Opálová svítidla do interiéru

21.12.2010 | Jana Henychová | Svítidla, osvětlení | Komentářů 0 |

Interiérová svítidla se v dnešní době vyrábí v mnoha různých provedeních, a tak si můžete do vašich bytů a domů vybrat svítidla přisazená, bodová i závěsná. Pozadu nezůstávají ani čeští výrobci, jejichž nové řady interiérových svítidel zaujaly i na mezinárodních veletrzích ve Frankfurtu nad Mohanem a v Praze.

Opálová svítidla do interiéru - foto, Hyperbydleni.cz

 

Podle materiálu můžeme interiérová svítidla rozdělit na opálová, kovová a skleněná. Základními přednostmi interiérových světel je především vzhled, kvalita a funkčnost. Svítidla do bytu můžeme také dělit dle řady specifických kritérií a různých technických parametrů. Většina výrobců a prodejců taková světla dělí především podle místa určení, takže ve specializovaných prodejnách si můžete zakoupit světla do všech koutů bytu.

 

Opálová svítidla do interiéru, fotka

 

Čeští výrobci představují nové řady interiérových svítidel. Moderní vývojové a výrobní programy jsou tradičně zaměřeny na přisazená stropní a nástěnná svítidla s ručně vyráběným třívrstvým opálovým sklem triplex opál. Můžete tak pro všechny prostory vaší domácnosti získat různé velikosti a tvary opálových svítidel. Pokud si ze základního sortimentu vyberete, můžete si k němu navíc vybrat také některý z nabízených dekorativních doplňků, které se obvykle vyrábí z lakované nebo nerezové oceli.

 

Opálová svítidla do interiéru, fotka

 

Nové designy moderních opálových svítidel zaujaly řadu návštěvníků mezinárodního veletrhu Light and building ve Frankfurtu nad Mohanem a Elektrotechnickém veletrhu AmperPraze. Návštěvníky výstav z řad obchodníků, investorů, architektů, projektantů i koncových zákazníků zaujala kromě opálových svítidel i další novinka v podobě závěsného svítidla. Výrobek funguje na principu lankového závěsu a to v různém materiálovém provedení s řadou osvětlovacích těles, která se skládají ze dvou neprůhledně oddělených polokoulí. Každá ze dvou částí koule je zvlášť ovládana vypínačem. Opálová svítidla jsou stropní, nástěnná nebo závěsná na tyčovém nebo lankovém závěsu. Design svítidel může být doplněn o dřevěné nebo kovové dekorativní prvky. Dalšími výrobky jsou svítidla s polykarbonátovými stínítky nebo svítidla nouzová a senzorová.

 

Opálová svítidla do interiéru, fotka

 

Vybraná opálová svítidla byla vyprojektována a vyráběna tak, aby každá jeho polovina mohla být analogově i digitálně stívána. Dopadající světlo tak umožňuje osvětlovat interiér buď pouze nepřímo nebo jen přímo a to celou svou plochou. Taková vlastnost má mnoho výhod, neboť umožní uživateli nastavit si ideální světelnou polohu při pracovní činnosti, kdy je ke koncentraci zapotřebí mnohem větší intenzita než při relaxování a odpočívání před spaním. Jedno svítidlo tak nalezne mnohostranné využití a nemusíte nakupovat k nočním stolkům a postelím malé lampičky.

 

Opálová svítidla do interiéru, fotka

 

Tento efekt proměnlivé intenzity světla se nemusí uplatnit pouze v ložnicích. Jestliže máte velkou kuchyň, spojenou s jídelním koutem, můžete si pár takových světel nechat zabudovat horizontálně na zeď. Budete-li zrovna ve večerních hodinách nebo brzy ráno za tmy připravovat v kuchyni jídlo, nastavíte intenzitu silnější, abyste na vše dobře viděli, poté se přesuneme do jídelního koutu a začneme připravený pokrm konzumovat, můžeme intenzitu zase zeslabit a mít tak během jídla příjemnou admosféru. Ze širokého sortimentu opálových svítidel si můžeme vybrat svítidla se stínítky z opálového skla, ručně foukaného a dodávaného ve vysoké kvalitě českými sklárnami. Taková svítidla se stínítky z opálového skla je možné umístit do dalších libovolných prostor vašeho interiéru jako jsou společenské prostory, haly, chodby a schodiště. Jejich moderní design je velmi universální, a proto se kromě domácností hodí také do řady druhů veřejných prostor, jako jsou velká obchodní centra, kanceláře, nemocnice, průmyslové objekty a pohostinství.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Opálová svítidla do interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo