Volba správných světel do ložnice

14.2.2011 | Jana Henychová | Svítidla, osvětlení | Komentářů 1 |

Stolní i stojací lampy umístěné v ložnici nejsou pouze zdrojem světla, díky kterému můžete číst před spaním či najít cestu k posteli… Ve správné kombinaci tvarů a barev takové lampy dovedou z obyčejného všedního pokoje vytvořit luxusní interiér v moderním vzhledu. Při zařizování ložnice je třeba využívat vlastností a efektů přirozeného denního světla, šera a tmy, protože mnoho interiérů vypadá lépe za šera, když se v nich rozsvítí více barevných světel, než za bílého dne.

Volba správných světel do ložnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Světlo do ložnice je třeba vybírat promyšleně a pečlivě, protože nevhodné osvětlení nám může trvale a nevratně poškodit zrak. Zejména když během dne v ložnici netrávíte tolik času jako v noci a večer, kdy si před spaním někteří z nás čtou oblíbenou knihu nebo luští křížovky.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Protože v ložnici budete trávit více času za tmy a bezprostředně před spaním, je mnohem lépe se spíše než na hlavní světlo soustředit na několik menších různobarevných lampiček a drobných závěsných světel. Do většiny ložnic se nejlépe hodí růžová nebo oranžová. A tak může být pro řadu z vás přijatelné takové světelné vyzdobení, že si k blízkosti každého rohu stropu necháte zavěsit čtyři růžová svítidla, případně páté doprostřed. Můžete také  rovnoměrně a střídavě zkombinovat růžovou, oranžovou a fialovou barvu. Pokud chcete vytvořit spíše chladný dojem, modrá je vždy vítána a téměř žádné prostředí nepokazí.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Jedním z přetrvávajících trendů do ložnice jsou stojací lampy nebo velká kulatá závěsná svítidla s hadrovým barevným potahem, které připomínají spíše lampióny. Pokud takové světlo umístíme doprostřed stropu a spolu s ním rozsvítíme několik dalších drobných barevných svítidel umístěných na různých místech pokoje, budete mít před spaním vždy příjemný a uklidňující pocit a brzy ráno při vstávání za tmy zase lehké povzbuzení.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Stojací lampy stále mnoho lidí považuje pouze za praktický doplněk, který se postaví k sedací soupravě u televize nebo aby se nám lépe četlo. Tento dosud praktický doplněk může být stejně tak dominantním designovým prvkem, pokud si jej zvolíte tak, že bude ladit s nábytkem, kobercem a ostatním zařízením v pokoji. Výhodou stojací lampy je, že ji můžete průběžně přesouvat na potřebné místo. Jedno světlo tak může být doplňkem v obývacím pokoji u televize, v ložnici při čtení knihy před spaním, ba dokonce i pro zpříjemnění atmosféry při drobných domácích pracích, jako je třeba žehlení. Pro doladění barevného světelného efektu vám jako jedno z řešení můžeme doporučit postavit si malou barevnou stolní lampičku doprostřed parapetu a okno se vám tak zajímavě barevně osvítí. Podobného efektu můžete dosáhnout, pokud bydlíte v domě nebo bytě se starým typem dřevěných dvouvrstvých oken. Do prostoru mezi vnitřním a vnějším párem oken můžeme na horní část zavěsit některé z barevných svítidel, okno pak vytvoří pocit příjemné nálady a večerní atmosféry.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Kamilka: Jelikož jsem minimalistka,...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo