našeho imunitního systému. Během spánku náš mozek produkuje hormon melatonin, který doslova očišťuje naše tělo od volných radikálů a nečistot. Stačí však vteřinový záblesk modrého světla a celá produkce hormonu je na danou noc narušena. Proto pečujte o kvalitu svého spánku, a budete se cítit lépe nejen po fyzické, ale i psychické stránce.

Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život?, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak si pomocí umělého světla zkvalitnit život? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo