Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Topné rohože, Hyperbydleni.cz

Topné rohože

29.12.2011 | (hh) | Rohože | Komentářů 0 |

Rok téměř uplynul a zažíváme další zimní sezónu, s čímž nepochybně souvisí efektivní vytápění bytů a domů. Nejběžnější způsob, jak se během zimy ohřát, je pustit si radiátor nebo zatopit v kamnech či krbu na dřevo, ale pokud bydlíte v rodinném domě nebo v přízemním bytě, vyplatí se vám v rámci přestavby nebo rekonstrukce pořídit si vytápění podlahové.

Topné rohože - foto, Hyperbydleni.cz

 

Od podlahy bývá vždy největší zima, a proto je třeba se v první řadě zaměřovat právě na ni. Stejně jako podlahová krytina a těsnící izolace je důležité i podlahové topení. Jednou z možností, jak dosáhnou energetické úspory a potřebného tepla s minimálním zásahem do narušení estetiky je, pokud si pořídíte pod dřevěnou podlahovou krytinu topné rohože. Drobné topné spirály potažené izolací jsou obvykle umísťovány rovnoměrně tak, aby se vyhřála celá plocha podlahy v místnosti. Tak nebude docházet k tomu, abyste v jednom koutě měli na nohy zimu a ve druhém zase nadměrně přetopeno.

 

 

Stabilní hodnoty teplot na celé ploše pokojové podlahy jsou jednak způsobeny rovnoměrným rozmístěním, ale také díky regulaci pomocí termostatických tělísek, která stejně jako termostat u běžných radiátorů i zde zajiš´tuje teplotní stabilitu. Díky němu si můžete nařídit vlastní teplotu podlahy, která může být od provopočátku nastavená jako trvalá teplotní hodnota.

 

 

Některé z druhů topných rohoží se instalují samolepící formou. Pro vyšší stupeň ochrany jsou plochá tělesa vybavena zvláštním stíněním a ochranným opletením. Zejména jestliže si budete pořizovat podlahové vytápění do koupelny, je třeba si vybírat s velice odolnou izolací, a to především kvůli ochraně před vniknutím vody.

 

Jelikož se jedná o náročnější instalaci, doporučujeme vám vše přenechat odborným a zkušeným montérům. Během prvních týdnů používání tohoto stylu vytápění začnete pociťovat první změny. Na nohy vám bude příjemné teplo a v místnostech nebudete mít přetopený vzduch.

(hh)Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Topné rohože zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Jaké bude jaro 2019? Uvidíte na veletrhu FOR DECOR & HOME, Hyperbydleni.cz

Jaké bude jaro 2019? U...

15.01.2019

První jarní nádech přinese už v lednu...

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo