Volba správných světel do ložnice

14.2.2011 | Jana Henychová | Svítidla, osvětlení | Komentářů 1 |

Stolní i stojací lampy umístěné v ložnici nejsou pouze zdrojem světla, díky kterému můžete číst před spaním či najít cestu k posteli… Ve správné kombinaci tvarů a barev takové lampy dovedou z obyčejného všedního pokoje vytvořit luxusní interiér v moderním vzhledu. Při zařizování ložnice je třeba využívat vlastností a efektů přirozeného denního světla, šera a tmy, protože mnoho interiérů vypadá lépe za šera, když se v nich rozsvítí více barevných světel, než za bílého dne.

Volba správných světel do ložnice - foto, Hyperbydleni.cz

 

Světlo do ložnice je třeba vybírat promyšleně a pečlivě, protože nevhodné osvětlení nám může trvale a nevratně poškodit zrak. Zejména když během dne v ložnici netrávíte tolik času jako v noci a večer, kdy si před spaním někteří z nás čtou oblíbenou knihu nebo luští křížovky.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Protože v ložnici budete trávit více času za tmy a bezprostředně před spaním, je mnohem lépe se spíše než na hlavní světlo soustředit na několik menších různobarevných lampiček a drobných závěsných světel. Do většiny ložnic se nejlépe hodí růžová nebo oranžová. A tak může být pro řadu z vás přijatelné takové světelné vyzdobení, že si k blízkosti každého rohu stropu necháte zavěsit čtyři růžová svítidla, případně páté doprostřed. Můžete také  rovnoměrně a střídavě zkombinovat růžovou, oranžovou a fialovou barvu. Pokud chcete vytvořit spíše chladný dojem, modrá je vždy vítána a téměř žádné prostředí nepokazí.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Jedním z přetrvávajících trendů do ložnice jsou stojací lampy nebo velká kulatá závěsná svítidla s hadrovým barevným potahem, které připomínají spíše lampióny. Pokud takové světlo umístíme doprostřed stropu a spolu s ním rozsvítíme několik dalších drobných barevných svítidel umístěných na různých místech pokoje, budete mít před spaním vždy příjemný a uklidňující pocit a brzy ráno při vstávání za tmy zase lehké povzbuzení.

 

Volba správných světel do ložnice, fotka

 

Stojací lampy stále mnoho lidí považuje pouze za praktický doplněk, který se postaví k sedací soupravě u televize nebo aby se nám lépe četlo. Tento dosud praktický doplněk může být stejně tak dominantním designovým prvkem, pokud si jej zvolíte tak, že bude ladit s nábytkem, kobercem a ostatním zařízením v pokoji. Výhodou stojací lampy je, že ji můžete průběžně přesouvat na potřebné místo. Jedno světlo tak může být doplňkem v obývacím pokoji u televize, v ložnici při čtení knihy před spaním, ba dokonce i pro zpříjemnění atmosféry při drobných domácích pracích, jako je třeba žehlení. Pro doladění barevného světelného efektu vám jako jedno z řešení můžeme doporučit postavit si malou barevnou stolní lampičku doprostřed parapetu a okno se vám tak zajímavě barevně osvítí. Podobného efektu můžete dosáhnout, pokud bydlíte v domě nebo bytě se starým typem dřevěných dvouvrstvých oken. Do prostoru mezi vnitřním a vnějším párem oken můžeme na horní část zavěsit některé z barevných svítidel, okno pak vytvoří pocit příjemné nálady a večerní atmosféry.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.cz

Související nabídky


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/domains1/vx263000/public/www_root/clanek_detail.php on line 448


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Kamilka: Jelikož jsem minimalistka,...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

Legislativa

 Poradce Hyperbydlení

Vaše dotazy zodpoví
Poradce Hyperbydlení

Otázek: 111 Vložit dotaz

veletrhy

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Veletrhy - foto, Nakupte dárky na Vánoce na největším předvánočním veletrhu STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY, Hyperbydleni.cz

Nakupte dárky na Vánoc...

29.11.2016

Chcete pořídit svým nejbližším pod stromeček...

Veletrhy - foto, Veletrh FOR INTERIOR představí kvalitní a originální nábytek a bytové doplňky, Hyperbydleni.cz

Veletrh FOR INTERIOR p...

19.09.2016

Největší podzimní veletrh nábytku, interiérů a...

Veletrhy - foto, Podzimní veletrh dekorací představí nejnovější trendy, Hyperbydleni.cz

Podzimní veletrh dekor...

02.09.2016

Patříte mezi odborníky a obchodníky v oboru...

Další veletrhy »